Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

12 minutes ago, Ted said:

mi smo u ovoj tekmi uspeli da pokažemo i zašto imamo odličnu reprezentaciju i zašto ona nikada neće napraviti neki veći uspeh 

Mislim da imamo solidnu reprezentaciju, ali daleko od odlicne.  Njeni uspesi pocivaju na kvalitetu pojedinaca a ne na dobroj timskoj igri.  Uz to, igraci su neodgoviorni i lako gube koncentraciju, narocito posle vodjstva.  Ispalo je na kraju da je Luksemburg (inace ispodprosecan tim) izveo vise kornera i da je posed lopte bio od prilike egal.  To nije odraz dominacije koja je postojala samo u prvom poluvremenu do drugog gola.  Sve u svemu, lepa pobeda ali.....

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

17 minutes ago, Ted said:

mi smo u ovoj tekmi uspeli da pokažemo i zašto imamo odličnu reprezentaciju i zašto ona nikada neće napraviti neki veći uspeh 

 

Upravo obrnuto, imamo mediokritetsku reprezentaciju koja trenutno igra preko ocekivanja. Tadic i SMS su prva liga evropskog fudbala, Vlahovic i Pavlovic mogu biti, Mitar poslovicno u reprezentaciji igra kao posednut i to je to od igraca. Hajde, Gudelj je u nekim elementima odlican i Rajkovic je solidan golman ali nista specijalno. Milenkovic je u uzasnoj formi, on bi trebalo da bude jedan od boljih igraca.

 

Mi smo u prvom poluvremenu trcali i igrali presing kakav od nase reprezentacije niti smo gledali, niti vise ocekujemo da vidimo, Luksemburg bukvalno nije postojao na terenu. Neko ce reci "OK, to je Luksemburg" ali taj isti Luksemburg je imao 6 bodova iz tri utakmice a u toj trecoj ostao kratkih rukava protiv Portugala u samoj zavrsnici utakmice. Na kraju krajeva, kad smo prestali da igramo i igraci poceli da se utrkuju ko ce da da gol i lepse da odigra petom pokazali su da itekako znaju da igraju fudbal. Mi smo dali cetiri a mogli smo jos toliko da nismo donosili lose odluke u zavrsnici akcija. Onaj ko nije zadovoljan vecerasnjom utakmicom ocigledno je navikao da gleda i navija za onaj Brazil od pre pola veka sa Peleom, mi koji smo to vreme gledali i navijali za nasu reprezentaciju znamo i za mnogo gore od ovoga veceras.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Upravo obrnuto, imamo mediokritetsku reprezentaciju koja trenutno igra preko ocekivanja. Tadic i SMS su prva liga evropskog fudbala, Vlahovic i Pavlovic mogu biti, Mitar poslovicno u reprezentaciji igra kao posednut i to je to od igraca. Hajde, Gudelj je u nekim elementima odlican i Rajkovic je solidan golman ali nista specijalno. Milenkovic je u uzasnoj formi, on bi trebalo da bude jedan od boljih igraca.

 

Mi smo u prvom poluvremenu trcali i igrali presing kakav od nase reprezentacije niti smo gledali, niti vise ocekujemo da vidimo, Luksemburg bukvalno nije postojao na terenu. Neko ce reci "OK, to je Luksemburg" ali taj isti Luksemburg je imao 6 bodova iz tri utakmice a u toj trecoj ostao kratkih rukava protiv Portugala u samoj zavrsnici utakmice. Na kraju krajeva, kad smo prestali da igramo i igraci poceli da se utrkuju ko ce da da gol i lepse da odigra petom pokazali su da itekako znaju da igraju fudbal. Mi smo dali cetiri a mogli smo jos toliko da nismo donosili lose odluke u zavrsnici akcija. Onaj ko nije zadovoljan vecerasnjom utakmicom ocigledno je navikao da gleda i navija za onaj Brazil od pre pola veka sa Peleom, mi koji smo to vreme gledali i navijali za nasu reprezentaciju znamo i za mnogo gore od ovoga veceras.

More nije tu bio samo Pele. Bili su jos i Tostao, Zerson, Zairzinjo, Rivelinjo, Karlos Alberto, Brito, Pjaca, Everaldo, Klodoaldo,...  To je bila revija stikli, finti, driblinga, spektakularnih suteva,  Najgor igrac im je bio golman (cini mi se Feliks), a mogli su da igraju i pobedjuju bez njega.

 

Ne delim misljenje sto se tice Gudelja.  On je po meni abartovani Bakula Jovicic: dobar razarac protivnicke igre ali kada treba da doda loptu napred, cak i igracu koji je na manje od 5 m od njega, obicno pogresi.  Kada smo u modu 'spasavaj se ko moze', onda Gudelj dobro dodje, ali kada smo dominirajuci tim, onda bolje da ne igra. 

Link to comment

Uzgred, najvecu uslugu nam je uradio Maksimovic zbog kojeg Rodrigez nece igrati revans. Vidim da forumski auditorijum nije narocito zadovoljan njegovim kvalitetom ali covek je bukvalno pola reprezentacije Luksemburga.

