Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

nije mi pri ruci, u selu sam, moraću nekom prilikom da pročitam baš taj njen intervju sa panagulisom u "razgovorima s poviješću". za njihov odnos smo saglasni. nije mi bila jasna od samog zaljubljivanja na prvi pogled. k'o šiparica. ono trpljenje ludiranja, ponižavanje, oprost fizičkog nasrtaja........ sam panagulis........teško zamislivo i za onada a kamoli za danas

Link to comment

I dalje sam u Embahadi, jbg 900 strana za vreme SP baš i nije dobra ideja.

 

Zanimljivo štivo o vremenu izmedju dva rata (sa akcentom na drugu polovinu 30tih), čak ni to što je u svoje dnevnike ubacio tudje mi ne smeta toliko.

  • +1 1
Link to comment
On 18.11.2022. at 18:13, ultra plasticni said:

a jel citao neko Nusicevu 1915?

jedna od najpotresnijih knjiga koje sam ikada procitaca - doduse, u bas tinejdzerskim godinama, nisam smogla snage da je ponovo uzmem kasnije.

tragedija i gorcina, slikovito koloiko samo neposredni svedok moze da napise.

  • +1 1
Link to comment

Liju Cisin, zavrsila nocas drugi deo trilogije. Dobre su ideje, likovi su lepo izgradjeni, fino analizirana psihologija mase i pojedanaca, nisam skorije naletela na bolji SF. Neko bi od ovoliko ideja napravio 10 romana. 
 

Legvin m ipak i dalje ostaje omiljena u ovom zanru.
 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Инсектопедия / Хью Раффлз, 2019.

Hugh Raffles, 2010. 

 

Kao i verovatno vecina lakovernih ispisnika, u rastegnutim trenucima nesanice sam pomislio da ce abecedno slozene,

simpaticne crtice iz zivota i dela insekata raznih, podupreti blagougodno delo spavanja.

Medjutim, prvih 84/991 telefonskih ekrana me je ubedilo da je u pitanju viseslojni entomolosko-antropoloski esej,

koji se cita za radnim stolom, uz olovku i papir.

 

  

Link to comment
On 31.12.2021. at 11:02, maheem said:

Velika preporuka: Kristian Novak - Ciganin, ali najlepši.

Širina, struktura, karakteri, pripovedanje,... Bomba od romana, oduševljen sam

posle godinu dana, evo potvrde i od mene, potpuno isti dozivljaj.

 

upravo sam narucila i drugi novakov roman, crna mati zemla, kao i fericevo putujuce kazaliste.

ko ce da me nagradi sto sam bila dobra celu prethodnu godinu ako ne ja sama sebe :)

Edited by Aleksija
  • +1 4
Link to comment

infinite jest najzad na 1 srpskom:

 

https://kontrastizdavastvo.rs/knjige/knjiga-beskrajna-lakrdija-dejvid-foster-volas-27949

 

mek povez za knjižurinu od 25cm i 1000 strana, bahato :sleep: isti prevodilac (igor cvijanović) kao i kod onih wallaceovih kratkih priča što je objavljivala agora, jel čitao neko to da utvrdi kvalitet prevoda? ovih par odlomaka lakrdije što ima da se nađu na netu deluju kvalitetno, mada nisam upoređivao s originalom...

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...