Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Rekao sam i pre pocetka, ovo je najsmesnija grupa u istoriji evropskih kvalifikacija, bilo za evropsko ili svetsko prvenstvo. Nijanse ce da odluce izmedju nas i Portugala za prvo, tj. drugo mesto.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Just now, ronin said:

Pa neće baš nijanse...Pokidaće nas Portugal tamo i to bi bilo to...Nemojmo se zejebavati...


Ako je ono sto su pokazali u Beogradu to to, onda su kurton od ekipe. Ako nisu, onda ok, pokidace nas.

Edited by JohnnyD
Link to comment
2 hours ago, harper said:

Ova zajebancija sa tri utakmice u nedelju dana je jos jedna u nizu UEFA-inih budalastina, nadam se da ce u sledecem kvalifikacionom ciklusu odustati od toga. Zanimljivo je za gledaoce ali za igrace je nocna mora, pogotovo za timove koji ne raspolazu dugackom rotacijom.

 

To samo ovaj i prozor u septembru ima tri tekme, da je jun dostupan tu bi otisle dve tekme za vecinu reprezentacija. Ne znam samo kada bi se igralo finale LN, dok znamo da je Kup Konfederacije pre jace od godinu dana bio planiran za ovo leto. Mozda bi samo za par repki doslo tu do preklapanja, ali vecina evropskih tekmi bi igrala dve tekme u jednom prozoru. Klubovima pre svega nije u interesu da njihovi igraci imaju vise od dve tekme sem ako nije SP ili EP.

 

Pod normalnim okolnostima, jesen bi bila rezervisana iskljucivo za LN. Bez ikvakvih baraza i dodatnih prijateljski utakmica. Kvalifikacije kao i one prethodne za EURO bi pocele u martu i zavrsile bi se u novembru. I baraz u martu.

Link to comment
15 hours ago, harper said:

Izvukli smo ovo na Mitrovica i trud kompletnog tima koji je zavrsio utakmicu i to je otprilike jedina dobra vest sa ove utakmice jer, kao sto sam juce napisao, za ovo kratko vreme bilo je vaznije mentalno nego igracki doterati ekipu. Za ovo drugo prosto treba mnogo vise vremena od ovih desetak dana. Valjda je i Piksi sada video cime raspolaze pa neka celo leto gleda kako da napravi korekcije i ispravi gomilu losih stvari koje smo videli u poslednjih nedelju dan

Piksi je znao i pre ovoga sa čime raspolaže i nema tu nešto mnogo ni da doda i menja, još Katai ako uđe u formu i to je to.

Vremena za uigravanje nikada neće biti dovoljno tako da je najvažnije da se napravi neka zdravija atmosfera, sa njom i većom verom u sebe će biti i manje gluposti koje pravimo. Sa Piksijem na klupi, dobrom atmosferom i da grizu i meni dovoljno pa kako bude. Nismo vrhunski tim svakako ali da se pošteno šibamo sa svakim, i boljim i lošijim od nas.

I, još jednom, bravo za Mitrovića, mnogo mi je drago, ako neko nije zaslužio zbog igara i odnosa u proteklim godinama da promaši onaj penal protiv Škota, to je sigurno on.

Link to comment
4 minutes ago, arkonada said:

Piksi je znao i pre ovoga sa čime raspolaže i nema tu nešto mnogo ni da doda i menja, još Katai ako uđe u formu i to je to.

Vremena za uigravanje nikada neće biti dovoljno tako da je najvažnije da se napravi neka zdravija atmosfera, sa njom i većom verom u sebe će biti i manje gluposti koje pravimo. Sa Piksijem na klupi, dobrom atmosferom i da grizu i meni dovoljno pa kako bude. Nismo vrhunski tim svakako ali da se pošteno šibamo sa svakim, i boljim i lošijim od nas.

I, još jednom, bravo za Mitrovića, mnogo mi je drago, ako neko nije zaslužio zbog igara i odnosa u proteklim godinama da promaši onaj penal protiv Škota, to je sigurno on.

 

Nije imao pojma. Jedna je stvar kad gledas snimke sa utakmica, nesto sasvim drugo biti s tim igracima i videti ne samo ko od njih kako igra vec i kako se ponasa, koliko grize, kako shvata reprezentaciju i kako se odnosi prema saigracima, kakav je pod pritiskom. S izuzetkom Tadica i SMS-a mi u svim linijama i na svim pozicijama imamo po par igraca slicnog nivoa kvaliteta i nijanse odlucuju ko ce u tim ali te nijanse mogu da naprave veliku razliku i to sad treba fino izbazdariti. Naravno, u celu tu pricu ne racunam Aleksandra Mitrovica cija veza sa reprezentacijom je tesko objasnjiv fenomen. Fudbaler koji nema mesta cak ni u prvom timu sa dna Premijer lige i verovatnog putnika u Cempionsip dodje u reprezentaciju i u tri utakmice ne samo da zabode pet golova, vec ih zabode dva kao Ronaldinjo, jedan kao Anri i dva kao Jan Ras ili Horst Hrubes. Bukvalno kao da se pretvori u textbook centarfora koji daje golove na sve moguce nacine. Bilo je igraca koji su davali vise u reprezentacijama nego klubovima ali ovo sto radi Mitrovic ja u zivotu video nisam.

