Jump to content
IGNORED

TV Prva


renne

Recommended Posts

Pogodilo me je to što se moji reprezenti bave neletom karajlićem i što si moju kritiku svrsishodnosti teksta momentalno ekstrapolirao na "vidi kulove koji vole TLN, nećemo sa njima da pričamo"To je u mom sistemu vrednosti velika uvreda.
Okej, čini mi se da tražiš kavgu, ali je ovde nećeš dobiti. Nisam ti to rekao, i nema potrebe da se vređaš. Ne vidim da ima ičeg lošeg u bavljenju Neletom Karajlićem. Sve može biti predmet rasprave i analize, i ne vidim čemu gađenje i sablažnjavanje.
Link to comment

Eto. Opet gađenje. Ma nisam ja u poziciji da se gadim, čoveče. O tome ti govorim. Ja kad kažem da sam rintao ceo dan, ja nikom ne oduzimam nikakvo pravo nego iz očaja uzvikujem ne bih li prodrmao levu, građansku, anacionalnu inteligenciju da se trgne i pogleda na nas tako nesrećne i male nastanjene u privatnom sektoru ispod teorijskih visina. Mis mo u problemu i očaju većem nego Srbija sa Neletovim nacionalizmom. To ja pokušavam da ti objasnim. Možda na grub način ali ne umem drugačije. Žao mi je.Plakaću sad...

Link to comment

Okej, tako kaži. To razumem i slažem se, ali ne mislim da je Peščanik na to slep, niti da je ovaj autor na to slep. I ja mislim da je klasno pitanje sada užasno važno, ali ono nije nepovezano sa nacioanalizmom i njegovim razumevanjem. Naprotiv.

Edited by Syme
Link to comment

Ovi tzv. novi nadrealisti povlađuju većinskom mišljenju, koje je opterećeno mnogobrojnim stereotipima i predrasudama. Za razliku od njih, stari nadrealisti bili su u svojoj avangardnosti neshvaćeni od većine. Da su tada postojali današnji šerovi i ostala merila gledanosti nekog programa, cifre verovatno ne bi bile naročito impresivne. U stvari, verujem da su mnogi pratili "Nadrealiste" zbog muzičkog intermeca između skečeva, u kojem su se pojavljivali Halidi (Bešlić i Muslimanović), Hanka, Safet, Kemal (Malovčić) ...

Link to comment

ovde se kuju ozbiljni planovi.prvo da se obračunamo s Neletovim srpskim nacionalizmom (a usput i iskorenimo Zvonkovom kulovštinu), a sve vreme ni klasnu problematiku nećemo da zapostavljamo.... to je već zavidno delovanje na više frontova. mislim da bi Đura Đaković i Milan Gorkić bili ponosni. svaka cast skojevci.nego, odličan skeč Nadrealista bi se dao napraviti od prethodne dve strane ovog topika. ovo je pure comedy gold.

