Jump to content
IGNORED

Starenje, tamo negde daleko


Recommended Posts

Nadam se da ce neko pre povratka da ga informise, da je sve to sto ga smara tamo (cekanje vikenda, 'jel smem ovde da pusim' dvoumljenje...) odavno deo svakodnevnice za vecinu. Jedino sto nedostaju blagodeti. Koliko me smaraju ovakvi likovi :puke: .

Link to comment
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    54

  • Yoyogi

    34

  • noskich

    32

  • gospa buba

    31

jel to sa bloga b92?ja bas ne kapiram zasto pljuvati nekog zbog njegovih licnih izbora, kao da od nekog leba trazi jer se vratio u srbijusto bi mu i bilo lose, matorcu sa resenim egzistencijalnim problemima moze biti dobro koliko i bilo gde drugde, samo sto u srbiji ima s kim da igra shah
pa gledaj komentare (dajte odakle je, nisam sigurna da je sa bloga?), na neoprostiv nachin chovek udara na sushtinu srpske emigracije, svake emigracije. ostavice sigurnu luku i blagostanje zbog zenske, ko josh to danas radi? :unsure:@ leia. pa nemam utisak ni da je bash pilence ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
pa gledaj komentare (dajte odakle je, nisam sigurna da je sa bloga?), na neoprostiv nachin chovek udara na sushtinu srpske emigracije, svake emigracije. ostavice sigurnu luku i blagostanje zbog zenske, ko josh to danas radi? :unsure:@ leia. pa nemam utisak ni da je bash pilence ^_^
ih pa onda jasno, dedi upala sekira u med pa se komsiluk nervira :D dok takvih sitnih dusa u kanadi nema -_-
Link to comment
ja bas ne kapiram zasto pljuvati nekog zbog njegovih licnih izbora, kao da od nekog leba trazi jer se vratio u srbiju
Не знам да како да се поставим према томе што ми нико ништа не каже. Бар да ми је неко рекао да нисам читав (а нисам никад ни био - да јесам, не бих стигао ни до тамо, а о повратку да и не говоримо), него све нешто бивају поклопљени мојим припремљеним одговорима ("зашто сте се вратили" - "зато што можемо"). Претпостављам да је пола познатих закључило да смо тамо пукли и вратили се подвијена репа, у чему их не бих разуверавао, ама нико да ми било шта каже у лице.Наравно, кључно питање, које лоши писци заобилазе нашироко, је од чега живимо. А то не питају, а не бих им ни рекао.
Link to comment
Не знам да како да се поставим према томе што ми нико ништа не каже. Бар да ми је неко рекао да нисам читав (а нисам никад ни био - да јесам, не бих стигао ни до тамо, а о повратку да и не говоримо), него све нешто бивају поклопљени мојим припремљеним одговорима ("зашто сте се вратили" - "зато што можемо"). Претпостављам да је пола познатих закључило да смо тамо пукли и вратили се подвијена репа, у чему их не бих разуверавао, ама нико да ми било шта каже у лице.Наравно, кључно питање, које лоши писци заобилазе нашироко, је од чега живимо. А то не питају, а не бих им ни рекао.
jadan komsiluk, na tvrd se orah namerili :D i ja sam tako kad su me pitali kojekakvi kad cu da se udam odgovarala "u subotu". i odrzah rec -_-
Link to comment
jadan komsiluk, na tvrd se orah namerili :D i ja sam tako kad su me pitali kojekakvi kad cu da se udam odgovarala "u subotu". i odrzah rec -_-
ja sam u chetvrtak :lol:@ pace. jadan komshiluk, bash si zao chovek. a sigurno ni ne izgledate gladno? ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
@ pace. jadan komshiluk, bash si zao chovek. a sigurno ni ne izgledate gladno? ^_^
Мислим да изгледамо и тамније од комшилука нам, ево госпоју неко питао јел' то дошла с мора. Јесте, има година...Ал' стварно, ослабих. Дошверцовао сам 89-90 кила живе ваге себе, сад ме остаде 82-3. Остатак је ваљда неко нашао кад сам га изгубио, потиштеном налазачу хвала и аферим, носио их у здрављу.
Link to comment
zasto nije mogao samo da kaze 'ja bih da se vratim ovde zbog ribe'? nego je morao ovoliko carsav pun budalastina da ispise.
Obavezno, ali obavezno u svakom od ovakvih textova mora da se pomene to "najlepse devojke na svetu", "ulice pune seksapila™", etc... Kao da taj covek nikad nije prosetao ulicama nekog treceg grada osim BG i TO.
Link to comment
Наравно, кључно питање, које лоши писци заобилазе нашироко, је од чега живимо. А то не питају, а не бих им ни рекао.
Ima ko je plaćen da ne zaobilazi to pitanje naširoko, a to je ovlašćeni organ lokalne poreske uprave. Ne sumnjaj da će se već naći dobronamerni komšija koji će javiti Tamo Gde Treba da si se vratio, deluje da imaš para, a ne deluje da nešto radiš. Te u tom smislu razmisli dobro šta ćeš da odgovoriš kada te Ovlašćeni Organ bude pitao "a od čega živite?".
Obavezno, ali obavezno u svakom od ovakvih textova mora da se pomene to "najlepse devojke na svetu", "ulice pune seksapila™", etc... Kao da taj covek nikad nije prosetao ulicama nekog treceg grada osim BG i TO.
Šta "kao"? Eventualno je video Havanu i američku stranu Nijagare i to je to. Taj je 15 godina uredno provodio po dve nedelje u Beogradu dok konačno nije ubo taj par najlepših zelenih očiju. Nije se imalo vremena a ni para da se šeta ulicama Majamija, San Franciska, Rio de Žaneira... Edited by ObiW
Link to comment
Šta "kao"? Eventualno je video Havanu i američku stranu Nijagare i to je to. Taj je 15 godina uredno provodio po dve nedelje u Beogradu dok konačno nije ubo taj par najlepših zelenih očiju. Nije se imalo vremena a ni para da se šeta ulicama Majamija, San Franciska, Rio de Žaneira...
ma nek si mu rek'o, komsija milorade :lol:
Link to comment
jel to sa bloga b92?ja bas ne kapiram zasto pljuvati nekog zbog njegovih licnih izbora, kao da od nekog leba trazi jer se vratio u srbijusto bi mu i bilo lose, matorcu sa resenim egzistencijalnim problemima moze biti dobro koliko i bilo gde drugde, samo sto u srbiji ima s kim da igra shahed-it. pardoniram nije rec o matorcu, ko mi je kriv sto se drzim topika ko pijan plota :D
Ja sam clanak nasao na e-novinama.
Link to comment

Meni ovaj clanak lici na pricu o coveku koji je od emigranta postao gastarbajter.Jednostavno,nije uspeo da se ukopi u drustvo nove drzave i odlucio je da se vrati u rodni kraj.Prekookeanske drzave(SAD,Kanada,Australija,Novi Zeland,...) nikako mi ne lice na zemlje "privremenog rada u inostranstvu" jer su suvise udaljene od Srbije(kilometarski ali i drustveno).Iako tamo postoji masa ljudi koji nikada nece prihvatiti novu domovinu iako su dobili njeno drzavljanstvo nekako mi oni ne lice na gastarbajtere iz Zapadne Evrope koji ipak zele da se vrate u maticu.Uz to,ovo je pisao covek koji pripada novom talasu ljudi koji su otisli a za koje se smatra da su po obrazovanju i otvorenosti razliciti od starijih emigranata.Da li je ta razlika ipak mnogo manja nego sto izgleda?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...