Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

možda sam preterao kada sam napisao da "ja nema šanse da provalim". više sam hteo da dobijem odgovor: "da li odmah provalite?" tako nekako. :)hvala ti na pojašnjenju :)
Ма, претпоставио сам да теби ни не треба, него да више мислиш да би било згодно да то неко објасни, а пошто сам имао времена, ето написао. Уосталом, фото материјал је данас практично бесплатан, свако може да изведе то што сам описао и сам за себе извуче неку фору помоћу које ће после из авиона да примети шта је рађено широким а шта телетом. А можда ће притом доћи на још неку идеју, како то већ бива са тим техничким вежбама.
Link to comment
Ti bi eventualno bio bmhs, a šgjz je "šta ga ja znam". ;)
heheheh :D hvala čovek! :)
Пази, стварно личи...
:lol:
Ма, претпоставио сам да теби ни не треба, него да више мислиш да би било згодно да то неко објасни, а пошто сам имао времена, ето написао. Уосталом, фото материјал је данас практично бесплатан, свако може да изведе то што сам описао и сам за себе извуче неку фору помоћу које ће после из авиона да примети шта је рађено широким а шта телетом. А можда ће притом доћи на још неку идеју, како то већ бива са тим техничким вежбама.
da ne ostanem bez pojašnjenja u vezi 'šgjz' mislio sam da je skraćeno od shoegazer-shoegaze.
Link to comment
da ne ostanem bez pojašnjenja u vezi 'šgjz' mislio sam da je skraćeno od shoegazer-shoegaze.
Никад ми не би пало на ум... а да јесте, то је већ у домену шббкбб.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ume li neko da me uputi u vezi stockphotos?Kako to funckioniše? Kako da počnem, gde da se raspitam? Čuo sam da neki ljudi zarađuju i više od 500$ mesečno, ali ne znam ništa više o tome.

Link to comment

ukoliko ti niko ne odgovori (iskreno, ne znam da li se neko ovde bavi stock-om) ovo bi bilo šturo, ili barem neka predstava.kao prvo, moraš da se organizuješ i posvetiš tome kao da radiš ozbiljnu šljaku. ono što ostali vele koji imaju iskustva, kažu da ne treba da se razočaraš ako si uložio energiju i prošlo je metar dana i ništa se nije desilo ili ti jednostavno svaki put odbiju fotke. ovo i ne mora da bude, može da se desi da ti krene na samom početku. to nije samo; "idem ja tamo i nastupam u ovim gaćama". znači: "idem ja... 'oću da uzmem nešto, treba da imam neki mišić" :D ovde bi (siguran sam) saznao sve što te zanima, a tiče se tvog pitanja (moraš da se registruješ kako bi pristupio ovom delu pod-foruma) link

Link to comment
Ume li neko da me uputi u vezi stockphotos?Kako to funckioniše? Kako da počnem, gde da se raspitam? Čuo sam da neki ljudi zarađuju i više od 500$ mesečno, ali ne znam ništa više o tome.
Dobio si link na dizajn zonu, ja bih da dodam jos par stvari bitnih za stock fotografiju: odnos kvaliteta fotografije i broja prodaja/downloada nije ni u kakvoj logickoj vezi:)Prema tome, nemoj da pravis "lepe" fotografije vec iskljucivo upotrebljive.I, da - par mojih poznanika se bavi ovim poslom, jedan ima zaradu od oko 1500e a drugi preko 2500e mesecno. Tu se zaradjuje kumulativno - zaradjuju ti cak i fotografije koje si postavio pre sedam godina. Sto vise (upotrebljivih) fotografija u galeriji, vise para.Fotografije kupuju uglavnom dizajneri, ali ih kupuju i akaunti, menadjeri, urednici, novinari etc - hocu reci, mozes ih praviti sirove za dizajnere i vec dizajnirane (koncept) za ove ostale.Toplo preporucujem Istock.
Link to comment

samo mali off topic. stigao mi je canon S90. kupljen kao izbor u dilemi izmedju veceg i verovatno boljeg G11 i gabaritima daleko zgodnijeg S90.ne znam G11 i ne mogu da poredim sa time, ali u odnosu na prethodni G9, S90 je dramaticno bolja kamera. f2.0 objektiv je potpuno otkrovenje, slika low light slike kako nikada u zivotu nisam video a u AUTO modu direkno izuva u odnosu na G9 koji je sasvim prosecna kamera na automatici. sustinski, jedine zamerke su posledice fizicke velicine tj malih gabarita kamere. komande su unfriendly za muske prste, narocito deblje i masivnije, nema odlicnog osecaja kontrole koju G serija daje. ali to i nije bitno, za 430E u srbiji ili manje od 400 dolara u americi, ovo je neprejebiva kupovina koga zanima besprekoran point & shoot koji staje u dzep i ne oseca se.

Link to comment

gazza1 je masivan :Dhajde malo daj da vidimo šta radiš ti. uvek se javljaš sa: "izvinite, samo da vas pitam..." a, kada se raspišeš, kao veliki. jel fotkaš za zabavu (prijatelje, ručkove...) ili voliš da izađeš napolje i fotkaš slučajne prolaznike, prirodu, zanimljive tebi situacije...?čestitke. :)

Link to comment

Nadam se da je ovo pravi PDF gde bi mogao da dobijem odgovor. Odmah da napomenem da sam laik u celoj priči.Elem, u sveže sredjenom stanu, imam lepi beli zid u hodniku koji bi ukrasio sa velikim landscape posterom/fotografijom. Optrilike imam i ideju kakvu -- bila bi nepretenciozna crno&bela photo sa nekim gradskim detaljem (naravno, ili ako mi se svidi nesto drugo ).Pitanje je: gde mogu da nadjem tako nešto u gradu Beogradu? Ili ako neko ima predlog u vezi sa ovim?

Link to comment
sustinski, jedine zamerke su posledice fizicke velicine tj malih gabarita kamere. komande su unfriendly za muske prste, narocito deblje i masivnije, nema odlicnog osecaja kontrole koju G serija daje.
Kazu mnogi da mu ovo treba obavezno dodati.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...