Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

isto tako, vazno je da se zna neko jezgro reprezentacije, i da se ne upada lako, i da se ne ispada zbog jedne greske. kada god smo imali profilisan tim koji je izgurao cele kvalifikacije, imali smo i rezultat, a kada se lutalo i menjalo od utakmice do utakmice, nismo.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Оно што је битно да старији тренер са искуством поред тога што формира неки систем колико толико се наметне као ауторитет Савезу и играчима. 

 

Nažalost ti što nametnu autoritet savezu ne traju duže od jednog ciklusa, jer ih zbog tog nametanja autoriteta (koje je neophodno, 100% se slažem) zamrze, pa ih onda šutnu kod prvog manjeg neuspeha. Uostalom zato smo i tu gde smo. Nama je uvek glavna faca predsednik saveza u prethodnih 20 godina...pogledajmo u poređenju s tim košarku, gde je na selektoru mnogo veći fokus i gde savez mnogo više radi na tome da selektora podrži i iza njega stane.

Edited by hazard
Link to comment

Ideja da se smeni selektor koji je jednu trećerazrednu fudbalsku silu odveo na SP sa prvog mesta u kvalifikacionoj grupi definitivno može da se rodi samo u ekspertskim krugovima srpske javnosti.

 

Racio koji stoji iza takvog zahteva je takođe tipičan ekspertski rezon:

 

1. Ekipa je odigrala jednu groznu utakmicu

 

i/ili

 

2. U ekipi nisu najzvučnija imena koja trenutno poseduju srpski pasoš

 

 

Sve što selektor ovde treba da uradi je da, poput kolege mu iz košarke, nekoliko puta ponovi drogiranoj javnosti da je reprezentacija pre svega tim a ne skup zvučnih imena i da mnogo bolje prolaze oni koji na teren izvedu dobro uigran tim anonimusa (videti pod Island) nego 11 nadarenih zvezda koje su došle da odigraju svako za sebe (videti pod Nigerija).

 

Čini mi se da Muslin ipak nema taj štof za odnose sa drogiranom javnošću, ako je suditi po tome kako se upustio u raspravu i objašnjavanja oko Sergeja. Zbog toga će, nakon povratka iz Rusije, drogirana javnost mesecima prdeti o tome kako bi Srbija u najmanju ruku došla do polufinala samo da tupan od selektora nije izostavio sa spiska 2-3 najbolja evropska igrača kako bi mu igrali Ramadanijevi puleni. A kada bi tu dvojicu-trojicu stavio u tim - i ostvario ništa bolji rezultat - javnost bi prdela kako smo ostali bez polufinala zbog bezmude taktike koja je naterala vrhunske evropske igrače da jajare na terenu.

 

Sačuvaj bože da neko prizna koliko smo limitirani i koliko je timskog rada potrebno da se iz te limitiranosti u svim linijama izvuče neka igra koja će da uknjiži sigurne bodove protiv lošijih timova i pobije se za nerešeno protiv boljih.

Link to comment

Изгледа да имамо среће па Кокеза није Толе и да га је малко зорт да се са Ћелавцем хвата у коштац. 

Ово око лимитраности је занимљиво, колико су лимитирани Живковић,Максимовић, СМС, Грујан...колико Исланд, Шведска, Данска, Холандија? 

Link to comment

Bio je izmedju i Cile '62. sto nam govori da na svakih tridesetak godina nasi naprave nesto na svetskom prvenstvu, pa mozemo ocekivati neki veliki uspeh u Rusiji ili Kataru, pa posle da lepo dignemo ruke od fudbala i da se spremamo da sa unucima ispratimo prvenstvo 2050.

Ma da...

Nego, nije drama ni kad nas pokradu sudije, ni kad se odigra jako & do jaja - pa nek' se i izgubi -  nego je problem sto sam ja nase gledao (since 1974 a da se secam) kako igraju jajarski (umesto do jaja), kako mrljave, kako ne igraju na pobedu nego neku sasvim promasenu taktiku - jeza, j-e-z-a... Tom nasem fudbalu (i onom iz exYu) da nije bilo Zvezde da uzme pehar u Bariju i pre toga ovi sto su mladi uzeli u Cileu (ok, i sad ovi najnoviji na Novom Zelandu) - da me sramota da gledam i da kazem da su moji... 

Link to comment

Sa Antarom smo imali lijep fudbal, baš atomski fudbal, i kroz kvalifikacije i na SP izuzmemo li Ganu, gdje nas je Rajevac stoprocentno pročitao i Švabe s kojima se samo onako moglo. Utakmica protiv Australije je bila apsolutna dominacija. Brz, otvoren fudbal. Ova Muslinova priča me više podsjeća na to nego bilo koja posle rata.

Link to comment

pa kad vecinska sportska javnost  ne prati ppp i precizne podatke koji se ovde podastiru, a koji kazu da je srbija/srj/scg u 20 godina dobila svega jednu jaku utakmicu od  oko 30 odigranih, a da cak ni sloveniju nismo dobili u pet pokusaja. imajuci u vidu takav skor, kao i cinjenicu da krecemo iz 4. sesira (koji garantuje barem dva jaka protivnika) ocekivati prolaz grupe bi bilo malo nerealno, stavise bila bi to  senzacija.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ma znam, za sad je nema... Da je pameti da prijateljske pred prvenstvo odigramo losije, e tad pi pocela pljuvanja po igracima a ovi bi naravno u inat tome dali sve od sebe na prvenstvu...  :lol:

 

 

btw na 4 ucesca na velikim takmicenjima imamo ukupno 4 pobede (iran i sad 98, norveska 2000, i nemacka 2010), hrvati su samo na sp 98 ostvarili vise pobeda, 5.

Ovo je dobar podatak isto, zanci na samo jednom od 4 prvenstva nemamo pobedu u grupi, 2006. (tada je grupa realno i bila najteza). Ovo donosi lepu verovatnocu da mozemo do jedne pobede i u Rusiji. Inace gledao sam ekipe koje su imale 4 boda u grupi zadnjih nekoliko prvenstava i ajde grubo receno nesto manje od pola njih se dokopalo osmine finala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...