Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Slabi su vam izgovori, i ja internetisem sve u 16, pa opet procitam bar jendu knjigu nedeljno...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Priznaj lepo, ne dozvoljavaju internet na svim avionima. :fantom:

Link to comment

Predlog za vas kojima ne idu knjige: ako nemate svoju, pozajmite neciju macku koja ce se udobno smestiti na neki vas deo tela i onda necete zeleti/smeti/hteti da se mrdate dok ne odluci sama da ode. A vi imate samo knjigu i nista drugo na dohvat ruke :) Provereno radi ;D

 

Džaba je to kad su meni knjige na tabletu. :)

Link to comment

Podstaknut gledanjem novog BladeRunner-a, uzmem ponovo da pročitam literarni predložak "Da li androidi sanjaju električne ovce".

 

Ne mogu niti jedno poglavlje da završim a da ne zaspim. :isuse:

 

Ne znam da li je do Dikovog pisanja ili mene... :isuse:

 

“Dick was a bit guarded at first,” recalls Ridley Scott. “Until we doused the lights, turned up the music, and ran the reel for him,” adds Dryer.

However, according to Blade Runner’s coeffects supervisor, “Dick didn’t say a word at first. He sat there for twenty minutes like a statue. Then the lights came up, and Philip K. Dick turned around to me. He said in this gruff voice, ‘Can you run that again?’ So the projectionist rethreaded and ran it again.

“Now the lights come up a second time. Dick looks me straight in the eye and says, ‘How is this possible? How can this be? Those are not the exact images, but the texture and tone of the images I saw in my head when I was writing the original book! The environment is exactly as how I’d imagined it! How’d you guys do that? How did you know what I was feeling and thinking?!’

Link to comment

Ne mogu ništa da tvrdim za "... električne ovce", ali ubik mi je bio prezabavan.

 

Delim isto misljenje, prijatno me je iznenadila.Od tih par Dikovih knjiga koje sam procitao na mene je ostavila najjaci utisak.Kapiram da ce mi se misljenje promeniti kada neke knjige procitam drugi put.

 

Krajem meseca bi trebalo da pazarim Tri Stigme za Palmera Eldrica.

Link to comment

od knjiga koje su izašle kod nas preporučujem: čovek u visokom dvorcu, ubik, da li androidi sanjaju električne ovce, tri stigmate palmera eldriča, tecite suze moje reče policajac, galaktički iscelitelj keramike, dr bladmani i manjinski izveštaj

Link to comment

i to je za ljude, nekome ne leži stil pisca, neke su knjige unakažene prevodom, neko jednostavno nije uzeo knjigu u pravom trenutku

 

ja volim kako je pisao, nisam našao njegovu knjigu da mi se nije svidela

 

prvi put kada sam uzeo hiperion sam skoro odustao, krenuo umoran u nekom hotelu, posle celodnovnog maltretiranja

 

posle mi je leg'o

Link to comment

Hiperion =Den Simons a ne Dik.

 

Dryer ,verovatno, preteruje ili laze jer Diku da su pustili diznijevu Fantaziju ovaj bi se jos vise odusevio koliko je u to vreme vec bio lud.

 

Ubik je njegova daleko najbolja knjiga.

Link to comment

Kad spomenuste audio knjige, kakva je situacija sa domaćim izdanjima? Ima li ih uopšte?

 

....shit has hit the fan...

Imaš na YT kanal sa par stotina naslova. Odlične su mi za slušanje već pročitane knjige, naročito kad nešto radim po kući. One koje nisam čitao mi teško idu u audio izdanju, jedva, u desetak slušanja "pročitah" odličnu -Kako upokojiti vampira-.

 

https://www.youtube.com/channel/UCzADbDVcwuIPtZTi53mPYvw

 

 

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

post-703-0-19806200-1507927192_thumb.jpg

 

upravo zavrsio. uz crvendaca meni najbolji nesbe. a gledace se i film uskoro, bas me zanima kako su ispali likovi vizuelno.

 

sledece sto sledi je ovo (stoji mi na polici vec dve godine, slucajno sam je nasao za neke male pare ali sam hteo, ispravno, hronoloski da citam pa tek sada stize na red):

 

post-703-0-83632700-1507927637_thumb.jpg

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...