Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Portugal je individualno ubedljivo najjaci u grupi, sigurno u top 4 u Evropi. Ali nesto tamo ne valja, i SP i EP su usrali, a i kvalifikacije cesto resavaju u poslednjem kolu, na popularne guzove. 

Kako su nas zlostavljali prvih pola sata ovde, nismo mogli ni do lopte ni do vazduha. 

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Portugal je prošle kvalifikacije za WC zavrio sa 9/10, poslednjem kolu samo zato što je i Švajcarska  dobila sve

 

I u ovim kvalifikacijama su počeli sa 4/4, samo zbog sudijskog previda im nije priznata pobeda ovde

Link to comment
5 minutes ago, Ted said:

 

ne mogu baš u potpunosti da se složim.

 

prvo, očekivanja su vrlo individualna stvar. objektivno, kakava bi bila očekivanja od repr. koja 20+ godina ne može da se kvalifikuje na Evro, a na svetsko kada ode iga epizodnu ulogu. tu ne bi trebao čovek da ima bilo kakava očekivanja. to su rezultati u na nivou Finske ili Mađarske ili tako neke repr.

 

opet, kada je posmatra objektivno, Srbija je, po kvalitetu igrača kojima raspolaže iznad tog nivoa. naravno, rezultati suprotno govore, pa sve to ostaje u domenu teorije. ali mi imamo tu nevolju što vrlo često možemo da kažemo - mogli smo ali nismo. većina repr. koja (ne)ostvaruje rezultate poput nas naprosto može da kaže - jbg. nije bilo realno, probali smo, nismo uspeli. zato se mi više živciramo, jer nam izmiče ono što je realno. iz istog razloga se niko ne nervira kada hokejaši nešto ne naprave ili, do skora, rukometaši.

 

sve je ovo ok što kažeš oko kvaliteta naših pojedinaca i njihovog globalnog rejtinga. ali, da li je to mediokritetski nivo ili je neku lestvicu više? mislim da je to više pitanje odnosa prema igri i reprezentaciji. mi smo danas uspeli da pokažemo vrlo ozbiljan odnos, do trenutka dok nismo poveli 2-0, a zatim i nedopustivo ležeran odnos i neki egzibicionizam koji nije primeren trenutku. mislim, to može malo ako vodiš 5-0  na 10 minuta pred kraj, pa onda malo forsiraš umetnički dojam. mada je više gotivim one repr. koje bi i u takvoj situaciji išle do 8-0, ili dokle god može.

 

sad, ostaje pitanje da li i ko može da posloži repr. da bude blizu tom nivou. da izvuče svoj maksimum. kao što su ga izvlačili košarkaši Partizana pod Vujoševićem, protiv objektivno jačih ili košarkaši Zvezde pod Radonjićem. naravno da ni to ne bi bilo dovoljno da donesemo neku titulu, ali mislim da bi nam krajnji dometi bili dosta veći od onih koji su ostvareni u poslednjih 20 godina.

 

ja sam zadovoljan utakmicom i rezultatom, na kraju smo uradili ono što smo i morali. ali zaista nije bilo potrebe da se sve to ugožava zbog neozbiljnog pristupa i egzibicionizma. protivnik večers nije bio naivan, ali nije bio ni dovoljno ozbiljan da bi tako nešto mogao u potpunosti i da iskoristi.

Meni nije jasno odakle potice ta neodgovornost.  Oni to u svojim klubovima ne smeju da rade.  Cak ni u Zvezdi i Partizanu takva neodgovornost se ne tolerise.  Selektor(i) i FSS to dopustaju, valja bojeci se da ako ih malo pritegnu i disciplinuju, ovi ce prestati da dolaze da igraju za eprezentaciju.  Tu im ide na ruku i odnos nasih ljudi prema reprezentaciji od koje ocekuju da zabrlja, da zasere a ne da pravi rezultate i uspehe.  Zato neodgovornosta i glupiranje nakon vodjstva u utakmici mogu da prolaze nekaznjeno. 

