Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Thomas Bernhard: Holzfällen.

 

Majka svih rantova. Rant o beckom „umetnickom“ stalezu, o sebi, o Austriji…

 

Prepoznajem u pisanju sve sto mi je pricala drugarica koja je „pobegla“ iz Beca u Berlin, ali ne mogu nigde da pronadjem svoje iskustvo, posto ja mnogo volim austrijsko selo i seljaka. Mada i Bernhard nalazi utociste u seljaku i grozi se Beclije. 
 

Sve u svemu rant bez premca, zanimljiv stil u kome ponavlja recenice, misli i cak kolokvijalne postapalice. Cenim i jebeno za prevesti.

  • +1 3
Link to comment
17 hours ago, centrifuga said:

Ako jedne zimske noći neki putnik

To ono sa Pppictionaryja? Eto sad se setih da si je i tamo preporučivao, baš ću nabaviti. 

 

Počela sam "Neočekivana braća" od Amina Malufa, kupila na Sajmu pre neki dan. Sramim se priznati, nisam ni znala da je napisao knjigu pre dve godine. 

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment
9 hours ago, Valkyrie said:

To ono sa Pppictionaryja? Eto sad se setih da si je i tamo preporučivao, baš ću nabaviti....

 

Прерано отишли и никад прежаљени Итало Калвино, један од Титана 20.века. Све препоруке :thumbsup::heart:

 

4 hours ago, maheem said:

Ko je sramimsepriznati Amin Maluf? Zvuci ko Ljiljana Bacic Alimpic

 

Либанац, писац и новинар, франкофон. Добио Гонкура још давних дана. Добар колоплет историје, филозофије и поузданог и добро руковођеног писања. Тера те да се запиташ о причитаном. Такође, :thumbsup:

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, Profesionalac said:

Hvala bobu, Mir Jam se za sada upisala samo na donjem topiku :mellow:

Zavrnula te Zeka za hint pa odmah više nemaš smisla za humor :thumbdown:

  • Haha 3
Link to comment
19 minutes ago, Valkyrie said:

Zavrnula te Zeka za hint pa odmah više nemaš smisla za humor :thumbdown:

Ma nije nego me zbunilo, naslov je kao iz Zekine biblioteke, a "crtež" kao tvoj. A ne obrnuto :fantom:

  • -1 1
Link to comment
On 31.10.2022. at 12:57, djordje geprat said:

počeo sam sa "un uomo" oriane falači. mučno za čitanje. bio sam u grčkoj u novembru '70. nisam bio svestan šta je iza kulisa.

došao ni do pola. prvo poglavlje - pokušaj atentata, hapšenje, mučenje, suđenje,robijanje.drugo - pomilovanje, susret sa orianom, kontrolisana sloboda,treće - izgnanstvo u italiji. pročitam dvadesetak stranica pa ostavim da se slegne.. nisu mi jasni ni panagulis ni falači. teška knjiga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...