Jump to content
IGNORED

TV Prva


renne

Recommended Posts

Nego sta mislis da bi davali pare za ovaj cirkus da nije tako...
Žena , ćerka, sestra i keva pažljivo gledaju u Šeherezadu™ i Onura™ u spec gostovanju pre zadnje epizode. Ugodna promena umesto Isidore Bjelice, Nataše Bekvalac, Čede ili Vladana Batića
Link to comment

veceras je bio sudar titana na Prvoj 1002(1) noc, a PTC emitovao prvu epizodu nove serije Miris kise na Balkanu turska serija je cele protekle nedelje bila ubedljivo najgledanija emisija u etru™

Link to comment
  • 2 weeks later...
šta izvode ovi sa turskom sapunicom, danima pričaju o specijalnoj emisiji i dočeku Šeherezade? :ph34r: jel ta serija zaista toliko popularna i gledana?
Kasandra br. 2Na kraju ce reci kako u Srbiji najvise voli cevapciceisto kao i Kasandra br. 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pokusacu da ne gledam ni jedan vise film na Prvoj. 'ladno su prekinuli Pad Crnog Jastreba u trenutku kada su oni procenili da je kraj, a da to nije i stvarno kraj filma jer i pre odjavne spice imaju jos neki faktografski detalji, a i red je da se pusti odjavna spica. Idiotska televizija.

Link to comment
Pokusacu da ne gledam ni jedan vise film na Prvoj. 'ladno su prekinuli Pad Crnog Jastreba u trenutku kada su oni procenili da je kraj, a da to nije i stvarno kraj filma jer i pre odjavne spice imaju jos neki faktografski detalji, a i red je da se pusti odjavna spica. Idiotska televizija.
Dotični film nisam nikada pre gledala, tako da mi je ovo bila premijera. Malo je reći da sam popizdela kada su onako brutalno prekinuli film u pola scene, a lepo se naslućuje da će nas autori obavestiti o nekim činjenicama, npr. broj poginulih, broj preživelih i sl. I onda bukvalno u sledećoj sekundi počinje drugi film. Nepoštovanje elementarne televizijske kulture i nas gledalaca.
Link to comment

Evo odjavne faktografije iz glave, ne zamerite ako sam nešto zaboravio:- tokom operacije više od hiljadu Somalijaca je poginulo a 19 Amerikanaca je izgubilo živote- potom ide spisak tih 19 Amerikanaca- Deltini narednici Gary Gordon i Randy Shughart su prvi vojnici nakon Vijetnamskog rata, koji su (posthumno) odlikovani Kongresnom medaljom časti (Congressional Medal of Honor - najviše odlikovanje u američkoj vojsci, prim. beowl)- Michael Durant (zarobljeni pilot Black Hawka) je oslobođen nakon deset dana- dve nedelje kasnije predsednik Clinton je povukao trupe iz Somalije- general Garrison je preuzeo svu odgovornost za ishod operacije - u avgustu 1996 Mohamed Aidid je ubijen u Mogadišu. Narednog dana general Garrison se povukao sa dužnosti Film je na mojoj All-time Top 10 listi. Bez nekog racionalnog razloga, jednostavno je tako. Odgledao ga 300 puta, pročitao knjigu, beleške na netu, pravio rekonstrukcije i alternativne scenarije... Uvodna špica je možda i najjača koju sam ikada video, počev od Platonovog citata.Edit: Erik Bana, uloga života - sa posebnim osvrtom na finalni dijalog sa mučenim Hartnettom:When i go home, people ask me...Hey hooah, why you do it man? Why?You some kind of war junkie?I won't say a god damn word,Why? They don't understandThey don't understand...it's about the man next to you.That's it , that's all it is...

Edited by beowl
Link to comment

Много добар филм. Највише ми се допада када трче кроз измаглицу храбри амерички војници а за њима иде чопор ситне деце, у том тренутку сам и сузу пустио.Уз Top Gun у самом врху...Одкле им идеја да секу тако ремек дело?

Link to comment

Film je vrhunski.Inace,imam komsiju iz Somalije koji je u Srbiju dosao pre tridesetak godina.Radi u GSB-u i ne podnosi vrucinu :blink: .Jako je ponosan na otpor Amerima.Hebiga-radikal.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...