Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1004

  • Cash

    971

Eh, ako tako gledas, skoro ni o cemu nije opravdano razgovarati.

 

Uzgred, isto pitanje bi mogao sebi da postavis. :) Sta ti smeta sta ko o cemu prica, niti ti je rod, nit pomoz bog. Skrolujes stranicu i cao zdravo.

+10
Link to comment

Lepo su neki primetili da bi bilo malecni problem kada bi u ekipi bilo potencijalnih muslimana i ateista, i uopste ne-pravoslavnih. Treba ostaviti svakome da se moli privatno ili javno i postovati to, ali kad postoji grupni pritisak da ispunis ocekivanja i da se prikljucis ostalima iako uopste nisi iz te price, pa jos ako selektor to forsira... pa, to mi se uopste ne dopada. Ja bih se osecao veoma nelagodno u takvoj situaciji. Eto, u tome vidim jedini problem, a ne u samoj molitvi (protiv koje ne bih imao nista da je dosla spontano).

Да, постојао је групни притисак да испуне очекивања и прикључе се осталима јер селектор то форсира - тако су постали светски прваци. ;)

Link to comment

Eh, ako tako gledas, skoro ni o cemu nije opravdano razgovarati.

 

Uzgred, isto pitanje bi mogao sebi da postavis. :) Sta ti smeta sta ko o cemu prica, niti ti je rod, nit pomoz bog. Skrolujes stranicu i cao zdravo.

 

pa ko kaže da mi smeta što ljudi pišu, samo se čudim, to nije isto. 

 

zato što ljudi pišu kao da ih je ne znam to nekako lično uvredilo ili šta već, mislim nije bilo namenjeno njima, nego tim ljudima koji su došli

Link to comment

Да, постојао је групни притисак да испуне очекивања и прикључе се осталима јер селектор то форсира - тако су постали светски прваци. ;)

 

?

Link to comment

jel sam zatucan ako mi se kao agnostiku ne dopada što reprezentacija moje zemlje kolektivno pred kamerama izvodi verske rituale i time donekle poistovećuje nacionalnu i religioznu pripadnost? Ne mislim da su nenormalni, niti mi je taj čin umanjio radost zbog osvajanja trofeja, samo mi se ne dopada. Pitanje nije retoričko, zaista me zanima tvoje mišljenje.

Да.

Link to comment

Problem u svakoj zemlji je kada se njena elita i njen bolji deo okrenu/odreknu od tradicije i nacionalnih vrednosti, a ove promovise sljam ili kako to marksisti kazu "limpren-proleterijat". To je danas slucaj sa Srbijiom.

Јесте, на жалост. Зато и ваља користити прилике да се тренд вулгаризације прекине. Зато сам и рекао да би требало да реагујемо подршком на овакве примере практиковања вере: ето, нема фолирања, нема превртања по трави, нема свађања са судијама, а нема ни предаје. Је л' сад да тражим по топику коментаре да су трчали као Јапанци, имали менталитет Немаца а одиграли као Италијани? Па шта мислите откуд то? Одједном? Ни из чега тешко да је дошло. Посегли су момци дубоко по то што их је понело и нашли су извор. А ко се љути нек' се љути. Пиздели су и Аустроугари када су се неке прошле генерације уз исти тај Оче наш дизале из пораза, пизделе су и Османлије, пиздеће и још понеко пре него што нам свима свећа догори. Живела Србија!

Link to comment

@vasić

Tebe nisam ni pitao. Jasno mi je da ti misliš da je Srbin = pravoslavac i da je svako ko se sa time ne slaže nekulturni, zatucani ateista i malograđanin.

Edited by Heaviside
Link to comment

ja ne znam šta ljudima smeta sve i da se rajković popeo na balkon i ispišao po ljudima kad niko odavde nije ni bio na tom dočeku. aj da je neko bio pa da kenja kako su mu uvređena njegova nereligijska osećanja ili šta već. nego ako ti se ide ti odeš, ako ne gledaš kući, ako ti i to smeta, onda prebaciš i ćao zdravo. puno priče ni oko čega. 

