Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Rang lista po broju prvih mesta u kvalifikacijama, 1998-2018:

1-3. ESP, ITA, ENG 82% (9/11)

4. GER 80% (8/10)

5. FRA 63%

6. NED 50%

7. DEN 45%

8. POR 40%

9-10. SRB, CZE 36%

11-14. RUS, SUI, BEL, POL 30%

15-18. GRE, SWE, CRO, ROU 27%

19. AUT 20%

20. BUL 18%

...

 

Rang lista po broju prvih I drugih mesta u kvalifikacijama, 1998-2018:

1-4. ESP, GER, ITA, FRA 100%

5. ENG 91%

6. POR 90%

7. CRO 82% (3 puta prvi + 6 puta drugi)

8. RUS 80% (3+5)

9-10. DEN, SWE 73% (SWE 3+5)

11. NED 70% (5+2)

12. CZE 64%

13-14. UKR, SUI 60% (UKR 1+5)

15-18. TUR, IRL, GRE, ROU 55% (TUR, IRL 0+6)

19-20. POL, BEL 50%

21-22. SRB, NOR 45% (SRB 4+1)

23-24. SLO, SVK 36% (SLO 0+4)

25. AUT 30%

26. SCO 27%

...

Ovo je veoma zanimljivo. Zato i nemamo baraze, Hrvati cesto u njima i glat ih prolaze.

AZ svaka cast za ove analize i podatke. Jel postoji neka on-line baza ili sam vadis ovo na osnovu rezultata?

 

Ako vec moramo da preskacemo takmicenja hvala bogu pa preskacemo evropska. Jer nema nista lepse od svetskog u fudbalu sa tvojom reprezentacijom.

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

 

Ako vec moramo da preskacemo takmicenja hvala bogu pa preskacemo evropska. Jer nema nista lepse od svetskog u fudbalu sa tvojom reprezentacijom.

 

 

+ milion

Link to comment

Rang lista po broju prvih mesta u kvalifikacijama, 1998-2018:

1-3. ESP, ITA, ENG 82% (9/11)

4. GER 80% (8/10)

5. FRA 63%

6. NED 50%

7. DEN 45%

8. POR 40%

9-10. SRB, CZE 36%

11-14. RUS, SUI, BEL, POL 30%

15-18. GRE, SWE, CRO, ROU 27%

19. AUT 20%

20. BUL 18%

...

 

Rang lista po broju prvih I drugih mesta u kvalifikacijama, 1998-2018:

1-4. ESP, GER, ITA, FRA 100%

5. ENG 91%

6. POR 90%

7. CRO 82% (3 puta prvi + 6 puta drugi)

8. RUS 80% (3+5)

9-10. DEN, SWE 73% (SWE 3+5)

11. NED 70% (5+2)

12. CZE 64%

13-14. UKR, SUI 60% (UKR 1+5)

15-18. TUR, IRL, GRE, ROU 55% (TUR, IRL 0+6)

19-20. POL, BEL 50%

21-22. SRB, NOR 45% (SRB 4+1)

23-24. SLO, SVK 36% (SLO 0+4)

25. AUT 30%

26. SCO 27%

...

 

Što ne iznenađuje jer smo mi ako se dobro sećam samo jedanput otišli na takmičenje kroz baraž (SP '98.) sve ostalo (EP '00., SP '06., '10., '18.) je bilo putem 1. mesta u grupi. Mi ili osvojimo grupu ili ispušimo skroz, nema druge.

Link to comment

^^ Nismo, sve sto smo prolazili prolazili smo kao prvi u grupi. Sto je takodje jedna zanimljivost, mozda i odraz naseg mentaliteta da posle jednog-dva kiksa kola krenu nizbrdo.

Link to comment

I evropsko je dovoljno uzbudljivo. A sada kada ima cak 24 ucesnika, nema razloga da se ne kcalifikujemo, osim ako bas necemo

pa i prošlo je imalo 24 pa opet "nismo hteli" da se kvalifikujemo...

Link to comment

nas urnišu prevelika očekivanja koja se boostuju pred svako takmičenje

poslednji put je nešto vredno pažnje bilo u italiji ‘90e, i tad je bilo loženje, ali su nam nemci učinili veliku uslugu onim resetovanjem na početku takmičenja. tu je osim pokazao da je veliki trener jer je prolazu grupi gradio na pobedama protiv autsajdera, a ne kao antara. daj da drknemo švabe, a ostalima će gaće same spadati

A pre toga Montevideo...