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Ted said:

sve je ovo ok što kažeš oko kvaliteta naših pojedinaca i njihovog globalnog rejtinga. ali, da li je to mediokritetski nivo ili je neku lestvicu više? mislim da je to više pitanje odnosa prema igri i reprezentaciji. mi smo danas uspeli da pokažemo vrlo ozbiljan odnos, do trenutka dok nismo poveli 2-0, a zatim i nedopustivo ležeran odnos i neki egzibicionizam koji nije primeren trenutku. mislim, to može malo ako vodiš 5-0  na 10 minuta pred kraj, pa onda malo forsiraš umetnički dojam. mada je više gotivim one repr. koje bi i u takvoj situaciji išle do 8-0, ili dokle god može.

 

 

To sto ti zoves ozbiljan odnos je trcanje i presing koje malo koja ekipa moze da pruzi 90 minuta. Bas sam o tome pricao sa drugarom na poluvremenu, pitali smo se koliko dugo mozemo tako da igramo. Imali smo za tih prvih 45 minuta skoro 70% posed, sabili ih na njihovu polovinu, dali dva gola a mogli jos toliko, bilo je za ocekivati da cemo u jednom trenutku pasti. Ono sto vise ne sme da se desava su egzibicije igraca pri rezultatu koji ne garantuje dobijenu utakmicu, kao sto je peta SMS-a u mrtvoj sansi, volej Lukica umesto da doda nekom od tri igraca koji su cekali loptu ispred gola i slicno, sto se trcanja tice ja licno nisam ocekivao ni ovoliko. Ne treba zaboraviti ni da je sezona tek pocela, neke lige jos nisu startovale a u nekima je odigrano mozda par kola, nisu ni igraci jos u punom pogonu. Uostalom, cim je Luksemburg pomislio da moze nesto da uradi odmah smo ih ugasili sa jos dva gola.

 

Znam da je tesko prevaliti preko tastature kad je fudbalska reprezentacija Srbije u pitanju ali dobri smo, jebi ga. Ima tu jos dosta da se popravlja, neki igraci su u slaboj formi, neke pozicije krpimo, ali posle prvog kruga smo prvi na tabeli, niko nas nije nadigrao, dali smo najvise golova i imamo najbolju gol razliku. To su cinjenice.

Link to comment

Radonja sutnuo apsolutno isto kao Staridz, s istog mesta. Znamo sta je posle bilo. :D

Pisao sam i u toku tekme, da je pristup bio ozbiljan sve vreme, moglo je 5 razlike biti. Ako Portugezerima i X bude igrao u zadnjem kolu, necemo uspeti. 

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

To sto ti zoves ozbiljan odnos je trcanje i presing koje malo koja ekipa moze da pruzi 90 minuta. Bas sam o tome pricao sa drugarom na poluvremenu, pitali smo se koliko dugo mozemo tako da igramo. Imali smo za tih prvih 45 minuta skoro 70% posed, sabili ih na njihovu polovinu, dali dva gola a mogli jos toliko, bilo je za ocekivati da cemo u jednom trenutku pasti. Ono sto vise ne sme da se desava su egzibicije igraca pri rezultatu koji ne garantuje dobijenu utakmicu, kao sto je peta SMS-a u mrtvoj sansi, volej Lukica umesto da doda nekom od tri igraca koji su cekali loptu ispred gola i slicno, sto se trcanja tice ja licno nisam ocekivao ni ovoliko. Ne treba zaboraviti ni da je sezona tek pocela, neke lige jos nisu startovale a u nekima je odigrano mozda par kola, nisu ni igraci jos u punom pogonu. Uostalom, cim je Luksemburg pomislio da moze nesto da uradi odmah smo ih ugasili sa jos dva gola.

 

Znam da je tesko prevaliti preko tastature kad je fudbalska reprezentacija Srbije u pitanju ali dobri smo, jebi ga. Ima tu jos dosta da se popravlja, neki igraci su u slaboj formi, neke pozicije krpimo, ali posle prvog kruga smo prvi na tabeli, niko nas nije nadigrao, dali smo najvise golova i imamo najbolju gol razliku. To su cinjenice.

 

pa i ne mora 90 minuta, to gotovo da niko i ne može. a rekao bih da obaranje ritma utakmice iz nekog razloga ili svesno prepuštanje protivniku nešto većeg poseda lopte ne znači da se ekipa automatski šalta na mod neozbiljo ili mod. zadivi publiku, napravi potez za špice.

