Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

jel sam zatucan ako mi se kao agnostiku ne dopada što reprezentacija moje zemlje kolektivno pred kamerama izvodi verske rituale i time donekle poistovećuje nacionalnu i religioznu pripadnost? Ne mislim da su nenormalni, niti mi je taj čin umanjio radost zbog osvajanja trofeja, samo mi se ne dopada. Pitanje nije retoričko, zaista me zanima tvoje mišljenje.

Ne dopada se ni meni, ali to je moj i vas problem.  Time sto se mole i izvode religijske rituale nikoga ne ugrozavaju.  (Nekima verovatno smeta i to sto je odrzana cela parada i za to negodivanje verovatno imaju prilicno dobar razlog.)  Medjutim, ocigledno da je velika vecina naroda srecna i da joj "Oce nas" i versko-nacionalni rituali ne smetaju, stavise gode im.  Nije lose imati srecan narod (bolje nego narod koji stalno gundja), makar srecu proizvele trivijalnosti, banalnosti i neukus.  Taj modus, shortcut to happines, danas egzistira u celom zapadnom svetu a i sire.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Хеви, ни мени се није допало, нисам фан масовних молитви, радије ћу се помолити у себи ако ми се моли. Али не разумијем оволики бијес неких због тог Оченаша.

Ne razumem ni ja bes, ali je njega bilo u jedno jedinom postu. U najmanju ruku je bilo podjednako vređanja od strane hrišćana - malograđanština, zatucanost, nekultura su termini koji su čašćavani oni kojima je pravoslavni performans zasmetao.

 

Zasto ti smeta, ako su oni religiozni da to izvedu pred kamerama i na balkonu? 

NIje da su tebe ili bilo koga drugog terali da postanes religiozan, da su nametali nesto. Paun je ako se ne varam rekao da im je to bio ritual pre i  posle utakmica i pozvao publiku da s njima izgovori tu molitvu. Svako ko nije religiozan je taj poziv mogao najednostavnije  da iskulira kao ljajic himnu, kao sto i verovatno jeste.  Ta molitva je jednostavno nesto njihovo i izraz nekog njihovog zajednistva. Meni koji postujem tradiciju i religiju u nekoj meri ne bi smetalo i da su otpevali neku death metal pesmu ili izrecitovali nesto iz drugih religija, ako je to nesto sto su radili celim tokom prvenstva i sto je njima bitno.

Ne smeta mi, manje-više me je baš briga, ali mi se ni ne dopada. Voleo bih da reprezentacija moje zemlje ne izvodi verske rituale kolektivno i javno u trenutku kada su sve oči uprte u njih. Nisu reprezentacija pravoslavlja nego Srbije. Razumeo bih potpuno nekog muslimana, ateistu, jevrejina koji bi zbog ovoga reprezentaciju osećao manje svojom. Ne zbog toga što su ovi momci pravoslavci niti zbog toga što se mole pre utakmice ili kada god, nego zato što su se molili kolektivno, ozvučeni, snimani i uživo prenošeni u trenutku kada su građani Srbiji uključujući i te muslimane, jevreje i ostale došli da ih pozdrave. Nije bio trenutak za to.

Link to comment

zakuni se da su se popeli na onu terasu i zapevali odu radosti. a cetnicka omladina, povedena njihovim primerom, iz fundamenta promeni politiku; ko vucic kad je uzo pare od crnogorske mafije...

Edited by Bright Billy
Link to comment

jesi.  

njihova stvar apsolutno.

Nije samo njihova stvar, uradili su to na dočeku dok ih prenosi nacionalna televizija obraćajući se tako i meni koji sam to gledao.

Link to comment

 Voleo bih da reprezentacija moje zemlje ne izvodi verske rituale kolektivno i javno u trenutku kada su sve oči uprte u njih. Nisu reprezentacija pravoslavlja nego Srbije. Razumeo bih potpuno nekog muslimana, ateistu, jevrejina koji bi zbog ovoga reprezentaciju osećao manje svojom. Ne zbog toga što su ovi momci pravoslavci niti zbog toga što se mole pre utakmice ili kada god, nego zato što su se molili kolektivno, ozvučeni, snimani i uživo prenošeni u trenutku kada su građani Srbiji uključujući i te muslimane, jevreje i ostale došli da ih pozdrave. Nije bio trenutak za to.