Za razliku od njih, stari nadrealisti bili su u svojoj avangardnosti neshvaćeni od većine. Da su tada postojali današnji šerovi i ostala merila gledanosti nekog programa, cifre verovatno ne bi bile naročito impresivne. U stvari, verujem da su mnogi pratili "Nadrealiste" zbog muzičkog intermeca između skečeva, u kojem su se pojavljivali Halidi (Bešlić i Muslimanović), Hanka, Safet, Kemal (Malovčić) ...
potpuno netačno.drugi serijal TLN emitovan jeseni 1989. imao je oooooogromnu gledanost u čitavoj SFRJ. nakon toga, početkom 1990. godine, su najpopularniji skečevi tog serijala izašli na 3 VHS kasete koju je kao komplet distribuirao Raka Đokić (najuticaniji estradni behind-the-scenes lik tog vremena, između ostalog i menadžer Lepe Brene) i prodaja je opet poooookidala i pored toga što je dosta ljudi već te skečeve imala snimljene u kućnim kolekcijama od originalnog TV emitovanja. takođe, na talasu te popularnosti su Neletovo Pušenje i Đurina Bombaj Štampa krenuli na veliku jugoslovensku turneju gde su svirali pred punim sportskim dvoranama i između pesama izvodili skečeve. cela stvar nije bila nikakav underground vec estrada at its most commercial.radi ilustracije društvenog uticaja TLN u tom periodu da pomenem još i ovo. postoje ljudi (izmešu ostalih i Ćiro Mandić, režiser drugog serijala Nadrealista) koji smatraju da je jezičak na vagi da Ivica Osim povede tada 35-godišnjeg Safeta Sušića na SP u Italiju 1990. bio skeč Čarobna formula tj. da se Švabo (inače veliki ziheraš kao trener i kao takav veoma osetljiv na društvenu kilmu, Miljanova škola) kroz popularnost tog skeča i pozitivnu reakciju na Sušića koju je skeč izazvao u narodu, ohrabrio da povuče kontroverzan potez i povede lika od 35 godina na Svetsko prvenstvo. Edited by zvonko
Link to comment
Pa onda po tom originalni Nadrealisti ispadaju suptilni srpski nacionalisti ili "salonci" kako odredjeni muslimanski krugovi nazivaju takve Srbe.
Čak i ako su reference iz spomenutog skeča TLN namerne i tačne, to ne znači da su namere autora bile suptilno srpsko nacionalističke, ko god on bio. Pre će da bude da su bile antisistemske. Nacionalizam 80ih je bio antisistemski, nije imao svrhu sam po sebi, kao što ima danas. Sarajevo 80ih je kompleksna i zamršena sredina, ako u Beogradu postoji podela na četnike i partizane, udbu i kos, u Sarajevu je sve to na n.Originalni skeč je pogađao suštinu, ovaj novi je prazna ljuštura, mada nije toliko loš koliko nema svrhu.
Link to comment
ovde se kuju ozbiljni planovi.prvo da se obračunamo s Neletovim srpskim nacionalizmom (a usput i iskorenimo Zvonkovom kulovštinu), a sve vreme ni klasnu problematiku nećemo da zapostavljamo.... to je već zavidno delovanje na više frontova. mislim da bi Đura Đaković i Milan Gorkić bili ponosni. svaka cast skojevci.nego, odličan skeč Nadrealista bi se dao napraviti od prethodne dve strane ovog topika. ovo je pure comedy gold.
+zilion
drugi serijal TLN emitovan jeseni 1989. imao je oooooogromnu gledanost u čitavoj SFRJ. nakon toga, početkom 1990. godine, su najpopularniji skečevi tog serijala izašli na 3 VHS kasete koju je kao komplet distribuirao Raka Đokić (najuticaniji estradni behind-the-scenes lik tog vremena, između ostalog i menadžer Lepe Brene) i prodaja je opet poooookidala i pored toga što je dosta ljudi već te skečeve imala snimljene u kućnim kolekcijama od originalnog TV emitovanja. takođe, na talasu te popularnosti su Neletovo Pušenje i Đurina Bombaj Štampa krenuli na veliku jugoslovensku turneju gde su svirali pred punim sportskim dvoranama i između pesama izvodili skečeve. cela stvar nije bila nikakav underground vec estrada at its most commercial.
Ovo sam čak i ja zaboravio, ali je super podsetiti se nakon svih mistifikacija o neviđenom artizmu TLN
Link to comment
Najburnije reakcije izazvala je scena u kojoj se sudi Marku Kraljeviću (igra ga Nikola Kojo) u Hagu zbog sedmostrukog ubistva Muse Kesedžije, s maestralnom rolom Vesne Trivalić u ulozi glavne haške tužiteljke.- Ljudi iz umetničke branše rekli su mi da je najkarakterističnije to što se pokrenula priča o nekim stvarima o kojima se do sada ili ćutalo ili se govorilo drugačije. Ovo je prvi put da se o politici i važnim temama priča na zanimljiv i relaksirajući način, a jedan moj kolega je rekao: „Ovakve serije vraćaju dostojanstvo ljudima“. Mislim da je to najdirljiviji kompliment koji sam do sada dobio – kaže Nele Karajlić, autor „Nadrealne televizije“.On ne sumnja u uspeh projekta.- Nadrealisti su zabavnog karaktera, bez trunke malicioznosti i zato moraju da uspeju. Raja će to gledati zato što će im biti lepo da gledaju. Ja najbolje poznajem istoriju „Top Liste Nadrealista“ i znam koliko nam je vremena trebalo i koliko smo epizoda potrošili da bi se ljudi navikli na naš način izražavanja. Ovoga puta smo vrlo brzo preskočili tu prvu prepreku i duboko verujem da će „Nadrealna televizija“ vremenom biti još smešnija i još bolja – smatra Nele.
http://www.nadrealisti.net/
Link to comment