 

što se u21 tiče, ovo je pre svega sramota za savez da pošalje ovakav tim sa ovakvim selektorom, ali reč sramota tamo odavno ne stanuje tako da ne znam kome se možemo žaliti. mi smo se ovog u21 odrekli još pre dvomeča sa špancima kada smo ekipi koja nije izgubila nekoliko godina poslali stado ovaca na klanje a onda spretom neverovatnih okolnosti i sa nekoliko sjajnih pojedinaca tipa kostić napravili čudo. tu treba skinuti i kapu ćurčiću koga bi trebalo držati na stand-by kraj selektorske klupe da preuzme u situaciji kada je kvota na protivnika 1,20 jer to mora se reći zna da radi, to radi ceo život sa javorom, uspešno je nadogradio i na reprezentaciju. kada treba nekog napasti i zapravo igrati sa par igrača ispred umesto 10 iza lopte, to je već druga stvar. što se dodića tiče, njega su mi ljudi koji su treneri u savezu i koji su sad u češkoj na licu mesta pričali da je zapravo mnogo bolji trener od ćurčića i da je sjajan taktičar, al od toga izgleda mrka kapa. mada kada u startnih 11 moraš da imaš nemanju petrovića, brašanca, ćirkovića ili pantića, petkovića, kovačevića... sa čaušićem koji se raspadao celo prvenstvo, jojićem koji treba da pravi razliku a ne igra ništa itd možda i nije moglo bolje.

Mislim da je baš bila poenta u tome da smo bez igre eliminisali najbolju ekipu u uzrastu pa se išlo na to da ćemo sličan rezultat moći i da napravimo protiv nekih slabijih ekipa kao što su Češka i Danska. Nisam gledao meč protiv Nemaca, na ova druga dva nastupa smo stvarali šanse ali igrači poput Pešića, Trujića, Milunovića jednostavno nisu dobro u realizaciji. Odbrana je bila katastrofa, protivnik nije ni morao da pravi akcije jer su Spajić, Petrović, Ćirković itd pravili neverovatne kikseve. Šta li će tek da bude kada oni "stasaju" za A tim...

Link to comment

Јесте, на жалост. Зато и ваља користити прилике да се тренд вулгаризације прекине. Зато сам и рекао да би требало да реагујемо подршком на овакве примере практиковања вере: ето, нема фолирања, нема превртања по трави, нема свађања са судијама, а нема ни предаје. Је л' сад да тражим по топику коментаре да су трчали као Јапанци, имали менталитет Немаца а одиграли као Италијани? Па шта мислите откуд то? Одједном? Ни из чега тешко да је дошло. Посегли су момци дубоко по то што их је понело и нашли су извор. А ко се љути нек' се љути. Пиздели су и Аустроугари када су се неке прошле генерације уз исти тај Оче наш дизале из пораза, пизделе су и Османлије, пиздеће и још понеко пре него што нам свима свећа догори. Живела Србија!

Да закључамо после овога.

Link to comment

Sve u svemu, nek se mole u svoja cetri zida.

dobra paralela. bez zezanja

 

zamisli situaciju da su umesto oce nas odlucili da svoje jedinstvo grade nekom nestandardnom, puku manje dragom, radnjom. npr, da su horski vikali sai babino ime, ili pevali hare krisna.

 

kakve bi reakcije bile?

 

vecina bi trazila isterivanje djavola, a neagresivna manjina bi preporucila da to rade u svoja 4 zida.

 

reakcija je sad drugacija samo zato sto su u srbiji vecina tupani koji veruju da ima nesto plemenito i uzviseno u citanju molitve pred 50.000 ljudi u 21. veku.

 

isto kao sto je pre 30+ godina vecina tupana verovala da je u slicnim situacijama adekvatno zapevati "druze tito mi ti se kunemo" ili neku drugu, srodnu, molitvu.

Link to comment

@vasić

Tebe nisam ni pitao. Jasno mi je da ti misliš da je Srbin = pravoslavac i da je svako ko se sa time ne slaže nekulturni, zatucani ateista i malograđanin.

Ма јок. некултуран је и  малограђанин онај коме смета кад је неко верник, кад му смета што се неко јавно моли. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...