Jump to content
IGNORED

Starenje, tamo negde daleko


Recommended Posts

Ima ko je plaćen da ne zaobilazi to pitanje naširoko, a to je ovlašćeni organ lokalne poreske uprave. Ne sumnjaj da će se već naći dobronamerni komšija koji će javiti Tamo Gde Treba da si se vratio, deluje da imaš para, a ne deluje da nešto radiš. Te u tom smislu razmisli dobro šta ćeš da odgovoriš kada te Ovlašćeni Organ bude pitao "a od čega živite?".
Boli poresku upravu ona stvar za njega (i sve nas). To o čemu pričaš ovde ne postoji, sve sa komšijom doušnikom.
Link to comment
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    54

  • Yoyogi

    34

  • noskich

    32

  • gospa buba

    31

...žive ljudi koji uredno plaćaju svoje račune, ulažu novac u sigurne fondove, imaju detaljan finansijski plan za narednu deceniju i duboko preziru sve koji su drugačiji...
ja sam ovde prestala da citam. ocigledno smo pisac texta i ja zavrsili u nekim potpuno drugacijim inostranstvima pa i nema svrhe da pokusam da ga razumem.
Link to comment
Boli poresku upravu ona stvar za njega (i sve nas). To o čemu pričaš ovde ne postoji, sve sa komšijom doušnikom.
zavisi bre. drug pace mora da ojadi drzavu za nekoliko miliona milijardi, da bi se neprimetio. ovako, dok jadan i sam, na sitno zaradjuje neshto sto mu daju odnekud, a sedi kod nas, u nekom trenutku moze da postane interesantno. a svedok sam izvesnih najebavanja osoba koje ne zaradjuju skandalozno mnogo, ali opet dovoljno da ih ekipa primeti. drugo, oni te primete kad oni hoce, mozda sutra, mozda nikad, to je sushtina svih dobro uredjenih sistema, u kojima chovek uvek zna na chemu je, pa i ovog. na kraju krajeva, ta kesa se puni iz sredine, ne sa krajeva...to naravno ne znachi da drug pace treba da panichi, samo treba da zaradjuje vishe ^_^edip. a sa ovim gastosom povratnikom, ja zapravo ne kapiram sta je. osim sto zeli da objasni, a time ochigledno tura prste u mnoge ochi. a mozda i to zeli ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
a svedok sam izvesnih najebavanja osoba koje ne zaradjuju skandalozno mnogo, ali opet dovoljno da ih ekipa primeti.
kakvog najebavanja? naravno pretpostavljam da rase ne radi nista nelegalno, u kom slucaju mogu da mu se slikaju pod prozorom (il da pljunu, kako vec bese :D )
edip. a sa ovim gastosom povratnikom, ja zapravo ne kapiram sta je. osim sto zeli da objasni, a time ochigledno tura prste u mnoge ochi. a mozda i to zeli ^_^
otvorio covek dusu a ti tako <_<
Link to comment
kakvog najebavanja? naravno pretpostavljam da rase ne radi nista nelegalno, u kom slucaju mogu da mu se slikaju pod prozorom (il da pljunu, kako vec bese :D )
ne, naravno, ali srbija ponekad (kad joj se cefne) zeli da vidi i prisvoji coshe od svakog dinara, dolara, funte i franka osobe koja je ovde rezident vishe od 183 dana ili tako neshto. na razlichite nachine i pod razlichitim izgovorima, ima i propise o tome, koje drzi zakopane ispod shupe u donjem dvorishtu. i kad joj se cefne, izvadi svetu knjigu propisa i kaze - aha! ^_^a najebavanje isto nije strashno, malo suda i/ili malo para, u proizvoljno rasporedu... ne streljaju...
Link to comment
ne, naravno, ali srbija ponekad (kad joj se cefne) zeli da vidi i prisvoji coshe od svakog dinara, dolara, funte i franka osobe koja je ovde rezident vishe od 183 dana ili tako neshto. na razlichite nachine i pod razlichitim izgovorima, ima i propise o tome, koje drzi zakopane ispod shupe u donjem dvorishtu. i kad joj se cefne, izvadi svetu knjigu propisa i kaze - aha! ^_^a najebavanje isto nije strashno, malo suda i/ili malo para, u proizvoljno rasporedu... ne streljaju...
takve zakone ima svaka ozbiljna zemlja. a u slucaju da je americki drzavljan, trebao bi da placa porez u americi, iako u njoj ne zivi ni jedan dan godisnje (takve zakone vec nema ni jedna ozbiljna zemlja za koju ja znam, osim US).
Link to comment
takve zakone ima svaka ozbiljna zemlja. a u slucaju da je americki drzavljan, trebao bi da placa porez u americi, iako u njoj ne zivi ni jedan dan godisnje (takve zakone vec nema ni jedna ozbiljna zemlja za koju ja znam, osim US).