 

 

Kako se ovo razlikuje od toga sto bi napisao neki nacionalista ili desnicar kada bi se Ljajic ili Sulejmani dali gol za repku i krenuli da se klanjaju na terenu. Njihova stvar. Jednostavno nije na njima da ti vaspitaju decu na jedan ili drugi nacin niti trebaju da paze kada i gde ispoljavaju svoje verske obicaje. 

Link to comment

Nije samo njihova stvar, uradili su to na dočeku dok ih prenosi nacionalna televizija obraćajući se tako i meni koji sam to gledao.

 

Jbg gledas i tekmu pa kad da gol ili u pre nasem slucaju kada promasi padne krstenje pa nikom nista. 

Link to comment

Ne razumem ni ja bes, ali je njega bilo u jedno jedinom postu. U najmanju ruku je bilo podjednako vređanja od strane hrišćana - malograđanština, zatucanost, nekultura su termini koji su čašćavani oni kojima je pravoslavni performans zasmetao.

 

 

Ne smeta mi, manje-više me je baš briga, ali mi se ni ne dopada. Voleo bih da reprezentacija moje zemlje ne izvodi verske rituale kolektivno i javno u trenutku kada su sve oči uprte u njih. Nisu reprezentacija pravoslavlja nego Srbije. Razumeo bih potpuno nekog muslimana, ateistu, jevrejina koji bi zbog ovoga reprezentaciju osećao manje svojom. Ne zbog toga što su ovi momci pravoslavci niti zbog toga što se mole pre utakmice ili kada god, nego zato što su se molili kolektivno, ozvučeni, snimani i uživo prenošeni u trenutku kada su građani Srbiji uključujući i te muslimane, jevreje i ostale došli da ih pozdrave. Nije bio trenutak za to.

Kolektivna molitva proistice iz prirode crkve (sabornost).  Ako se muslimani, ateisti i jevreji osecaju povredjeni time sto se njihovi sunarodnici hriscani mole u njihovom prisustvu, onda je problem do tih muslimana, jevreja i ateista jer time izrazavaju svoju versku netoleranciju. 

Link to comment

50 godina smo stajali mirno uz Poljski plagijat u kojoj se klevetalo, prizivali duhovi, pretilo ponorom pakla, sad se odjednom od hriscanske molitve stare 2000 godina pravi teorija zavere ko da je Pahomije licno pisao. 

Link to comment

Ne dopada se ni meni, ali to je moj i vas problem.  Time sto se mole i izvode religijske rituale nikoga ne ugrozavaju.  (Nekima verovatno smeta i to sto je odrzana cela parada i za to negodivanje verovatno imaju prilicno dobar razlog.)  Medjutim, ocigledno da je velika vecina naroda srecna i da joj "Oce nas" i versko-nacionalni rituali ne smetaju, stavise gode im.  Nije lose imati srecan narod (bolje nego narod koji stalno gundja), makar srecu proizvele trivijalnosti, banalnosti i neukus.  Taj modus, shortcut to happines, danas egzistira u celom zapadnom svetu a i sire.

Slažemo se. Ne mislim ni ja da su nekoga ugrozili niti da su imali loše namere. Mislim da nije bilo mesto i vreme za to i da je bilo neukusno.

Link to comment

Zašto četnička omladina da menja politiku, zar nisu pobrali simpatije sinoćnim nastupom?

 

zato sto ovako nikad nece doci na vlast

Link to comment

Krstim se (nek mi hevi nr zamjeri) dok citam sta vi ovdje pisete.

 

Dobar je Cavrinjo jos samo da popravi zavrsni pas.

Edited by MiddleClass
Link to comment

Solidni smo u ovih 10 munuta.

izgleda se nismo skroz raspali posle čeha

edit

:isuse:

 

videlo se iz aviona

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...