Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

6 hours ago, Lancia said:

Daleko da ti ne verujem, ali mislim da sam nailazio na scene iz LA. Da ne trazim sad, nije toliko bitno, koliko me cudi da se zaposleni retko vide u sprecavanju kradja, ono vuku se puna kolica svega i svacega totalno kul do automobila na parkingu, skroz nadrealne scene. Danas sam bas gledao dve zenske u prodavnici sportske opreme, biraju natenane i brojeve koje im odgovaraju.

Btw, nisam mislio da potezem nikakvu pricu, interesovalo me misljenje ljudi koji zive u u USA. Ako ti kazes, tako, OK.

Pa ne ja sam hteo da kazem da u Kaliforniji policija kao i sud nece da se maltretiraju da dolaze po pozivu (i da procesuiraju) ako je kradja ispod odredjene svote, tipa hiljadu dolara.

 

U Teksasu ce policija svakako uhapsiti, taman da je ukrao paklo cigareta. 

  • +1 1
Link to comment

https://www.dailymail.co.uk/news/article-12430203/FEMA-officials-staying-luxury-Maui-hotels.html

 

Plutokratija

 

FEMA officials are staying at $1,000-a-night luxury hotels in Maui amid recovery efforts, while the government is giving Hawaii residents (whose lives just went up in flames) a $700 one-time relief payment. This is the world we live in, devoid of equity, compassion and empathy.

 

@Time Crisis @dragance

Edited by noskich
Link to comment

Secate se ubistva Sinzo Abea? Danas naleteo na ovaj klip, objasnjava motiv ubice i zasto je na kraju vecina Japanaca bila u fazonu "zasluzio je"

 

 

  • +1 1
Link to comment

Tesko ce taj brics nesto da postigne ako se ne zavole

 

Quote

India is among the three countries that have seen the sharpest rise in anti-China sentiments since the global pandemic began, according to a new survey conducted by US-based Pew Research Center, considered one of the more credible pollsters globally.

 

 

Two others -- Brazil and Poland -- also saw comparable, or higher, increases in negative perception about China during this period.


https://www.newindianexpress.com/nation/2023/jul/28/india-among-countries-to-see-fastest-growth-in-anti-china-sentiments-2599531.html

 

 

Link to comment

https://www.channel4.com/news/the-domestic-slaves-rescued-from-londons-richest-streets

 

The domestic slaves rescued from London’s richest streets

 

By Simon Israel

 

In the last five years, hundreds of women have been saved from domestic slavery and violent abuse in the UK. More than 220 of those rescues were carried out by a small, fearless band of volunteers.

 

Channel 4 News has had exclusive access to the group, who’ve made it their mission to free those trapped behind the closed doors of wealthy families, mostly from the Middle East.

Link to comment
18 hours ago, Lancia said:

18. septembra.

F5Q1lruXMAA4UDw?format=webp&name=medium

 

 

Zbunjen sam totalno ovim. Pominju da je razlog kolonijalno breme, a Britanci su je zvali "British Raj".

 

Ime Indija potiče od reke Indus i koriste je Grci od 5 veka pre nove ere (a navodno Persijanci Hindus i pre toga), kasnije iz grčkog preuzeli Latini.

 

Na Hindu se već zove Bharat - definisano je u ustavu kao i englesko ime India. Jedino ako hoće to da ujedine.

 

Imena mnogih zemalja u stranim jezicima su malo ili potpuno drugačija. Evo, Deutschland se zove Germany, Allemagne i Nemačka u raznim jezicima.

Link to comment
Just now, Spooky said:

 

 

Zbunjen sam totalno ovim. Pominju da je razlog kolonijalno breme, a Britanci su je zvali "British Raj".

 

Ime Indija potiče od reke Indus i koriste je Grci od 5 veka pre nove ere (a navodno Persijanci Hindus i pre toga), kasnije iz grčkog preuzeli Latini.

 

Na Hindu se već zove Bharat - definisano je u ustavu kao i englesko ime India. Jedino ako hoće to da ujedine.

 

Imena mnogih zemalja u stranim jezicima su malo ili potpuno drugačija. Evo, Deutschland se zove Germany, Allemagne i Nemačka u raznim jezicima.

Vidim da su Indusi odusevljeni promenom imena, sto na netu, sto ovi koji zive kod mene. Ja sam prvi put cuo sad za ime Bharat. Njima dobro, meni jos vise, samo tesko da cu prestati da ih zovem, onako kako ih zovem otkad znam za sebe.

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...