Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 31.5.2022. at 1:40, maheem said:

Pročitao sam i Košona - Kod kuće je najgore. Zabavno, pitko i blisko. Velika preporuka al cenim da ju je većina forumaša već pročitala.

 

Bas pitko i blesavo. Mislim da mi je to bila prva njegova knjiga.

Ja bas pronasla ovu u kuci, zgodni format za imati sa sobom u tasni ili rancu. Radujem se sledecem cekanju u redu ili kod doktora :happy:

Kishon_unterwegs.jpg

 

  • +1 1
Link to comment
On 30.6.2022. at 20:51, John Coltrane said:

Za šta god sam se uhvatio, uglavnom rasprodato (Pol Oster svi romani, Bergmanov deo triologije koji mi fali, Šijanova Vrtoglavica,..)

 

 

ima geopoetika dosta zanimljivih stvari. u korpi su mi sem separd, ferlingeti, bozo koprivica...

Link to comment

Do-Budimpeste-i-nazad-228x0-000012920686

 

Šta ja znam, nema tu nešto Budimpešte u ovom romanu, više su baš baš unverzalne teme

 

https://dereta.rs/p/12610/Do-Budimpeste-i-nazad

 

Ovaj citat je izvučen iz knjige, bukvalno jedini put kad tretira nekakve sociološko-etničke momente, stigao sam na 2/3 knjige, valjda uskoro slijedi povratak našeg Mađara kod nas gdje je utekao od mobilizacije, pa možda bude nešto detaljnije. Ali pitko je, čita se brzinski. 

 

Mada, radije bih od istog autora preporučio kratku priču 

 

http://www.zetna.org/zek/folyoiratok/96/nagya2.html

 

 

Ako sam dobro shvati, bio je neki konkurs/poziv da se piše priča o nekoj staroj razglednici, pa su se mnogi okušali, a meni se ova priča njegova dopala. 

  • Hvala 1
Link to comment

I ja se zapetljao u priče, iako generalno manje volim takvu formu.

 

Uzeo u onom večernjem haosu u Laguni na slepo Bucatijevu Prodavnicu tajni i fino me vozi za sada.

 

Ima tu svega i misterije i magijskog realizma i apsurda. Čini mi se da bi i Tatarska pustinja mogla da se nađe u nekom proširenom izdanju kao neka duža pripovetka, jer po atmosferi i stilu odgovara ostatku.

  • +1 2
Link to comment

Prošle nedelje završio Ali Smith 'Companion Piece'. Nju nešto hvale i u užem je izboru za Bukera često, ali ovo me je načisto sahranilo.

 

Spoiler

240 strana covid halucinacija i paranoja. Ne znam kome to može biti zanimljivo

 

Greškom je kupljena pa sam je ipak pročitao i zamenio u knjižari za nešto drugo.

Link to comment
5 minutes ago, Profesionalac said:

I ja se zapetljao u priče, iako generalno manje volim takvu formu.

 

Uzeo u onom večernjem haosu u Laguni na slepo Bucatijevu Prodavnicu tajni i fino me vozi za sada.

 

Ima tu svega i misterije i magijskog realizma i apsurda. Čini mi se da bi i Tatarska pustinja mogla da se nađe u nekom proširenom izdanju kao neka duža pripovetka, jer po atmosferi i stilu odgovara ostatku.

Zavidim ti što je prvi put čitaš. Odlična knjiga. Sedam spratova, Grbe u vrtu mi prve padaju na pamet.

 

Ali ne legnu njegove priče svima.

 

Mnogima sam davala da čitaju, nisu baš svi bili oduševljeni.

 

Nekima su bile uznemirujuće.

Link to comment
6 minutes ago, Ptica trkacica said:

Zavidim ti što je prvi put čitaš. Odlična knjiga. Sedam spratova, Grbe u vrtu mi prve padaju na pamet.

 

Ali ne legnu njegove priče svima.

 

Mnogima sam davala da čitaju, nisu baš svi bili oduševljeni.

 

Nekima su bile uznemirujuće.

Nemam problema sa uznemiravanjem, ali shvatam šta ljudi pod time misle.

 

Grbe u vrtu još nisam dobacio, ali Sedam spratova je sjajna. Meni za sada se ističe Ipak kucaju na vrata - to je ta uznemirujuća atmosfere neizbežne katastrofe. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Nemam problema sa uznemiravanjem, ali shvatam šta ljudi pod time misle.

 

Grbe u vrtu još nisam dobacio, ali Sedam spratova je sjajna. Meni za sada se ističe Ipak kucaju na vrata - to je ta uznemirujuća atmosfere neizbežne katastrofe. 

Morala sam da je prelistam ponovo i setih se da mi je, pored ove dve, i Kolumbar omiljena.

Link to comment
17 minutes ago, Milošica said:

Jel Bucati dovoljno uznemirujuc i jak da moze zameniti vinjak?

 

Počeo si i poeziju da pišeš, pored 'oroskopa ;)?

 

Može dva u jedan i Bucati i vinjak.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
33 minutes ago, Ptica trkacica said:

Počeo si i poeziju da pišeš, pored 'oroskopa ;)?

 

Može dva u jedan i Bucati i vinjak.

Poeziju sam u nizim razredima osnovne redovno pisao, u srednjoj ne ali sam u odeljenju i dalje bio najbolji u pismenim zadacima :D

 

Ovo moze i na Zekinu temu dole :D 

Edited by Milošica
  • Haha 1
Link to comment

 

7 minutes ago, Milošica said:

Poeziju sam u nizim razredima osnovne redovno pisao, u srednjoj ne ali sam u odeljenju i dalje bio najbolji u pismenim zadacima :D

 

Ovo moze i na Zekinu temu dole :D 

Ne računa se to ako si išao u drvnoprerađivačku, Teslu ili sličnu prefinjenu školu :D

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Profesionalac said:

 

Ne računa se to ako si išao u drvnoprerađivačku, Teslu ili sličnu prefinjenu školu :D

Gimnazija :D

 

Zvucim kao Jovana Jeremic jbt.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
7 minutes ago, Milošica said:

Poeziju sam u nizim razredima osnovne redovno pisao, u srednjoj ne ali sam u odeljenju i dalje bio najbolji u pismenim zadacima :D

 

Ovo moze i na Zekinu temu dole :D 

Multitalentovan si takorekuć :D

 

Evo ti biznis ideje: piši ljudima 'oroskop u stihovima ;)

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...