Jump to content
IGNORED

Evropske kosarkaske lige: Spanska, Italijanska, Grcka itd


BarryWhite

Recommended Posts

Naravno da je ovo velika senzacija i svaka cast igracima Kahe, a posebno San Emeteriju za mirnocu prilikom izvodjenja odlucujuceg bacanja.Moze li neko da mi objasni jedan zanimljiv momenat. Do kraja regularnog dela tacno 30 sekundi (to bi znacilo da ce Barsa imati bar 6 sekundi za poslednji napad), igrac Kahe dobacuje loptu saigracu koji je udara grudima i sat krece, ali sat od 24 sekunde ne krece nego krece tek nakon sto on uhvati loptu (nakon neke 4 sekunde i zato Barsa nema vremena za poslednji napad). Da li je to neko pravilo da igrac kad ne uhvati loptu u ruke njegova ekipa nema posed ili je to jednostavno previd zapisnickog stola?

Link to comment

Pa upravo tako kao sto je MrX objasnio, vreme za napad se pusta onda kada se dodje u posed lopte. Odbitak se u to ne racuna (setite se onih situacija kada istice napad, protivnik presece loptu na sekund, ali ne ostvari posed - ne resetuje se vreme napada jer nije bilo promene poseda, i istice tekuci napad). S druge strane, vreme utakmice se pusta pri prvom kontaktu sa loptom nakon ubacivanja lopte u igru, kakav god kontakt bio.Rupa u pravilima, tupavo jeste, ali je tako :D

Link to comment
Pa upravo tako kao sto je MrX objasnio, vreme za napad se pusta onda kada se dodje u posed lopte. Odbitak se u to ne racuna (setite se onih situacija kada istice napad, protivnik presece loptu na sekund, ali ne ostvari posed - ne resetuje se vreme napada jer nije bilo promene poseda, i istice tekuci napad). S druge strane, vreme utakmice se pusta pri prvom kontaktu sa loptom nakon ubacivanja lopte u igru, kakav god kontakt bio.Rupa u pravilima, tupavo jeste, ali je tako :D
Po meni glupo pravilo. Al ga je zanimljivo znati. Ja sam se pitao koji je kurac onom igracu sto grudima udara loptu.. al ispade da je veoma pametno postupio Edited by Timmy
Link to comment
"Jedna od najvecih sportskih senzacija decenije" si napisao. A to je debelo preterivanje. Mozda ove godine.Uzgred, ni ovonije tacno.
Koji je skuplji? Real? Koliko ja znam njihovim 45 miliona najblizi je Olimpijakos sa 37 miliona.
Link to comment
Od dolaska Svetislava Pešića u istanbulski Efes Pilsen nema ništa pošto je klupu "pivara" preuzeo dojučerašnji trener zagrebačke Cibone Velimir Perasović. Hrvat je sa svojim novim klubom potpisao jednogodišnji ugovor sa opcijom da saradnja bude nastavljena na još jednu sezonu ukoliko obe strane budu zadovoljne.Perasović u Istanbul stiže bez obeštećenja pošto mu je ugovor sa Cibonom istekao, a u pored "vukova" sa Tuškanca mladi stručnjka je tokom svoje relativno kratke karijere vodio još Kahu Laboral (tadašnju Taukeramiku) i Estudijantes.
Toliko o raspadu Efesa ...
Link to comment
  • 2 months later...

za početak na ovom mestu, a ako im se ambicije ostvare (u šta ne sumljam) onda i na topiku o evroligiBajern Minhen reaktivira košarkašku sekciju

Ka­kav je plan ko­šar­ka­ške sek­ci­je FK Ba­jer­na?- Za po­če­tak da na­pre­du­je­mo u pr­vu li­gu. Po­sle, ka­da se to do­go­di a si­gur­no ho­će, plan je da za tri go­di­ne bu­de­mo na vr­hun­skom ni­vou. Tu mi­slim na igra­nje Evro­li­ge. Da­kle, da za tri go­di­ne bu­de­mo pr­va­ci Ne­mač­ke i igra­mo elit­no tak­mi­če­nje – ob­ja­snio je Ba­u­er­man.Ima­te ve­li­ku po­dr­šku fud­bal­skog klu­ba, iste spon­zo­re…?- Ap­so­lut­no je sve isto. Do­ne­li su od­lu­ku da in­ve­sti­ra­ju u ko­šar­ku za­to što vi­de ve­li­ki po­ten­ci­jal u Ne­mač­koj. Ali, i za­to što pred­sed­nik Uli He­nes obo­ža­va ko­šar­ku.
Link to comment
  • 2 weeks later...

24.9.2010 polufinale spanskog superkupa Regal FC Barcelona – Real MadridCaja Laboral – Power Electronics Valenciaarenasport prenosi utakmice

Link to comment

SBB dabogdasezapalili

vise jedanbice ovo zanimljiv super-kup, po jedan nashki u svakoj ekipi :) moje navijacko opredeljenje ide underdog Duletu :Hail: a bice i zanimljivo videti kako ce se Kosta snaci u Barseloni s obzirom na njihovu jurnjavu, cenim da ce igrati svaki treci napad i svaku drugu odbranu :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...