Link to comment

E cus 10 prvenstava. Kakve veze imaju ono prvenstvo is 2008 ili 2010 sa ovih kvalifikacijama? Nikakve, davno proslo vrijeme. Meni je logicno da se gledaju 4 poslednje godine na zrijebu kvalifikacija za SP ili EP.

 

Zato bi mi Holandija sad bila treci sesir, a Island prvi. Jebe mi se za pokojnog Krojfa, Van Bastena ili Robena.

kada za klubove računaju zadnjih 5 godina nije logično da za rep. gledaju zadnje 4 i to 20%, 30, 50 i 100% poena

- praktično one zadnje 2 godine ne moraju ni da računaju

- imho ja bih računao zadnja 2 ciklusa pred žreb, npr za naredno ep bih uzeo u obzir rezultate (kval., prijateljske i sp tj ep) od ep 2012 do završetka sp 2018, bez umanjenja poena na konto zastarevanja

- po ovom sistemu neko će se usrećiti na žrebu kada bude izvukao holandiju  u grupi iz trećeg šešira a neko će iz prvog šešira da izvuče island ili wels....

Edited by gone fishing
Link to comment

Evo gde smo mi bili po procentu osvojenih bodova u tri kvalifikaciona ciklusa u nizu (SP12-EP16), to je period od više od pet godina kvalifikacionih utakmica:

...

Slovenija 50%

Island 49%

Izrael 48%

Vels 48%

Crna Goa 45%

Škotska 44%

Srbija 43%

S. Irska 41%

Albanija 40%

...

 

Po tom procentu smo bili 32-33. u Evropi i da je žreb za kvalifikacije za Rusiju bio u novembru/decembru 2015 (a ne u julu), mi bismo i po FIFA-inoj listi (koja se koristi za žreb za kvalifikacije za SP) i po UEFA-inoj listi (koja je mnogo logičnija od FIFA-ine, a koristi se samo za Evropska prvenstva) bili u četvrtom, a ne u trećem šeširu.

da li si uzeo u obzir i faktor bogdanov tj koliko nam je bodova on i njegova turska konjica uzela u tim kvalifikacijama ^_^

Link to comment

A pre toga Montevideo...

Bio je izmedju i Cile '62. sto nam govori da na svakih tridesetak godina nasi naprave nesto na svetskom prvenstvu, pa mozemo ocekivati neki veliki uspeh u Rusiji ili Kataru, pa posle da lepo dignemo ruke od fudbala i da se spremamo da sa unucima ispratimo prvenstvo 2050.
Link to comment

pa i prošlo je imalo 24 pa opet "nismo hteli" da se kvalifikujemo...

Pa da, bilo je jako tesko ne biti u prva tri u proslim kvalifikacijama, u onakvoj grupi, ali eto, nekako smo i to uspeli. Malo dron, malo ludilo mozga sa biranjem i menjanjem selektora... ova muslinova srbija bi glatko bila druga u toj grupi.

Link to comment

Znači da nije toliko bitno iz kog šešira dolazimo, i kakvi su nam protivnici, možemo da prođemo grupu sa Ferancuskom ili Španijom, ali i da ispadnemo od Švajcarske, Rusije i Slovenije. Jedina je konstanta da prolazimo kada imamo matorog iskusnog trenera koji sprovodi svoj sistem, makar i pogrešan. Pošto je staro pravilo da je bolji bilo kakav sistem, nego da se luta bez plana i sistema. A ovde su jedino Petko, Antić i Muslin imali svoju ideju i umeli da je nametnu reprezentaciji.  Između njih imali smo Sinišu koji je lutao, menjao formaciju tokom kvalifikacija, podmlađivao reprezentaciju, i generalno pravio tim za sledeći ciklus, a ne za taj. I ostale slučajne prolaznike na klupi, koji nisu umeli, ili ih nije zanimalo da se ozbiljno bave reprezentacijom

Оно што је битно да старији тренер са искуством поред тога што формира неки систем колико толико се наметне као ауторитет Савезу и играчима. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...