 

sa druge strane, repr. za razliku od klubova (mislim na normalne klubove a ne PSG isl) ima značajne resurse i na klupi. nama je na klupi Vlahović npr, ili Radonjić, Đuričić, Maksimović, Jović i Živković bi bio da nije zapatio ovaj jebeni virus. odnosno, pravovremenim izmenama može da se održi oređeni tempo a da se ne gubi značajno na kvalitetu. ili da se ne gubi uopšte. nije to situacija kao kad bi u Partizan Zdjelara morao da menja Lola, ili u Zvezdi Vukanović koga već. ok. imamo mi igrača za koje zamene faktički nema (dva komada), ali sve ostalo može da se kompenzuje. a Tadić i SMS po pravilu igraju full time i u klubovima, odnosno mogu da izvuku to.

Link to comment
13 hours ago, Ted said:

 

pa i ne mora 90 minuta, to gotovo da niko i ne može. a rekao bih da obaranje ritma utakmice iz nekog razloga ili svesno prepuštanje protivniku nešto većeg poseda lopte ne znači da se ekipa automatski šalta na mod neozbiljo ili mod. zadivi publiku, napravi potez za špice.

 

sa druge strane, repr. za razliku od klubova (mislim na normalne klubove a ne PSG isl) ima značajne resurse i na klupi. nama je na klupi Vlahović npr, ili Radonjić, Đuričić, Maksimović, Jović i Živković bi bio da nije zapatio ovaj jebeni virus. odnosno, pravovremenim izmenama može da se održi oređeni tempo a da se ne gubi značajno na kvalitetu. ili da se ne gubi uopšte. nije to situacija kao kad bi u Partizan Zdjelara morao da menja Lola, ili u Zvezdi Vukanović koga već. ok. imamo mi igrača za koje zamene faktički nema (dva komada), ali sve ostalo može da se kompenzuje. a Tadić i SMS po pravilu igraju full time i u klubovima, odnosno mogu da izvuku to.

 

Ovako koncipirana ekipa ne moze da se brani protiv ozbiljnijih ekipa, to je glavni razlog zasto ne mozemo da igramo na rezultat i zasto stalno primamo golove cim pokusamo da smanjimo intenzitet utakmice. Svi ti resursi koje pominjes su napadaci i zamene za Lazovica i Kostica koje su jos gore u odbrani od njih dvojice, u zadnjoj liniji imamo dve izmene od kojih je jedna igrac Cvajte a druga Stefan Mitrovic. Jednostavno nemamo bekove i sve dok ih ne napravimo imacemo taj problem da nam protivnik sa roglja pravi probleme ubacivanjem igraca iz drugog plana prema korner zastavici i razvlacenjem centralnog dela odbrane. I sinoc smo tako primili gol, cela nam se odbrana pomerila udesno jer smo pokrivali visak i na kraju Pavlovic nije stigao i nije mogao da markira dva igraca. Sreca u nesreci je da smo bar solidni u skoku jer imamo gomilu dobrih skakaca pozadi ali ta ubacivanja iz drugog plana i po krilu i kroz sredinu su nam ozbiljan problem od pocetka kvalifikacija.

 

Piksi taj problem resava strateski jedino kako moze, tako sto izmenama napadaca odrzava pritisak na zadnju liniju protivnika i preti tranzicijom. I Vlahovic i Radonjic su sinoc bili pun pogodak, odlicno su iskoristili rizicniju igru Luksemburga i steta je samo sto su se obojica po jednom obrukali ispred praznog gola. Radonjic je posebno bio traljav sinoc, upropastio je dve odlicne kontre losim zadnjim pasom i, naravno, promasio onaj zicer ali je jednom asistirao i generalno imao mnogo prostora da iskoristi svoju brzinu. Sledeci put nece promasiti i dace dobar pas kad treba, Vlahovic ce pocepati mrezu iz zicera, nije da to ne umeju da rade. Druge dve izmene su bile iznudjene zbog povreda Mitrovica i Nastasica a i dosle su kad je utakmica vec bila resena. Uopste ne mislim da je Piksi sinoc pogresio kod bilo koje izmene. Mozda je mogao da menja nekoliko minuta ranije ili kasnije ali to je uvek rizicno argumentovati ispred televizora jer ne znas ko je u kakvom fizickom stanju od igraca u tim trenucima.

