Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Ima nas još nekoliko koji visimo stalno na internetu kojima ne ide čitanje.

meni isto ne ide, prvo je bilo zato shto sam corava a nemam naochare, sad zato shto imam naochare a nemam dobro svetlo. kad sredim to sa svetlom, pochecu da optuzujem pisce :D

Link to comment

Podstaknut gledanjem novog BladeRunner-a, uzmem ponovo da pročitam literarni predložak "Da li androidi sanjaju električne ovce".

 

Ne mogu niti jedno poglavlje da završim a da ne zaspim. :isuse:

 

Ne znam da li je do Dikovog pisanja ili mene... :isuse:

Link to comment

Ja krenuo da čitam Ubik od F.K Dika isto tako sa naporom završio. 

 

Pazario danas u biblioteki 

Išiguro - Ne daj mi da odem i Bez utehe

Kit Ricards - Život, autobiografija

Andrić- Travnička hronika

 

Ne znam šta ću pre , verovatno neuništivog Kita  

Link to comment

Ja jos desetak strana pa zavrsavam "Avanture nevaljale devojcice" M.V.Ljose. Lepo citanje i dobri sazeci nekih epoha u Evropi (tj. Parizu i Londonu), a meni je posebno bio zanimljiv deo na pocetku i ostali u kojima se spominje Lima. Kako sam imala prilike da upoznam makar deo grada, provozam se po i procitam o drugim nelepim delovima spremajuci se za put, sada tokom citanja nisam krila uzbudjenje na spomen istih ulica po kojima sam i ja prosetala.

Link to comment

Predlog za vas kojima ne idu knjige: ako nemate svoju, pozajmite neciju macku koja ce se udobno smestiti na neki vas deo tela i onda necete zeleti/smeti/hteti da se mrdate dok ne odluci sama da ode. A vi imate samo knjigu i nista drugo na dohvat ruke :) Provereno radi ;D

Link to comment

Predlog za vas kojima ne idu knjige: ako nemate svoju, pozajmite neciju macku koja ce se udobno smestiti na neki vas deo tela i onda necete zeleti/smeti/hteti da se mrdate dok ne odluci sama da ode. A vi imate samo knjigu i nista drugo na dohvat ruke :) Provereno radi ;D

heh, eventualno ordijevu...

poslednja mačka sa kojom sam imala bliski susret je bila neka mala ludača i to leteća: zatrčavanje, skok od solidnog metra, i onda zarije kandžice).

recimo da sam se pre toga malo plašila mačaka... nakon nje... well, strah ima drugo ime :D

 

edit. a i nisam ja nervozan tip. mogu satima da ležim ko ta mačka. samo mi misli jurcaju svojim tokovima.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Nakon gledanja Blade Runnera 2049 imam želju da ponovo čitam Filipa K. Dika. Ubik je već neko vreme, još i pre hajpa oko filma, parkiran kraj uzglavlja, ali me siže na koricama i dalje odbija.

 

Zanimljivo mi je da nikada pouzdano nisam utvrdio jesam li u vreme prvog Blade Runnera već čitao Androide (zapravo i dalje ne znam pouzdano da li su u to vreme već postojali prevod i izdanje na s/h?).

Biće da nisam, zato što mi se čini nemogućim da takva knjiga nije ostavila dublji trag, a ostavljam minimalnu mogućnost da je čitana nepažljivo, u vreme kada sam neprestano gutao stotine i stotine stranica.

Androide sam pročitao na zimu, za koji mesec će biti tri godine. Kad pomislim da se verovatno radi o mom prvom čitanju te knjige, čudim se još i više: zašto mi je trebalo toliko vremena!?

Gledanje Blade Runnera neposredno nakon čitanja knjige bilo je moje najbolje gledanje Blade Runnera - zaista sam uživao!

Treba li da kažem da sam u isto to vreme slušanje muzike iz filma vratio na redovan repertoar?

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...