Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Pa nije baš, nitko o tome ni ne govori. Lord Paddy vibrira ono što sam ja tu imao na drumu, Lib-Lab manjinsku, jer ''SNP nikad ne bi glasovao uz Toryse'' (šteta što se Callaghan nije mogao pouzdati u taj aksiom).
a ti mislis da su tori bekbenceri discipilnovaniji od laburistickih, pa ce kao pristati da glasaju za zakon o referendumu jer je stigla direktiva iz centrale?
Koliko ja čuh i pročitah, taj dil je unisono prihvaćen u parlamentarnoj partiji. Caveat je samo da Toryji u referendum-kampanji mogu agitirat kontra. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Fora je u tome da im Labour nude AV bez referenduma, plus moguci buduci dogovor o STV, koji je proporcionalniji od AV. I fora je u tome da je, iako glasaci u UK stvarno nisu ovce koje u tim strateskim pitanjima bespogovorno idu kako stranka kaze, ipak velika razlika da li se u tom obecanom torijevskom referendumu o AV Labour drzi mlako(sto ce verovatno raditi ako libdems formiraju vladu sa torijevcima) ili se Libdems sa vec kroz parlament proguranim AV sistemom dobiju i podrsku(sto, slazem se, ostaje pitanje) Labour ili bar blagonaklon stav na referendumu o STV. Ja mislim da sa Tory/Lib vladom nema nista od bilo kakve izborne reforme.

Link to comment
a ti mislis da su tori bekbenceri discipilnovaniji od laburistickih, pa ce kao pristati da glasaju za zakon o referendumu jer je stigla direktiva iz centrale?
Jok, ali je i vecina veca, pa su mogucnosti za ustanke i ucene manji.
Link to comment
Hm, mislim da je koalicija sa konzervativcima izglednija ali se ne slazem da je pitanje izbora koji LibDemsi imaju tako jasan. Oni imaju trenutno prilicno tezak izbor.- Argumenti za koaliciju sa konzervativcima:1. Stabilnija vecina bez malih stranaka koja je objektivno potrebnija UK u ovom trenutku.2. Bili bi donekle socijalni korektiv konzervativaca pa se ljudi poput adama ne bi toliko plasili a mozda bi i glasali sledeci put za njih. :D 3. Oba lidera koja su bila ispred partija bi bili u vladi i vlada bi imala veci legitimitet u tom pogledu.4. Po pitanjima obrazovanja i ekonomije imaju sasvim slicne poglede a to je trenutno mozda i prioritet za razliku od drugih pitanja gde se ne slazu.- Argumenti protiv:1. U mom prvom postu na ovoj temi sam napisao da su liberali iz istorijske perspektive zapravo prirodno suprotstavljeni autoritarnijim konzervativcima. Medjutim, i Labour po tom pitanju nije daleko od konzervativaca sto se da videti i na pitanjima poput rata, Tridenta ili ID-karte.2. Prelivanje glasova u Labour koji bi se gotovo sigurno pomerili prema levici i zaboravili na svoju politiku iz vremena Brauna i Blera od koje bi se sa novim (mladim) liderom distancirali taman koliko treba.3. Alternative vote zapravo ne bi promenio mnogo u korist LibDem-a. Njima treba AV+ sistem ili neka druga forma proporcionalnog sistema.
2. - ako labour odu levlje, to, izborno gledano, ne znaci nista za LibDems. Jesu LibDems "progresivni", ali ne mirisu sindikate previse.3. - Upravo je problem sto ama bas nista ne garnatuje da ce koalicija sa laburistima doneti proporcionalni sistem.
Link to comment

