Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

3 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Uz to da knjigu nisam čitala, gledala sam prvu sezonu italijanske serije koja je ekranizacija Prijateljice i meni se dopala, iako je maltene sve čemerno u njoj. Ne znam bas tačno Mirjam fazon ali nešto mi se površna predstava o tim romanima ne uklapa u ovu sliku.

Ma kakva Mirjam, Mirjam je nivo vikend ljubavnih romana, na roto papiru.

Da je samo napisala prvu knjigu u tetralogiji, sa sve onim simbolom izdaje na kraju, kada Lila vidi Čerulo cipele kod Mikelea Solare, pa bi bilo svojevrsno remek delo, a ne još tri fantastična dela posle.

  • Hvala 2
Link to comment

Današnji ulov iz Booke:

 

Sva je moguće-Elizabet Straut

 

Jedno u drugom-Monik Šviter

 

Predaja-Raj Loriga

 

Polazak sa stanice Atoća-Ben Lerner

 

S najgorim namerama-Alesandro Piperno

 

Kuhanje-Sladjana Nina Perković

 

Još dva dana traje akcija.

Link to comment

Dino Bucati - Tatarska pustinja 

 

Prvi deo romana mi je delovao kao kafkin zamak zamotan u vojnu uniformu, sa podsećanjem na Albaharijev Kontrolni punkt.

 

Ali, kako je vreme prolazilo (ili nije :rolleyes:) sve više se otkrivalo da je ovo u stvari priča o toku vremena. Čekajući Godoa (Tatare) kžsa fokusom na prolaznost života.

 

 

Link to comment
47 minutes ago, Profesionalac said:

Dino Bucati - Tatarska pustinja 

 

Prvi deo romana mi je delovao kao kafkin zamak zamotan u vojnu uniformu, sa podsećanjem na Albaharijev Kontrolni punkt.

 

Ali, kako je vreme prolazilo (ili nije :rolleyes:) sve više se otkrivalo da je ovo u stvari priča o toku vremena. Čekajući Godoa (Tatare) kžsa fokusom na prolaznost života.

 

 

Imaš i solidan film, ukoliko te knjiga još drži

https://m.imdb.com/title/tt0074400/?ref_=ext_shr_lnk

 

  • Hvala 1
Link to comment

Zavrsio prvi Knausgardov „pravi“ roman koji sam citao, Morning star (u eng prevodu), mada su likovi amalgam njega iz moje borbe i godisnjih doba, svidja mi se vrlo. Zna i pravi roman da napise. Ko ga voli obavezno, ko ga nije citao preporuka, mozda dobar nacin da se pocne s njim.

 

Sad citam Slinka, Abschiedsfarben. Ne znam, nako, ok. Price, toplo-hladno,

videcemo do kraja.

 

p.s. Pre Knausgarda Ragtime (doctorow), isto preporuka.

Edited by burekdzija
  • +1 4
Link to comment

"Anomalija" Hervéa Le Telliera.

Baš mi leglo, mada sam tek prešao 1/2.

anomalija_300dpi.jpg
 

Quote

Kada let Air France broj 006 Pariz – New York upadne u epsku oluju, životi putnika u njemu promijenit će se zauvijek. Avion će mirno sletjeti u zračnu luku John F. Kennedy u ožujku, ali, na iznenađenje svih, u lipnju će se na zaslonima radara pojaviti još jedan isti avion s istim putnicima, koji će sletjeti na američki vojni aerodrom. Što će putnici, ali i vlade učiniti? Kako objasniti tu pojavu, koje protokole uzeti u obzir, što raditi s putnicima i avionom? To su samo neka od pitanja koja si postavljaju političari. Ali što da učine sami putnici? Tko je pravi ja, a tko nije, tko ima pravo na život i kako nastaviti život sa svojim identičnim dvojnikom? Što ako je netko umro između ožujka i lipnja? Nitko ne može objasniti događaj bez presedana koji izaziva mnoštvo moralnih, teoloških, znanstvenih i egzistencijalnih pitanja.

 

Zanatski besprekorno. Dobitnik nagrade Gonkur za 2020.

  • Hvala 2
Link to comment

Ja sam dobio dobitnika Gonkura iz 2012. sa sve posvetom. Nažalost propustio sam pijanku sa autorom. Za ovu je dobio Mondovu nagradu 2018.

Žerom Ferari - Po svom liku

  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, garcia said:

Kada let Air France broj 006 Pariz – New York upadne u epsku oluju, životi putnika u njemu promijenit će se zauvijek. Avion će mirno sletjeti u zračnu luku John F. Kennedy u ožujku, ali, na iznenađenje svih, u lipnju će se na zaslonima radara pojaviti još jedan isti avion s istim putnicima, koji će sletjeti na američki vojni aerodrom. Što će putnici, ali i vlade učiniti? Kako objasniti tu pojavu, koje protokole uzeti u obzir, što raditi s putnicima i avionom? To su samo neka od pitanja koja si postavljaju političari. Ali što da učine sami putnici? Tko je pravi ja, a tko nije, tko ima pravo na život i kako nastaviti život sa svojim identičnim dvojnikom? Što ako je netko umro između ožujka i lipnja? Nitko ne može objasniti događaj bez presedana koji izaziva mnoštvo moralnih, teoloških, znanstvenih i egzistencijalnih pitanja.

Jel po istinitom događaju? :Jova:

  • Wub 1
Link to comment
14 hours ago, James Marshall said:

Stigao Cisin, pa da se uhvatim u koštac sa tim ovog proljeća/ljeta. 

Dobro došao u klub! :)

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Ian Mancunian said:

Dobro došao u klub! :)

Blagodarim, radujem se! Odlično je počelo, nisam sinoć izdržao, prešao sam prvu priču (o Ajnštajnu), sad već gledam kako da uhvatim nekog dodatnog vremena danas :)

 

Link to comment
19 minutes ago, James Marshall said:

Blagodarim, radujem se! Odlično je počelo, nisam sinoć izdržao, prešao sam prvu priču (o Ajnštajnu), sad već gledam kako da uhvatim nekog dodatnog vremena danas :)

 

Zavidim što je sada početak tog Cisin putovanja :)

Edited by Ian Mancunian
  • +1 1
Link to comment
Just now, Ptica trkacica said:

Kako pišete o Cisinu, sad ste me baš zainteresovali. :)

 

@James Marshall @Ian Mancunian i ostali, da ne listam sad unazad temu, da li bi moglo da se dopadne nekom poput mene, koja nisam baš ljubiteljka žanra?

ne znam, ja sam ovdje pristrasan, pošto mi je drugar prevodio, plus ovo što sam vidio, nije samo SF, mnogo ovdje ima i da se nauči u vezi sa istorijom i sociologijom Istoka. A ima i filozofije. 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...