Link to comment

Добра ствар су ови голови после прекида, то би морао да нам буде озбиљан адут кад већ имамо и солидног извођача и овако високу екипу. Миленковић, Павловић, Митровић, СМС, Влаховић, су реално сви озбиљна опасност у скоку, ретко која репрезентација може да нам парира у том сегменту.

Link to comment
6 hours ago, harper said:

 

Ovako koncipirana ekipa ne moze da se brani protiv ozbiljnijih ekipa, to je glavni razlog zasto ne mozemo da igramo na rezultat i zasto stalno primamo golove cim pokusamo da smanjimo intenzitet utakmice. Svi ti resursi koje pominjes su napadaci i zamene za Lazovica i Kostica koje su jos gore u odbrani od njih dvojice, u zadnjoj liniji imamo dve izmene od kojih je jedna igrac Cvajte a druga Stefan Mitrovic. Jednostavno nemamo bekove i sve dok ih ne napravimo imacemo taj problem da nam protivnik sa roglja pravi probleme ubacivanjem igraca iz drugog plana prema korner zastavici i razvlacenjem centralnog dela odbrane. I sinoc smo tako primili gol, cela nam se odbrana pomerila udesno jer smo pokrivali visak i na kraju Pavlovic nije stigao i nije mogao da markira dva igraca. Sreca u nesreci je da smo bar solidni u skoku jer imamo gomilu dobrih skakaca pozadi ali ta ubacivanja iz drugog plana i po krilu i kroz sredinu su nam ozbiljan problem od pocetka kvalifikacija.

 

Piksi taj problem resava strateski jedino kako moze, tako sto izmenama napadaca odrzava pritisak na zadnju liniju protivnika i preti tranzicijom. I Vlahovic i Radonjic su sinoc bili pun pogodak, odlicno su iskoristili rizicniju igru Luksemburga i steta je samo sto su se obojica po jednom obrukali ispred praznog gola. Radonjic je posebno bio traljav sinoc, upropastio je dve odlicne kontre losim zadnjim pasom i, naravno, promasio onaj zicer ali je jednom asistirao i generalno imao mnogo prostora da iskoristi svoju brzinu. Sledeci put nece promasiti i dace dobar pas kad treba, Vlahovic ce pocepati mrezu iz zicera, nije da to ne umeju da rade. Druge dve izmene su bile iznudjene zbog povreda Mitrovica i Nastasica a i dosle su kad je utakmica vec bila resena. Uopste ne mislim da je Piksi sinoc pogresio kod bilo koje izmene. Mozda je mogao da menja nekoliko minuta ranije ili kasnije ali to je uvek rizicno argumentovati ispred televizora jer ne znas ko je u kakvom fizickom stanju od igraca u tim trenucima.

Sto se tice bekova, Piksi poziva Mladenovica kao levog i Petkovica kao desnog.  Ovaj prvi je toplo-hladno, vise koristi napadu nego odbrani.  Ovaj drugi me nije imprsionirao ni kada je igrao u Zvezdi.  Vidim da sada ne igra standardno ni u TSC (mozda zbog povrede?).  Cudi me da ga Piksi uopste poziva.  Ranije je Piksi pokusao sa Gajicem na desnom beku (protiv Irske), ali ovaj se jadnik toliko prepao i odigrao izuzetno lose da je Piksi izgleda digao ruke od njega.  A trenutno nije ni u formi, pa ni u Zvezdi nije vise u startnoj posavi.  Mozda bi mogao da pozove Rodica.  On je u odbrani solidan (bolji od svih gorepomenutih), ali ne ume da centrira.  To bi jos moglo da se tolerise, da Rodicev najveci problem nije to sto ima ozbiljne padove koncentracije u toku utakmice.  Time bi se dobro uklopio u ostatak tima, je ali suvise rizicno.  Sve u svemu, ako odemo na SP bice to bez bekova i zbog toga tesko da cemo dalje od grupne faze.

 

Uzgred, Tadic previse prica sa sudijom cak i za minorne prekrsaje i to ne samo nad njim.  Juce, ociglednio iritirani Tadicevim ponasanjem, sudija nije svirao cuist faul nad Tadicem a zatim ga castio zutim kartonom.

Link to comment

Reprezentacija danas igra neverovatno bitnu utakmicu a naslovna stranica jedinog sportskog lista u Srbiji je EKSLUZIVNI intervju sa Dejanom Stankovićem. Tek na dnu najava protiv Irske. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...