Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

Opet o pređašnjoj temi koja je mnoge interesovala:Izgleda, u stvari ne izgleda, nego jeste, sledeća fotoberza je 15. maja na istom mestu

Link to comment
  • 2 weeks later...
Muzej savremene umetnosti Beograd / Legat Milice Zorić i Rodoljuba ČolakovićaRodoljuba Čolakovića 2, Beogradtel: +381 (0)11 3676 288www.msub.org.rsRadno vreme: od 10h do 20hUtorkom je Legat zatvoren za publiku...................................................... Centar za Fotografiju Sa zadovoljstvom najavljujemo otvaranje Centra za fotografiju. U Legatu Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, u petak, 20. maja 2011. godine, sa početkom u 19.00 časova, biće otvoren Centar za fotografiju.Osnivači i urednici Centra za fotografiju jesu Ivan Petrović i Mihailo Vasiljević. Glavni razlog za osnivanje Centra za fotografiju stoji iza činjenice da je fotografska praksa i teorija u Srbiji na brisanom prostoru između savremene umetnosti i problematične istorizacije. Ovakvo pozicioniranje znači da ne postoji institucija u kojoj se fotografska produkcija aktivno prati, odnosno, u kojoj se istorija fotografije istražuje u skladu sa svetskim tokovoma u ovom polju. U Centru za fotografiju ćemo se baviti širokim spektrom fotografskih fenomena. Sveprisutna društvena pojavnost fotografije biće razmatrana kroz predavanja, izložbe, diskusije, radionice i publikacije. Paralelno sa tim, u planu je stvaranje kolekcije fotografskih artefakata i specijalizovane biblioteke. Program za sada podrazumeva prezentacije i predavanja koja će biti organizovana jednom u šest nedelja. Program počinjemo predavanjem Milana Aleksića o njegovom radu. Fotografski opus ovog umetnika ubraja se u red najznačajnijih ostvarenja savremene foto-umetničke prakse u Srbiji. S obzirom na činjenicu da je profesor Aleksić pionir ozbiljnog razmatranja fotografije u kontekstu visokoškoloskog obrazovanja, jedan deo predavanja biće posvećen problemu i značaju fotografske edukacije u Srbiji.
Link to comment
Ekspozicija je trajala kratko, ali je uzeta iz mnogo tejkova (npr. aparat stoji godinu dana na jednoj tacci i svaki dan u isto vreme okine ultrakratko, zatvorene blende - 365 okidanja na jedan komad filma)
Sa prvog linka koji si postavio:
When I first heard about Michael Wesely‘s project to photograph the entire construction of the Museum of Modern Art as single three year exposures I was amazed and intrigued.
Da je ovo sto ti pricas (visestruka ekspozicija) ne bi bilo zanimljivo.
Link to comment
Sa prvog linka koji si postavio:Da je ovo sto ti pricas (visestruka ekspozicija) ne bi bilo zanimljivo.
evo još jedne njegove sličnee37cbbca03.jpgedit: Kad bi imali nekog forumaša sa NBGDa ili Čukarice, da na isti način prati gradnju mosta preko Ade.. Edited by kapetanm
Link to comment
Sa prvog linka koji si postavio:Da je ovo sto ti pricas (visestruka ekspozicija) ne bi bilo zanimljivo.
... u pravu si, jedna ekspozicija (verovatno na slabo osetljiv film + jak tamni filter preko objektiva Edited by CowBoy
Link to comment
Opet o pređašnjoj temi koja je mnoge interesovala:Izgleda, u stvari ne izgleda, nego jeste, sledeća fotoberza je 15. maja na istom mestu
Da li je ko bio na toj berzi? Kako to izgleda?
Link to comment
  • 1 month later...

ovo mi je treci put da vidim ovako nesto i uvek zastanem i pitam se: da li je moguce? kada sam prvi put naleteo na slican stream, pomislio sam da je broj komentara prouzrokovan broju uclanjenih grupa, u ovom i slicnim slucajevima, broj grupa je 0.sta vi mislite zasto je to tako? ja stvarno nemam predstavu: link

Link to comment
ovo mi je treci put da vidim ovako nesto i uvek zastanem i pitam se: da li je moguce? kada sam prvi put naleteo na slican stream, pomislio sam da je broj komentara prouzrokovan broju uclanjenih grupa, u ovom i slicnim slucajevima, broj grupa je 0.sta vi mislite zasto je to tako? ja stvarno nemam predstavu: link
Jednostavno je. Stvar reciprociteta. Na flickru to tako funkcionise. Covek ima 216.897 fotografija u svojim favoritima, isti ti ljudi ga dodaju kao svoj kontakt jer je dobar potencijal za hranjenje ega, te mu uzvracaju komentare. Mozes to i sam da napravis sa svojim strimom ali ne vidim poentu svega toga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...