Jump to content
IGNORED

Not-just-now playing


kurdi

Recommended Posts

ovo>>

 

 

a bas volim i ovo>

 

 

a ovo najvise>

 

mala tajna, zaljubljen sam u galway.

Link to comment

Darlinghurst Nights od The Go-Betweens (sa "Oceans Apart", 2005)

 

 

Uvek sam bio samo "umeren" fan Go-Betweensa. Zadnjih godina sam se, međutim, zanimao solo albumima Roberta Forstera. Čitanje nj. knjige me je dovelo do ponovnog slušanja ovog albuma (posle x godina). Sad mi se čini da je ovo najjači GB album - neobično za poslednji album u karijeri (benda), samo godinu pre smrti jednog od vodećeg dvojca.

 

Puno ljudi (u komentarima) se žale na lošu produkciju (kompresovan zvuk)... na žalost je to tačno, međutim živim u nadi da je remaster "iza ćoška"... što bi trebalo da rezultira boljim dinamičkim rasponom. Mislim da album zasad ne postoji na vinilu, što mi upravo daje nadu.

 

fbfd018b42bc506f66926240f4acb05e639be3fa

Darlinghurst (Sydney)

 

Robert kaže da mu je ovo najbolja pesma koju je ikad napisao, vidim i zašto (premda je za mene kod njega zlatni standard njegov solo LP The Evangelist). Ceo album je vrlo solidan. Robert je naučio nešto o pravljenju (i izvođenju) pesama kroz tih pola veka. Lirika me asocira na Lou Reeda ("Marjorie and Kim, Andy and Clint, Debbie, Bertie, people came and went / And then there was Suzie who we never ever saw again"), a melodija (kao i ceo album, u teritoriji Byrds) je varljivo jednostavna... ima celih 31 akorda sa ne baš uobičajenim "voicings"-ima u kojima je tajna te atmosferičnosti. U miksu su na kraju maestralno ubačeni duvači (Sgt. Pepper's moment).

  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

peter-gabriel-passion-1024x1024.jpg

 

 Peter Gabriel ‎– Passion (1989)

 

Volim ovaj album od nj. izlaska... možda mi je i br 1 uradak Petera Gabriela. Sećam se da je licencirani LP zvučao upadljivo dobro (čak i na mom skromnom Turandotu), a sada u 24/96 Hi-Res digital, još i bolje. Premda mi nedostaje omot, sećam se da je u umetku imao kadrove iz Scorseseovog filma. Voleo sam film, ali soundtrack me je još više radio. Tu je, naravno, i elita World muzike, Youssou N'Dour, Baaba Maal, L. Shankar, Manu Katché, a i legendarni Jon Hassell i Bill Cobham...

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 10. 10. 2007. at 20:23, kurdi said:

ko se oseca spremnim da zadovolji nickiene visoke kriterijume i napise bar nesto smisleno o onome sto (manje vise) trenutno slusa, neka kaci ovde. a stari np ostaje za przopotezno izvestavanje.moze i uz interesantno (vam) citiranje tudjih misli, al da ne bude prosto kopiranje dugackog teksta sa allmusic

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

inace volim 'lenjivce' al zadnjih nedelju dana ne mogu da ih se naslusam. vrtim razno na ripit kao tinejdzer. odlepio, sta drugo... al nema veze, odlicni su.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...