Link to comment

Ja i dalje ne mogu da verujem da je onaj majstor dao dva komada u 3/4 minuta, svaka mu cast. Umesto da idemo u Dablin po SP moramo to da resavamo u Lisabonu pod uslovom da uzmemo sve ostalo. Drugi ide u baraz? 

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

Uzgred, najvecu uslugu nam je uradio Maksimovic zbog kojeg Rodrigez nece igrati revans. Vidim da forumski auditorijum nije narocito zadovoljan njegovim kvalitetom ali covek je bukvalno pola reprezentacije Luksemburga.

Taj momak je bio ozbiljan problem za nasu odbranu.

Link to comment
Just now, Dimitrije said:

More nije tu bio samo Pele. Bili su jos i Tostao, Zerson, Zairzinjo, Rivelinjo, Karlos Alberto, Brito, Pjaca, Everaldo, Klodoaldo,...  To je bila revija stikli, finti, driblinga, spektakularnih suteva,  Najgor igrac im je bio golman (cini mi se Feliks), a mogli su da igraju i pobedjuju bez njega.

 

Ne delim misljenje sto se tice Gudelja.  On je po meni abartovani Bakula Jovicic: dobar razarac protivnicke igre ali kada treba da doda loptu napred, cak i igracu koji je na manje od 5 m od njega, obicno pogresi.  Kada smo u modu 'spasavaj se ko moze', onda Gudelj dobro dodje, ali kada smo dominirajuci tim, onda bolje da ne igra. 

 

Gudelj da ima bolju pas igru igrao bi u Realu (ovako igra samo u Sevilji:D), on je u ovom trenutku jedan od trojice-cetvorice nezamenljivih igraca u reprezentaciji. Covek je takticki verovatno najpismeniji nas igrac, nema neki talenat ali sjajno cita igru i zavrsava gomilu posla na sredini terena. Jeste frustrirajuce sto mu je pas za veznog igraca kriminalan ali, to mu i nije posao, ono sto mu jeste posao odradjuje savrseno. Nas problem je sto u toj liniji nemamo box-to-box igraca, trebalo je da to bude Grujic ali njemu je karijera malo zalutala. Protiv slabijih reprezentacija to moze da igra SMS ali jace ekipe bi nas unakazile koristeci njegovu sporost i poslovicnu neodgovornost u igri. Piksi je tu probao dosta igraca, Maksu, Zdjelara, Lukica, ocigledno je i on svestan da to nismo dobro resili.

 

Nama sve zapravo pocinje od nedostatka dobrih bekova. Zbog toga igramo sa tri stopera i dva wingera a posto ni Lazovic ni Kostic nisu nesto na sta mozes da se oslonis u defanzivi potrebna su nam dva igraca ispred uze odbrane da pokriju taj prostor a manjak kreacije iz manevra pokusavamo da nadoknadimo preko bokova. Nije to nimalo lose poslozeno, igramo dosta dobro, ali tacno se vidi da nemamo dobra resenja na svim pozicijama i da se krpimo u zavisnosti od situacije. Jebi ga, to je realnost, kakav nam je fudbal generalno ovaj tim je svemirski brod.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, villiem said:

Ja i dalje ne mogu da verujem da je onaj majstor dao dva komada u 3/4 minuta, svaka mu cast. Umesto da idemo u Dablin po SP moramo to da resavamo u Lisabonu pod uslovom da uzmemo sve ostalo. Drugi ide u baraz? 

 

Irci bi imali sta da kazu na to majstorstvo. Sudiji te utakmice.:D

 

Ako postoji bilo kakva sansa da Portugal bude poguran, narocito posle onog Ronaldovog gola u Beogradu koji sudija nije video, ta sansa nece biti propustena. Ekipe sa odredjenom reputacijom jednostavno moraju da se nadju na SP. Stoga mi i treba polako da se pripremamo za baraz, slabe su sanse da Portugalci nece sve utakmice do kraja zavrsavati spektakularnim preokretima u 193. minutu utakmice.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

Taj momak je bio ozbiljan problem za nasu odbranu.

 

Odlican igrac, nije mi bas najjasnija logika kojom je proglasen za kancera ekipe. Sve sto je Luksemburg napravio islo je preko njega a izmenjali smo svu trojicu stopera i prebili ga kao vola u kupusu. Na kraju on mucenik iznerviran dobi dva zuta i resi nas problema u revansu.

Link to comment

Ali, nasi sportski novinari.:laugh: Kad god pomislis da ne mogu gluplje odmah te demantuju. Bleki Milenkovic je medju najbolje ocenjenima a bio je apsolutno najgori deo odbrane veceras. Inace za reprezentaciju igra u jako slaboj formi od pocetka kvalifikacija, u prethodnim je bio mnogo bolji.

