Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Početak Zamaleka mi deluje kao da gledam neki holivudski akcioni film. Sve počinje laganim doručkom pred posao, cela porodica je za stolom, napolju sunce najavljuje ugodan dan, a ti očekuješ samo kad će negde da sevne nož i izbode mamu glavnog lika. Što nužno ne mora da bude loše, jel...

Link to comment

Počela da čitam

Bilo jednom u Holivudu

 

Za sada je odlična. Jest' da nisam znala da je trebalo prvo da odgledam film, pa onda da čitam knjigu :isuse:, ali dobro, ne moram ja baš sve da znam.

 

Još ako je Tarantino sam pisao knjigu, bez pomoći ghostwriter-a, onda je još odličnija i svaka mu čast.

  • Hvala 1
Link to comment

И мене чека, узех је у Лагуни сад кад су били они попусти. Што мора филм пре књиге? Обично је лош фазон читати књигу након филма а и обрнуто углавном, бар мени. Мислим гледао сам и филм у неку руку ал на прескоке из два-три пута, неке делове сам пропустио сигурно.

Link to comment

Ja sam prvo odgledao Trainspotting, a nakon par godina pročitao knjigu, i bilo mi je drago što se desilo tim redosledom. Kad sam prvi put gledao film, bio sam suviše mlad da bih skapirao dubinu ponora.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja sam prvo odgledao Trainspotting, a nakon par godina pročitao knjigu, i bilo mi je drago što se desilo tim redosledom. Kad sam prvi put gledao film, bio sam suviše mlad da bih skapirao dubinu ponora.

Mislim da smo svi tako, sticajem okolnosti.

 

Prvo je film napravio bum, pa je Plato nekoliko godina kasnije objavio prevod knjige.

 

U pravu si, većini nas je tada to više bio kul, nego ponor.

 

Meni se mnogo svideo i plakat za film. Ladno sam ga sačuvala do danas, iako sam se selila nekoliko puta.

 

Ne visi mi odavno više na zidu, ali čuvam ga smotanog, uz Kako je propao rokenrol i još neke drage filmske plakate.

 

Svideo mi se i Trainspotting 2.

 

  • +1 5
Link to comment

Ја сам тако рецимо Паклену поморанџу прво сто пута погледао филм па онда прочитао књигу и логично филм колико год да је добар ми је сјебао угођај књиге јер нисам могао да избацим из главе сцене из филма и створим неке своје слике свега тога као што би било да сам прво читао књигу(која је успут мрачнија и експлицитнија од филма).

  • +1 2
Link to comment

Meni se Puzov Kum svidja zbog detalja kojih nema u filmovima (prva dva dela). Svakako je “bolje” prvo pročitati knjigu zbog naše vizuelizacije scena koje se odigravaju. Kad prvo pogledaš film, onda ti je sve već vidjeno. 

  • +1 2
Link to comment

Kum, gledala sam 100 puta, i onda pre par godina procitam knjigu u uverenju da ne moze biti bolja od filma. Knjiga je vrhunska. I da, ima stvari koje su bitno drugacije.

 

Link to comment

najveće razočarenje u životu kad sam negde u srednjoj školi pročitala drame dušana kovačevića, radovan treći, maratonci... pa gde su ovde oni najbolji fazoni?  

  • +1 3
Link to comment

Zato treba citati knjige napravljene po filmovima. Ja sam tako dobio knjigu ET a prethodno sam gledao film. I sve je bilo isto. 

  • Haha 2
Link to comment
12 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Zato treba citati knjige napravljene po filmovima. Ja sam tako dobio knjigu ET a prethodno sam gledao film. I sve je bilo isto. 

kao kad ali dži ide kod izdavača da im predloži da naprave knjige po filmovima o hariju poteru jer je veoma popularan :lol:

  • Haha 3
Link to comment

Meni je ubedljivo najbolja adaptacija knjige u seriju Normalni ljudi, Sali Runi.

 

Možda je to i zato što je autorka knjige bila saradnik u radu na seriji.

 

Prvo sam čitala knjigu, pa gledala seriju i skoro da nema razlike u kvalitetu.

 

Preporučujem, ako neko nije čitao/gledao.

 

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, Ptica trkacica said:

Meni je ubedljivo najbolja adaptacija knjige u seriju Normalni ljudi, Sali Runi.

 

Možda je to i zato što je autorka knjige bila saradnik u radu na seriji.

 

Prvo sam čitala knjigu, pa gledala seriju i skoro da nema razlike u kvalitetu.

 

Preporučujem, ako neko nije čitao/gledao.

 

A jesi gledala Razgovori među prijateljima? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...