Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Pokušavam stvarno da ne zvučim surovo i bezobzirno, ali toliko ljudi za sad čujem da pita "kako ovakav propust da se desi", pobogu koliko ja vidim obezbeđenje je reagovalo skoro pa perfektno. Ne postoji odbrana od ludaka koji vozi kola ulicom. Užas za ovog pajkana što je ubijen nožem (mačetom, evo kaže Nick Robinson na BBC), ali faktor iznenađenja, pobogu. Izgleda da je jedva minut kasnije bio upucan.

Link to comment

potpuno se slazem. ni ja ne mogu da izobjasnjavam da su panduri odreagovali bas onako kako se od njih ocekuje. zaista ne znam sta su vise i bolje mogli da urade. nije ovo divlji zapad pa da panduri odmah pucaju. jeste, zakucao se auto u ogradu, izlazi covek iz auta, mogli su pomisliti da mu je pozlilo, da je pijan, bilo sta... ili jednostavno sacekali da vide sta je u pitanju. nazalost, dok su ukapirali sta se desava, kreten je nabo ovog nesrecnika. i odmah je upucan. 

 

postoji mogucnost propusta ako je sranje napravio neko ko je od ranije poznat specijalcima kao visoko rizican pa ga ovi izgubili iz vida al cini mi se da je i to malo verovatno. opasni obicno planiraju i rade akcije veceg kalibra i u grupama. 

Link to comment

Da, jedina siva tačka ovde je taj jadni policajac. Možda uopšte nije imao oružje, ali tu oko Parliament Squarea koliko znam svi su naoružani. Da li je bio faktor iznenađenja, da li je biop opšti metež, to je jedina tačka koja može biti pod pitanjem.

Link to comment

mislim da tu svi imaju oruzje, nema sanse da je bio nenaoruzan. ali koliko sam razumeo, to se dogodilo na samom ulazu. tamo panduri stoje skoro pa na kapiji, par metara od turista. ako se ovaj zakucao ispred njih, trebalo mu je par sekundi da izleti i izbusi coveka. iznenadjenje, jebiga. dok su se snasli, ode covek. 

Link to comment

Homegrown, potvrđeno :ph34r:

 

Abu Izzadeen (Arabic: ابو عز الدين‎‎, Abū ‘Izz ad-Dīn, born Trevor Brooks (18 April 1975 – 22 March 2017), was a British spokesman for Al Ghurabaa, a British Muslim organisation banned under the Terrorism Act 2006 for the glorification of terrorism. He was convicted on charges of terrorist fund-raising and inciting terrorism overseas on 17 April 2008,[2] and sentenced to four and a half years in jail. He was released in May 2009, after serving three and a half years, including time on remand.

In March 2017 he was shot and died after carrying out the 2017 Westminster attack in Westminster.

Link to comment

i evo, ni deset minuta kasnije poricem sve sto sam rekao o pandurskoj krivici. 

 

simon israel na channel4 vestima rece ko je napadac. abu izadeen, poznat kao desna ruka abu hamze, ne poznat nego mega poznat - robijao i sve ostalo. kazu izgubio mu se trag u madjarskoj. pa jebem vam mater ludu. razumem da se nema kinte za pratiti sve al mogu pratiti bar ove najistaknutije. za ovo bi morale leteti fotelje, uzas je ovo. 

 

evo mu wiki strane, pa jebote! https://en.wikipedia.org/wiki/Abu_Izzadeen

 

edit - u isto vreme. 

 

evo jon snow intervjuise kao po jajima, jos je sveze. mora se imati u vidu da ima dosta ljudi koje treba pratiti, to je tesko i komplikovano i zahteva puno ljudi i truda itd itd itd. 

Edited by adam
Link to comment

i evo, ni deset minuta kasnije poricem sve sto sam rekao o pandurskoj krivici. 

 

simon israel na channel4 vestima rece ko je napadac. abu izadeen, poznat kao desna ruka abu hamze, ne poznat nego mega poznat - robijao i sve ostalo. kazu izgubio mu se trag u madjarskoj. pa jebem vam mater ludu. razumem da se nema kinte za pratiti sve al mogu pratiti bar ove najistaknutije. za ovo bi morale leteti fotelje, uzas je ovo. 

 

evo mu wiki strane, pa jebote! https://en.wikipedia.org/wiki/Abu_Izzadeen

 

edit - u isto vreme. 

 

evo jon snow intervjuise kao po jajima, jos je sveze. mora se imati u vidu da ima dosta ljudi koje treba pratiti, to je tesko i komplikovano i zahteva puno ljudi i truda itd itd itd. 

 

Uf, jebem ti, ne znam. Da, ovaj tip bi, by the book, morao biti pod prismotrom, međutim...

 

Šta mi znamo - možda i jeste bio pod prismotrom. Sa druge strane, koja ono beše cifra da je broj British-born veseljaka koji su otišli da se bore u Siriji i Iraku i da su se vratili u međuvremenu? Oko 1000-2000? Jebi ga, sve to treba isto držati pod prismotrom, a šta znamo, čak i da jesu ljudi motrili na njega, ovaj tip sasvim očigledno ima kačamak u glavi još od Finsbury Park đamije, dakle govorimo o 20-25 godina. Nikakva prismotra ne može da utiče na to da ludak jedan dan uzme nožekanju, sedne u kola, i priredi DIY pičvajz poput ovoga. Ovo mi se čini da nije planirano, i izgleda da nema drugih saučesnika. U tom svetlu... jebeno je teško sprečiti nešto ovakvo.

Link to comment

"Theresa May is confirmed to be fine"

 

Ništa slično ne kažu za Michaela Govea, dakle fingers crossed.

Link to comment

ma i to sto kazes. al opet mi je neobicno da ga toliko izgube iz vida. aj da je pokusao da glumi da se upristojio nego je, rekao bih po ovom sto kazu na channel4 vestima, sve vreme aktivan. to je ipak neobicno. ne znam sta da mislim... jebiga, nekako bi mi bilo lakse i logicnije da je u pitanju neko nepoznat. 

Link to comment

ma i to sto kazes. al opet mi je neobicno da ga toliko izgube iz vida. aj da je pokusao da glumi da se upristojio nego je, rekao bih po ovom sto kazu na channel4 vestima, sve vreme aktivan. to je ipak neobicno. ne znam sta da mislim... jebiga, nekako bi mi bilo lakse i logicnije da je u pitanju neko nepoznat. 

Izadeen ipak ima neprobojni alibi, u slammeru je.

Link to comment
×
×
  • Create New...