Link to comment

U dosta situacija nije uraio sta treba, nekoliko puta ima samog igraca desno (tu je bio krater kod nas), on dribla ili dodaje cuvanom igracu/igracu u ofsajdu. Bio je najzapazeniji jer je lopta stalno bila kod njega, medjutim da je on Tadic ili SMS, mi bi primili 3 komada i kalkulisali sta sve treba da nam se poklopi da bi isli u baraz, ovako nista. :D 

Link to comment
42 minutes ago, harper said:

 

Upravo obrnuto, imamo mediokritetsku reprezentaciju koja trenutno igra preko ocekivanja. Tadic i SMS su prva liga evropskog fudbala, Vlahovic i Pavlovic mogu biti, Mitar poslovicno u reprezentaciji igra kao posednut i to je to od igraca. Hajde, Gudelj je u nekim elementima odlican i Rajkovic je solidan golman ali nista specijalno. Milenkovic je u uzasnoj formi, on bi trebalo da bude jedan od boljih igraca.

 

Mi smo u prvom poluvremenu trcali i igrali presing kakav od nase reprezentacije niti smo gledali, niti vise ocekujemo da vidimo, Luksemburg bukvalno nije postojao na terenu. Neko ce reci "OK, to je Luksemburg" ali taj isti Luksemburg je imao 6 bodova iz tri utakmice a u toj trecoj ostao kratkih rukava protiv Portugala u samoj zavrsnici utakmice. Na kraju krajeva, kad smo prestali da igramo i igraci poceli da se utrkuju ko ce da da gol i lepse da odigra petom pokazali su da itekako znaju da igraju fudbal. Mi smo dali cetiri a mogli smo jos toliko da nismo donosili lose odluke u zavrsnici akcija. Onaj ko nije zadovoljan vecerasnjom utakmicom ocigledno je navikao da gleda i navija za onaj Brazil od pre pola veka sa Peleom, mi koji smo to vreme gledali i navijali za nasu reprezentaciju znamo i za mnogo gore od ovoga veceras.

 

ne mogu baš u potpunosti da se složim.

 

prvo, očekivanja su vrlo individualna stvar. objektivno, kakava bi bila očekivanja od repr. koja 20+ godina ne može da se kvalifikuje na Evro, a na svetsko kada ode iga epizodnu ulogu. tu ne bi trebao čovek da ima bilo kakava očekivanja. to su rezultati u na nivou Finske ili Mađarske ili tako neke repr.

 

opet, kada je posmatra objektivno, Srbija je, po kvalitetu igrača kojima raspolaže iznad tog nivoa. naravno, rezultati suprotno govore, pa sve to ostaje u domenu teorije. ali mi imamo tu nevolju što vrlo često možemo da kažemo - mogli smo ali nismo. većina repr. koja (ne)ostvaruje rezultate poput nas naprosto može da kaže - jbg. nije bilo realno, probali smo, nismo uspeli. zato se mi više živciramo, jer nam izmiče ono što je realno. iz istog razloga se niko ne nervira kada hokejaši nešto ne naprave ili, do skora, rukometaši.

 

sve je ovo ok što kažeš oko kvaliteta naših pojedinaca i njihovog globalnog rejtinga. ali, da li je to mediokritetski nivo ili je neku lestvicu više? mislim da je to više pitanje odnosa prema igri i reprezentaciji. mi smo danas uspeli da pokažemo vrlo ozbiljan odnos, do trenutka dok nismo poveli 2-0, a zatim i nedopustivo ležeran odnos i neki egzibicionizam koji nije primeren trenutku. mislim, to može malo ako vodiš 5-0  na 10 minuta pred kraj, pa onda malo forsiraš umetnički dojam. mada je više gotivim one repr. koje bi i u takvoj situaciji išle do 8-0, ili dokle god može.

 

sad, ostaje pitanje da li i ko može da posloži repr. da bude blizu tom nivou. da izvuče svoj maksimum. kao što su ga izvlačili košarkaši Partizana pod Vujoševićem, protiv objektivno jačih ili košarkaši Zvezde pod Radonjićem. naravno da ni to ne bi bilo dovoljno da donesemo neku titulu, ali mislim da bi nam krajnji dometi bili dosta veći od onih koji su ostvareni u poslednjih 20 godina.

 

ja sam zadovoljan utakmicom i rezultatom, na kraju smo uradili ono što smo i morali. ali zaista nije bilo potrebe da se sve to ugožava zbog neozbiljnog pristupa i egzibicionizma. protivnik večers nije bio naivan, ali nije bio ni dovoljno ozbiljan da bi tako nešto mogao u potpunosti i da iskoristi.

Edited by Ted
Link to comment
49 minutes ago, Plajvi said:

Bolji smo od Irske, dobicemo i to nekako. Potentni smo napred, svega ima, i kreacije, i realizacije i brzine i tehnike - ko god da igra. 

Oni su klasicno... Jaci u duelu i skoku, sve ostalo je kod nas. 


Irci su izgleda odjavili kvalifikacije, trebalo bi da bude rutina u Dablinu. 
Treba i juriti sto vecu gol razliku jer bi nam onda odgovarao i X u Lisabonu, s tim sto Portugal ima kvalitentiju navalu i to ce biti bas tesko.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...