 

Ono sto je bitno je da sad na leto u terminu reprezentacije ne izmisljamo toplu vodu sa isprobavanjem nekih novih igraca, kao sto obicno radimo, vec da uigravamo ovih 30 koje je pozvao sad u martu. Ima vremena da se osvezava tim a na vidiku nema igraca za koje se moze ocekivati da trenutno mogu da unaprede igru reprezentacije. Ako cemo igrati sa tri stopera trebace nam jos jedan na trenutnih pet da ne bismo visili kao sto smo zamalo visili protiv Azera i to je sve. Jedina dva igraca koji su odigrali svaki minut u ove tri utakmice su dva stopera, Mitrovic i Pavlovic.

  • +1 3
Link to comment

Treba i dobar zreb. :fantom:

 

Piksi je krenuo dobro ali skoro svaki novi selektor krene tako jer je to ta sok terapija. Pokazao je neke dobre stvari poput recimo prilagodjavanja u toku meca i voljnog momenta igraca. Ova ekipa ima dosta problema i tek treba videti kako ce Piksi to da krpi i popravlja.  U svakom slucaju dobro je da smo izbunarili ovih sedam bodova ali nije sad uradio ne znam sta specijalno u ova tri meca. Sledeci ciklus u septembru je jako bitan. Moraju se dobiti obe utakmice.

 

Ovo sto je @harper rekao za uigravanje je isto bitno. Ne treba puno isprobavati ali naravno dati sansu ako neko bas pokida u klubu. Tako je u Hrvatskoj recimo nekoliko puta najbolji igrac utakmice bio neko ko ne rastura u klubu ili su npr. gol kreirali 3 igraca koji imaju 20-30 utakmica zajedno na terenu.

 

Edited by bags
Link to comment

Koga uopste Pixie moze jos da pozove preko ovih vec pozvanih? Kameno drvlje iz domace lige bolje ni da ne racunam. Maksimovic iz Napolija, ali iskreno ne znam ima li on mesta ovde, kikser je ko SMitrovic, ne trebaju nam dva. Luka Milivojevic i Nastasic bi mozda fino legli, ali tu ima nekih prica iza kulisa preko kojih izgleda ne moze da se predje. Matic bi nam isto dobro dosao, iako je na zalasku karijere, ali nece da igra vise.

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Ne znam da li je neko mozda vec povlacio paralelu izmedju Piksija i Saleta Djordjevica, ali cini mi se da ima dosta slicnosti. Postaju selektori u ne bas dobrom trenutku za reprezentaciju, docekani su sa prilicnom skepsom nakon prethodnih losih rezultata, ali obojicu krasi pobednicki karakter. Piksi naravno nije imao karijeru kao Sale, razne okolnosti su tu uticale, ali to ne menja moj sud o njegovom karakteru.

 

Uveren sam da je obojici najveci trenerski kvalitet ta zarazna vera u uspeh, kada oni kazu da nesto mozemo, to se onda prenese i na igrace. Naravno da to ne dolazi i bez ozbiljnog rada, ali temelj je dobra atmosfera u ekipi, nedisciplina se ne tolerise. U tako stvorenoj atmosferi mnogo bolje i efikasnije se radi, jer se ne gubi vreme na gluposti koje isisavaju energiju.

 

Moglo bi se tu povuci jos neke paralele, Tadic/Teodosic kao genijalci za asistencije, Mitrovic/Bogdanovic kao egzekutori, itd. Naravno, nisu situacije u reprezentacijama preslikane 100%, ali ne mogu se oteti utisku da ce se nesto dobro izroditi iz ove price..

 

Odjednom nam ta nesuđena grupa na Euro-u ne izgleda loše, Hrvati i Česi van forme totalno, Englezi onako.. 

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Koga uopste Pixie moze jos da pozove preko ovih vec pozvanih? Kameno drvlje iz domace lige bolje ni da ne racunam. Maksimovic iz Napolija, ali iskreno ne znam ima li on mesta ovde, kikser je ko SMitrovic, ne trebaju nam dva. Luka Milivojevic i Nastasic bi mozda fino legli, ali tu ima nekih prica iza kulisa preko kojih izgleda ne moze da se predje. Matic bi nam isto dobro dosao, iako je na zalasku karijere, ali nece da igra vise.

Milunovic i Katai.  Za ovog prvog vec je nekoliko puta objasnjeno zasto bi trebao da igra centralnog stopera u sistemu sa tri stopera.  Katai je kreativan igrac koji bi trebalo da ulazi u igru kao zamena za Tadica i Djuricica.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...