Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

29 minutes ago, Ptica trkacica said:

Kako pišete o Cisinu, sad ste me baš zainteresovali. :)

 

@James Marshall @Ian Mancunian i ostali, da ne listam sad unazad temu, da li bi moglo da se dopadne nekom poput mene, koja nisam baš ljubiteljka žanra?

Ja bih preporučio svakako, čak i ne ljubiteljima žanra, makar zbog ovih brojnih ukrštanja sa istorijskim prilikama, i što kaže James filosofijom i sociologijom Istoka i Kine.

 

A možda bude i pozivnica da se žanr zavoli :)

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Profesionalac said:

Posle pustinje, idemo malo na more: Mornar koji je izneverio more

 

Hardkor

Link to comment

Ja sam izvadio posle ko zna koliko Santajanin Sense of Beauty. To je toliko lepa i pametna knjiga jedna, ne baš lako štivo ali može laik čitati.

Link to comment

Stephen Fry: Myths, Heroes i Troy.

Ja sam odrastao na prepricavanjima Roberta Grevsa, ovo je… pa recimo malo drugacije ispricano 😂. Nije sprdnja, samo zdrava doza smeha i sarkazma… dakle jednom recju Frajovski.

Nisam ni znao koliko je klasicno obrazovan, ovako nesto nije lako napisati. 

Preporuka, narocito za malo laganiji ulazak u svet grckih mitova, na primer za starije tinejdzere. Doduse ja sam gurnuo svom sinu u ruke (15 god), kaze: meh procitao sam sve delove Persi Dzeksona, znam ja sve to (morao sam da guglam da vidim sta je Persi Dzekson iako sam mu ja uredno kupovao te knjige).

  • +1 3
Link to comment

12 столица, поново после 100 година. Почиње мало споро али је стварно добро и забавно штиво.

  • +1 2
Link to comment
Stephen Fry: Myths, Heroes i Troy.
Ja sam odrastao na prepricavanjima Roberta Grevsa, ovo je… pa recimo malo drugacije ispricano [emoji23]. Nije sprdnja, samo zdrava doza smeha i sarkazma… dakle jednom recju Frajovski.
Nisam ni znao koliko je klasicno obrazovan, ovako nesto nije lako napisati. 

Preporuka, narocito za malo laganiji ulazak u svet grckih mitova, na primer za starije tinejdzere. Doduse ja sam gurnuo svom sinu u ruke (15 god), kaze: meh procitao sam sve delove Persi Dzeksona, znam ja sve to (morao sam da guglam da vidim sta je Persi Dzekson iako sam mu ja uredno kupovao te knjige).

Idem veceras da ga malo slusam

https://whatson.bfi.org.uk/Online/default.asp?BOparam::WScontent::loadArticle::permalink=stephenfryinconversation2022


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • +1 3
  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment
On 18.5.2022. at 23:57, I*m with the pilots said:

 

Hardkor

Sad tek shvatam :D

U sredu sam još bio u uvodu, mlad i naivan :laugh:, a onda se podigla oluja.

 

Jebeni Mišima :mellow:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
13 hours ago, burekdzija said:

Stephen Fry: Myths, Heroes i Troy.

Ja sam odrastao na prepricavanjima Roberta Grevsa, ovo je… pa recimo malo drugacije ispricano 😂. Nije sprdnja, samo zdrava doza smeha i sarkazma… dakle jednom recju Frajovski.

Nisam ni znao koliko je klasicno obrazovan, ovako nesto nije lako napisati. 

Preporuka, narocito za malo laganiji ulazak u svet grckih mitova, na primer za starije tinejdzere. Doduse ja sam gurnuo svom sinu u ruke (15 god), kaze: meh procitao sam sve delove Persi Dzeksona, znam ja sve to (morao sam da guglam da vidim sta je Persi Dzekson iako sam mu ja uredno kupovao te knjige).

 

Kaze da pise i cetvrtu knjigu. Trebalo je da bude tri, ali se previse raspisao o Troji u trecoj, te da mu je ostalo jos za cetvrtu.

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 17.5.2022. at 12:44, maheem said:

Ja sam dobio dobitnika Gonkura iz 2012. sa sve posvetom. Nažalost propustio sam pijanku sa autorom. Za ovu je dobio Mondovu nagradu 2018.

Žerom Ferari - Po svom liku

Pročitao Po svom Liku, svidela mi se priča ali ne i stil - u jednom trenutku mu se posvađa narativ sa konstrukcijom, plus prikaz glavnog lika je nekako...dalek, nije me ubacio na teren, ko da sam sve posmatrao na tvu a ne uživo.

Pročitao sam i Košona - Kod kuće je najgore. Zabavno, pitko i blisko. Velika preporuka al cenim da ju je većina forumaša već pročitala.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...