Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Očekivao sa sličan doček kao desetine predhodnih. Ovaj je prvi sa kolektivnom molitvom.

jbg, ne znam da li zivis u srbiji ili ne. estradno pravoslavlje je dominantan trend koji jaca iz dana u dan. bice toga sve vise.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Napisao sam da se isključujem ali moram da dodam da im ja ne negiram pravo da se mole na balkonu, samo bih voleo da to nisu uradili jer mislim da to nije vreme i mesto za molitvu.

razumeo sam ja to i pre ovog objasnjenja :) i mislim isto sto i ti, ali slaba vajda od toga.
Link to comment

jbg, ne znam da li zivis u srbiji ili ne. estradno pravoslavlje je dominantan trend koji jaca iz dana u dan. bice toga sve vise.

I ja zivim u srbiji, al je u mom okruzenju dominantniji estradni ateizam. Ne znam sta da kazem, a da nekog ne uvredim, osim da su ovi mozda cak i gori...

Link to comment

Odjavljujem iz rasprave da midl ne bi potpuno zastranio, do sad je bio kul tip.

Naravno da sam super odlican kul tip. Nije tesko u ovoj kloaci dosadnih.

 

Zastranio sam ti kad sam poceo da se virtuelno krstim? C c c

 

:D

Link to comment

Nazalost opet cu napisati nesto o molitvi. Manje vise isto sto sam napisao Prslinu privatno.

 

Prije svega isprike zbog toga sto sam bio nekulturan i nazvao ih pederima. Nisam shvatio do sada da nivo rapsrave na ovom forumu ne dopusta takav rijecnik.

Za kritiku igre sam vec napisao da je pretjerana. Drugo, uvreda je isla na pogresnu adresu jer je ringleader dogadjaja Paunovic, a ne igraci.

 

Slazem se da je i neka doza srbovanja strukturno ukljucena u dogadjaj s obzirom da se u samom natjecanju radi o reprezentacijama nacionalnih saveza. Prigodni izljevi ljubavi prema Srbiji mi takodjer ne smetaju. Ne smeta mi ili mi je bar nebitna njihova religija i to dali se na terenu krste i sl. Ono sto mi smeta je javna etnicka i konfesionalna iskljucivost tj. neka vrsta normativnosti u tom smislu. Ako je ovo reprezentacija Srbije onda ona predstavlja i ne-pravoslavce i ne-srbe.

 

Kao sto rekoh ako ovo postane trend, a ja se nadam da nece, biti ce jos prilike za pisanje.

Link to comment

Meni to nije isto ako ovo na balkonu. Na balkon su došli da ih mi pozdravimo i da nam se obrate i odlučili su da nam se obrate pravoslavnom molitvom. Kad vidim igrače kako se krste/klanjaju u stresnom trenutku, to shvatam kao intimni čin.

 

Odjavljujem iz rasprave da midl ne bi potpuno zastranio, do sad je bio kul tip.

Nije iskljucivo pravoslavna, nego univerzalna hriscanska (Oce nas, Otce nas, Pater noster, Our Father, itd.)

Link to comment

50 godina smo stajali mirno uz Poljski plagijat u kojoj se klevetalo, prizivali duhovi, pretilo ponorom pakla, sad se odjednom od hriscanske molitve stare 2000 godina pravi teorija zavere ko da je Pahomije licno pisao. 

Ovo mi momentalno ide u potpis! :Hail:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...