meni je ozbiljna ona koja ti ozbiljno i naglas kaze sta hoce od tebe, ma shta to bilo, i - pridrzava se toga. sve ostalo je zezanje. znachi, ovo ovde je zezanje. Edited by thermal bug
Link to comment
meni je ozbiljna ona koja ti ozbiljno i naglas kaze sta hoce od tebe, ma shta to bilo, i - pridrzava se toga. sve ostalo je zezanje. znachi, ovo ovde je zezanje.
kako god. samo kazem, porezi nisu neka srpska posla, postoje svuda, a jedna od stvari koja me privlaci u srbiji je to sto su ovde porezi (na zarade i dobit) niski. to sto mnogi ne placaju ni te niske poreze je druga stvar. i u americi je na tebi da se raspitas kako se placa porez, niko te ne vuce za rukav da ti kaze naglas sta treba da radis, nego ti platis poreskog savetnika, ili softver ili proucavas zakone. ne treba da tripujes da tamo negde te drzava dadilja. razlika je samo sto se ovde tolerise neplacanje poreza, delom iz socjalnih razloga, delom pitanje korupcije, stvar siromastva u svakom slucaju. kako zemlja bude bogatija tako ce rasti i naplata. Edited by rajka
Link to comment
...žive ljudi koji uredno plaćaju svoje račune, ulažu novac u sigurne fondove, imaju detaljan finansijski plan za narednu deceniju i duboko preziru sve koji su drugačiji...
ja sam ovde prestala da citam. ocigledno smo pisac texta i ja zavrsili u nekim potpuno drugacijim inostranstvima pa i nema svrhe da pokusam da ga razumem.
+1. I to od coveka koji je zavrsio™ u gradu gde se 1 najobicnija gay pride parada ne pretvara u ulicni rat. Ali dobro, to je onaj pokvareni zapadnjacki prezir koji boli vise od kamena u slepoocnicu ili stangle po rebrima <_<
edip. a sa ovim gastosom povratnikom, ja zapravo ne kapiram sta je. osim sto zeli da objasni, a time ochigledno tura prste u mnoge ochi. a mozda i to zeli ^_^
Ja mislim da on tu nista ne objasnjava, samo tura prst u oci. Sto bi njemu mrski domorodci sa ove strane okeana rekli - "mesanje lonca", to je cela poenta clanka.
takve zakone ima svaka ozbiljna zemlja. a u slucaju da je americki drzavljan, trebao bi da placa porez u americi, iako u njoj ne zivi ni jedan dan godisnje (takve zakone vec nema ni jedna ozbiljna zemlja za koju ja znam, osim US).
Nije bas tako jednostavno. Ako Srbija i USA imaju poreski sporazum, moze da placa porez u Srbiji na prihode ostvarene u Srbiji.
Link to comment
Nije bas tako jednostavno. Ako Srbija i USA imaju poreski sporazum, moze da placa porez u Srbiji na prihode ostvarene u Srbiji.
znam, ali nisam htela da ulazim u detalje. poenta je da nije necuven bezobrazluk, da neko treba da placa porez u drzavi u kojoj zivi vecinu godine.
Link to comment
Ja mislim da on tu nista ne objasnjava, samo tura prst u oci. Sto bi njemu mrski domorodci sa ove strane okeana rekli - "mesanje lonca", to je cela poenta clanka.
ma naravno, da su zelene ochi u avganistanu, chlanak ne bi bio pisan.
Link to comment
Samo da primetim da se pacejah naglo ućutao. :wicked:
yes vala, a gradjanska duznost mu nalaze da ti isporuci elaborat sa razlozima povratka i obrazlozenjima onako po tackama :Di naravno poslednji cek od penzije zaheftan na poledjini dokumenta Edited by Leia
Link to comment
Meni ovaj clanak lici na pricu o coveku koji je od emigranta postao gastarbajter.Jednostavno,nije uspeo da se ukopi u drustvo nove drzave i odlucio je da se vrati u rodni kraj.
a dobro, ni to nije sad neko krivicno delo. nek zivi covek tamo gde mu je lepo, ako mu se vec moze
ovo je pisao covek koji pripada novom talasu ljudi koji su otisli a za koje se smatra da su po obrazovanju i otvorenosti razliciti od starijih emigranata.Da li je ta razlika ipak mnogo manja nego sto izgleda?
po obrazovanju su sigurno daleko ispred gastosa iz 60tih, ali mislim da je ovo drugo mnogo bitnije kao faktor kad treba negde da se uklopis. otvorenost, tolerancija prema razlicitom, i mozda najvaznije - spremnost na kompromise
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...