Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Modrić je proizvod drugog vremena i drugih zahteva za igru na toj poziciji. Ne mogu tek tako da se porede, svaki je najveći u svom vremenu, Piksi verovatno najbolji individualno, ali je Modrić ne samo zahvaljući boljem zdravlju, napravio više u karijeri, tj najviše od svih

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1004

  • Cash

    971

Mislim da kao prvo uopste nisu imali iste zadatke u svojim timovima. Modric je specijalista, cist igrac sredine terena, a Piksi desetka.

 

Ali kad razmislim i jesi u pravu jer Piksi je, pored toga sto je imao legendaran dribling, tehniku i pas, bio i odlican izvodjac slobodnjaka i vrlo dobar finiser, sto ga cini talentovanijim igracem od Luke.

 

S trece strane opet, Modric ima neuporedivo bolju karijeru i istorijski je vazniji i uticajniji igrac.

Ви клинци не капирате фудбал из оног времена уопште. Пикси и Модрић не могу у исту реченицу. 

Link to comment

Ви клинци не капирате фудбал из оног времена уопште. Пикси и Модрић не могу у исту реченицу. 

 

Mislim da me mozda nisi razumeo. Mislio sam na klupsku karijeru. Jeste Piksi imao SP iz snova 1990 (i ponavljam - jeste dosta talentovaniji i kompletniji igrac), ali da se ne lazemo, igrati u Japanu toliko dugo nakon epizodne uloge u evropskim klubovima... Jbg, Modric ga sije po karijeri opusteno. I to ne po trofejima vec po tome sto je jedan od glavnih protagonista Realovih uspeha. Mislim da mozemo razgraniciti te dve stvari, talenat i uspeh. Zasto da ne?

Link to comment

Na primer, evo ko je jos imao bolju karijeru od Stojkovica. Recimo Mijatovic, Jugovic, igraci koji mu nisu ni blizu po talentu, ali opet - imali su vise trofeja, odigrali su zapazenije uloge u najelitnijem evropskom klupskom fudbalu jednostavno. A Modric i njih sije ohoho.

Link to comment

Mislim da me mozda nisi razumeo. Mislio sam na klupsku karijeru. Jeste Piksi imao SP iz snova 1990 (i ponavljam - jeste dosta talentovaniji i kompletniji igrac), ali da se ne lazemo, igrati u Japanu toliko dugo nakon epizodne uloge u evropskim klubovima... Jbg, Modric ga sije po karijeri opusteno. I to ne po trofejima vec po tome sto je jedan od glavnih protagonista Realovih uspeha. Mislim da mozemo razgraniciti te dve stvari, talenat i uspeh. Zasto da ne?

 

Jeste, ali ovo su već objektivne okolnosti, Piksija su sjebale povrede. A on je makar velike i bitne tekme igrao po pravilu sjajno, bilo da je klub ili repka, nisi mogao da mu zameriš ono što se danas zamera čak i Ronaldu ili Mesiju.

Link to comment

Jeste, ali ovo su već objektivne okolnosti, Piksija su sjebale povrede. A on je makar velike i bitne tekme igrao po pravilu sjajno, bilo da je klub ili repka, nisi mogao da mu zameriš ono što se danas zamera čak i Ronaldu ili Mesiju.

 

Pazi, pogresno si me shvatio, ja mu to uopste ni ne zameram, odnosno ne mislim da je losiji igrac zbog toga jer to bi bilo mesanje baba i zaba. Samo konstatujem cinjenicu: Modric ima bolju karijeru, sto ne znaci da je i bolji igrac.

Link to comment

Чика Рајко је био последњи селектор са резултатом. 

Миљан је био у репрезентацији политичар. Прави Титостанац, друштвено политички радник.

Koji crni cika-Rajko?  Ti k'o Jelence u Radovanu III: cika-Rajko.  (Moze Rajko, Bata-Rale - kako su ga svojevremeno navijaci zvali.)  Kakav cika, j*** te cika - kako bi to rekao Zoran Radmilovic u isoimenoj predstavi.

Rajko Mitic nije bio dobar trener.  On je bio za odrzavanje moralno-politicke atmosfere u timu.  Izbacio je svojevremeno Vardica iz reprezentacije jer je ovaj nosio bradu (jer u socijalistickom drustvu kao sto znamo nema mesta za bradonje), pa onda odveo tim u Sofiju gde su katastrofalno izgubili od Bugara (6-0). 

Link to comment

Али какве то има везе ко је какав играч? 

 

Kad poredim dva igraca zelim da sagledam siru sliku. Mislim da je fer da se i to pomene jer je uticajnost bitna stavka. Ona nam govori o tome koliko je igrac konstantan i mentalno jak, sto je pored talenta jos jedna vazna stavka.

Link to comment

Pazi, pogresno si me shvatio, ja mu to uopste ni ne zameram, odnosno ne mislim da je losiji igrac zbog toga jer to bi bilo mesanje baba i zaba. Samo konstatujem cinjenicu: Modric ima bolju karijeru, sto ne znaci da je i bolji igrac.

 

Jbg, ponekad ti komplet uspešnost karijere zavisi i od državljanstva (Gigs, Raš, Vea).

Link to comment

Kad poredim dva igraca zelim da sagledam siru sliku. Mislim da je fer da se i to pomene jer je uticajnost bitna stavka. Ona nam govori o tome koliko je igrac konstantan i mentalno jak, sto je pored talenta jos jedna vazna stavka.

Пикси није био констнтан и ментално јак? :isuse:

Link to comment

I pre povrede Piksi je imao epizode disciplinovanja, sedenja na klupi itd. Modrićeva karijera je u tom smislu  pravolinijska, svuda je bio nezamenjiv, od Dinama i Totnama do najbolje generacije u istoriji najvećeg kluba na svetu. Što pre svega ima veze sa njegovim talentom i kvalitetom, pa onda sa svim ostalim pratećim okolnostima

Edited by levi
Link to comment

Jbg, ponekad ti komplet uspešnost karijere zavisi i od državljanstva (Gigs, Raš, Vea).

 

U ovom slucaju ne, poredili smo klupsku karijeru dva igraca.

 

U stvari meni nije problem da se slozim s tobom. Vise sam pomenuo Modricevu uticajnost zato sto mislim da to prosto mora da se naglasi kad pricamo o njemu. Naravno da nije Gatuzo bolji igrac od Roberta Badja jer je osvojio sve sto se moze osvojiti, a ovaj ni SP ni LS, razumem ja to, ali i pored toga mislim da nije nebitno to pomenuti i da te stvari nisu bas slucajne.

Link to comment

pa je odveo tim u firencu i tukao engleze šampione sveta

Ruku na srce, ovela ju je autsajder Albanija koja je odigrala nereseno sa Nemackom u Tirani i tako poslala nas tim na EP, kada je izgledalo da je sve propalo posle poraza nasih u Nemackoj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...