Na papiru to tako izgleda, međutim u praksi je drugačije.U Lab krugovima se šuška danas da dobar dio Laboura nije za promjene sistema na ovakav način. Oni nisu promijenili sistem ni kada su imali landslide većine i mogli raditi šta hoće, tako da je čista pokvarenost da sada, sa ovakvim kilavim mandatom zahvaćaju u konstitucionalna pitanja. Osim toga, ako se ne varam, nema smisla izglasavati AV odmah ako se bar jedan GE neće izvoditi po tim pravilima.Meni se čini (dobro, nisam tamo) da cijela ova situacija ide Toryjima na mlin. Brit-javnost nije naviknuta na ovakva cjenkanja, navikla je na to da stranka ima 1 manifesto, i da kad dobije (a Labouru je teško čak i BBC novinarluku izspinati da su oni dobili izbore - uvijek moraju priznati da su loše prošli, dovoljan je znak Gordonov long goodbye) da taj onda provodi. Ovo izgleda ružno, odražava se ružno na LibDemse. Ovo je zaista idiotski da krenu u pregovore sa Labourom u vrijeme kad još nisu otpilili Toryje, da sam ja podanik Krune rekao bih - čisti piljarluk.Inače, puno sreće Cleggu, divno je da mu Lord Paddy ovako vodi politiku stranke, sad samo u tom stilu treba ubaciti u LDmanifesto da se u UKju osniva OHR.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Na papiru to tako izgleda, međutim u praksi je drugačije.U Lab krugovima se šuška danas da dobar dio Laboura nije za promjene sistema na ovakav način. Oni nisu promijenili sistem ni kada su imali landslide većine i mogli raditi šta hoće, tako da je čista pokvarenost da sada, sa ovakvim kilavim mandatom zahvaćaju u konstitucionalna pitanja. Osim toga, ako se ne varam, nema smisla izglasavati AV odmah ako se bar jedan GE neće izvoditi po tim pravilima.Meni se čini (dobro, nisam tamo) da cijela ova situacija ide Toryjima na mlin. Brit-javnost nije naviknuta na ovakva cjenkanja, navikla je na to da stranka ima 1 manifesto, i da kad dobije (a Labouru je teško čak i BBC novinarluku izspinati da su oni dobili izbore - uvijek moraju priznati da su loše prošli, dovoljan je znak Gordonov long goodbye) da taj onda provodi. Ovo izgleda ružno, odražava se ružno na LibDemse. Ovo je zaista idiotski da krenu u pregovore sa Labourom u vrijeme kad još nisu otpilili Toryje, da sam ja podanik Krune rekao bih - čisti piljarluk.Inače, puno sreće Cleggu, divno je da mu Lord Paddy ovako vodi politiku stranke, sad samo u tom stilu treba ubaciti u LDmanifesto da se u UKju osniva OHR.
Apsolutno se slazem.Da su LibDems dobili 27-30%, bili bar jednaki sa Labour imali bi daleko jacu pregovaracku i moralnu poziciju. Ovako, na gurku, ne ide.E, sad, da je stari dobri Carls Kenedi vodio stranku, ove glavobolje ne bi ni bilo jer bi Cons imali cistu vecinu a LibDems bi se pitali sta daljse sa svojih 30-40 poslanika.
Link to comment

Šuška se šuška: očekuje se da dil Torijevaca i Liberala bude oglašen koliko večeras. Izvori nisu ni pouzdani ni dovoljno poznati da kažem ko je, samo prenosim kuloarske glasine o tome da su pregovori sa Laburistima propali.

Link to comment

Pa i mora, Will Hague je izjavio pred CO da očekuje 'odgovor na Tory ponudu'. Sumnjam da će htjet polizat svoje i Cameronove riječi, danas im moraju reć jel se udaju ili ne. biggrin.gifCijela medijska cijena šuška o tome da je ConLib deal pred vratima, javio se i jedan Lab BBCu da zabode Ballsu čakiju u leđa: reče da su LibLab pregovori propali jer je 'Balls previše tražio od LibDema'. laugh.gif

Link to comment

Gotovo je..parada Labour MPja i grandeesa dolazi na College Green pred BBC kamere i kaže da im se ovo ne sviđa, da ih pregovarački tim Laboura nije ništa pitao (što znači da čak ne predstavljaju ni Labour PP, da je prvi sastanak tek sutra...). Alistairova i Milibandova ekipa ne može isporučiti ni svoju stranku u dogovor.

Link to comment
BREAKING NEWSNumber 10 recognises that talks with the Lib Dems have not and will reach not any positive conclusion, and they are now discussing the method of declaring that their side of the negotiation is over, BBC Radio 5 Live's political correspondent Jon Pienaar says.
Zvanično.
Link to comment
4.00pm: Laura Kuenssberg has just said on BBC News that she has seen bags being loaded into cars at the back of Downing Street. "Large hold-alls", she said. She is implying that the Browns are getting ready to leave.
Da, to je to. Pa, svima koji ste sada tamo, neka vam je srecno :) Torijevci ne nude nista sto do sada nismo videli, sto je lose za UK, ali sreca je da ce Libdems biti u toj vladi, jer ce oni ludaci kojih ipak u lepoj meri ima kod torijevaca biti(valjda) drzani na uzdi, a nadam se da ce i liberaldemokrate blagotvorno uticati na spoljnu politiku. Labour posle Blaira se izgleda vraca svojim korenima-party strife. Sad treba sacekati pa videti ceo dogovor. Edited by M16
Link to comment
×
×
  • Create New...