Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ako ovaj uradi pola od ovoga šta tvrdi da će uraditi, Argentina će potonuti u anarhiju u roku od 6 meseci. Ukinuće ljudima školovanje i socijalna davanja, a podeliće im oružje, pa kad ponestane to malo dolara što imaju, imaće gomilu gladnih i nezadovoljnih koji ne znaju šta će sa sobom, a naoružanih. What could possibly go wrong.

 

Nikada mi neće biti jasno kako ovakvi sumanuti likovi dobijaju bilo kakve glasove, kako neko može da misli da je ovaj lik rešenje za njegove probleme...

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Ako ovaj uradi pola od ovoga šta tvrdi da će uraditi, Argentina će potonuti u anarhiju u roku od 6 meseci. Ukinuće ljudima školovanje i socijalna davanja, a podeliće im oružje, pa kad ponestane to malo dolara što imaju, imaće gomilu gladnih i nezadovoljnih koji ne znaju šta će sa sobom, a naoružanih. What could possibly go wrong.

 

Nikada mi neće biti jasno kako ovakvi sumanuti likovi dobijaju bilo kakve glasove, kako neko može da misli da je ovaj lik rešenje za njegove probleme...

 

 

Tako to biva kad se ne ulaže u obrazovanje, nego u konzumerizam i laku zabavu, a rezultate vidimo svugde, samo na nekim mestima, kao sad u Argentini, baš bode oči.

  • +1 3
Link to comment

 

 

Sutra su izbori, vrlo neizvesni. Posle ubistva Villavicencia, ubijen je jos jedan gradonacelnik, drugoga je blindiran auto zastitio od resetanja policije koja ga je jurila jer nije stao na regularnom cekiranju  jer je vozio dva puske bez dozvole, dva puskaranja u Gvajakilu u blizini skupova dva predsednicka kandidata - policija kaze, to su regulana puskaranja, ne brinite se, nema veze sa kampanjom.

 

 

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

U cemu je fora sa ovim kradjama po supermarketima i trznim centrima sirom USA?¿ Gledam u poslednje vreme net je pun snimaka ljudi koji ladno i bez zurbe uzimaju sto im treba, napune kolica i cao. Jel to kradja vise nije kaznjiva, ili?¿

Link to comment

Nista od hrvatskog predsednika.

 

Luisa (Korein kandidat) u dlaku isto kao Korein kandidat pre dve godine.

 

Daniel Noboa, ovaj drugi, u nedelju dana skocio sa 4% na 24%, zbog debate, antisistemski kandidat ciji je otac izgubio protiv Koree 2006, koji je multimiloner banana imperije, i koji je bio poslanik u proslom sazivu parlamenta. 

 

No, i kao takav, opet je najbolji od desnice, nije ostrascen, centrista,  debatuje, ima suprugu influenserku za lepotu i zdravlje + plus satro nutricionista.

 

Bio je miran i lep dan  u Kitu, i sve se znalo tri sata nakon zatvaranja biralista.

 

 

 

image.thumb.png.e2c888e4d89e765b378dc577b15efc5c.png

  • +1 1
Link to comment
Just now, borris_ said:

Jan Topic ima i fr drzavljanstvo koju je dobio u Legiji Stranaca.

 

Nije dobio po toj liniji.

 

Majka mu je Francuskinja. Jan Topic Feraud.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Lancia said:

U cemu je fora sa ovim kradjama po supermarketima i trznim centrima sirom USA?¿ Gledam u poslednje vreme net je pun snimaka ljudi koji ladno i bez zurbe uzimaju sto im treba, napune kolica i cao. Jel to kradja vise nije kaznjiva, ili?¿

Nije u Kaliforniji. Kod mene bogami zovu pandure, ides u tvorza da prenocis, polozis pare za kauciju, pa na sud. Sve po redu.

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Nije u Kaliforniji. Kod mene bogami zovu pandure, ides u tvorza da prenocis, polozis pare za kauciju, pa na sud. Sve po redu.

Daleko da ti ne verujem, ali mislim da sam nailazio na scene iz LA. Da ne trazim sad, nije toliko bitno, koliko me cudi da se zaposleni retko vide u sprecavanju kradja, ono vuku se puna kolica svega i svacega totalno kul do automobila na parkingu, skroz nadrealne scene. Danas sam bas gledao dve zenske u prodavnici sportske opreme, biraju natenane i brojeve koje im odgovaraju.

Btw, nisam mislio da potezem nikakvu pricu, interesovalo me misljenje ljudi koji zive u u USA. Ako ti kazes, tako, OK.

Link to comment

Kod mene severno od USA povecao se procenat kradja po samoposlugama i ostalim Wallmartima otkad su ovi smislili da u svrhu stednje ukinu radnike na kasi i uvedu self-checkout (da kupac sam skenira kupljenu robu, spakuje je u kese i uredno plati na automat). Pa je krenulo od "zaboravio sam da skeniram poneki item" preko "kupio sam najskuplje organsko voce a uneo kod za najjeftiniju zelenu salatu" do samo 'ladno prozujis kroz sve to i izadjes napolje sa robom.

Tako da su odredjene prodavnice koje su narocito na udaru pocele vracati klasicne kase sa ljudima koji ti naplacuju robu. A neke lokacije su jednostavno - zatvorili.

 

Sa jedne strane korporativna pohlepa, sa druge strane sve veci pritisak inflacije na porodicne budzete i tipican ljudski bezobrazluk - na kojeg ni moralno superiorni severnoamerikanci nisu nista vise imuni nego divlja istocnoevropska plemena - za rezultat daju upravo to.

E sad, ako nekog uhvate taj je najeb'o, no koliko sam primetio manje ih uhvate nego sto prodju...

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
×
×
  • Create New...