Meni je najbolje što Nele vidi kao ovo nešto novo, hrabro, saopštavanje nekih zabranjenih istina, i naravno - vraćanje dostojanstva (jer ništa ne vraća dostojanstvo kao kad haška tužiteljica popuši Marku Kraljeviću).

Link to comment
izuzetan sajt, profi
Najbolje je sto im na oficijelnom (?) sajtu ne radi YT video:
This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated.
:lolol:
Link to comment
potpuno netačno.drugi serijal TLN emitovan jeseni 1989. imao je oooooogromnu gledanost u čitavoj SFRJ. nakon toga, početkom 1990. godine, su najpopularniji skečevi tog serijala izašli na 3 VHS kasete koju je kao komplet distribuirao Raka Đokić (najuticaniji estradni behind-the-scenes lik tog vremena, između ostalog i menadžer Lepe Brene) i prodaja je opet poooookidala i pored toga što je dosta ljudi već te skečeve imala snimljene u kućnim kolekcijama od originalnog TV emitovanja. takođe, na talasu te popularnosti su Neletovo Pušenje i Đurina Bombaj Štampa krenuli na veliku jugoslovensku turneju gde su svirali pred punim sportskim dvoranama i između pesama izvodili skečeve. cela stvar nije bila nikakav underground vec estrada at its most commercial.radi ilustracije društvenog uticaja TLN u tom periodu da pomenem još i ovo. postoje ljudi (izmešu ostalih i Ćiro Mandić, režiser drugog serijala Nadrealista) koji smatraju da je jezičak na vagi da Ivica Osim povede tada 35-godišnjeg Safeta Sušića na SP u Italiju 1990. bio skeč Čarobna formula tj. da se Švabo (inače veliki ziheraš kao trener i kao takav veoma osetljiv na društvenu kilmu, Miljanova škola) kroz popularnost tog skeča i pozitivnu reakciju na Sušića koju je skeč izazvao u narodu, ohrabrio da povuče kontroverzan potez i povede lika od 35 godina na Svetsko prvenstvo.
Imali su Nadrealisti gledanost, ali dugo vremena je to bilo zbog Halida, Kemala, Hanke, Safeta i ostalih kojih su arlaukali između skečeva. Jer pričati da su bili nešto ekstremno popularni bila bi teza na mestu da je u populaciji tadašnje Jugoslavije preovlađivalo urbano stanovništvo (ne u smislu mesta stanovanja, već načina razmišljanja). Uostalom, zar bi bilo rata da su ljudi shvatili poruke koje su oni pokušavali da plasiraju? Rat su započeli ruralni elementi u jugoslovenskom društvu, kojih je bilo znatno više, pokazaće se tokom devedesetih, a do njih nikako nisu mogle da dopru poruke Nadrealista ... Edited by stoka
Link to comment
izuzetan sajt, profi
amaterski, kao i sve što rade ti iz tzv. sarajevskog kulturnog kruga. Prodavci magle pod maskom umetnosti i ostalih bla-bla gluposti. A ko ne shvata njihove filmove, muziku, humor, taj je odmah etiketiran kao "evroslinavac" zadojen globalizmom i konzumetskom kulturom Zapada ... Edited by stoka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...