Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Koje studentske kredite, ti jedva imaju 18 godina. It really works for them :D al nek su živi i zdravi :D

Those in question (Gen Z) kreću od polovine devedesetih, ergo ima već primeraka koji su nedavno okačili diplomu na zid i sad treba da kreću u nove (prve) radne pobede. U eri trampizma, oportunizma i poznoga realitija.

 

Daj im šansu do 30-te, pa da vidimo. Cenim da će biti teže komunjare od ovih „mojih“. :)

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Those in question (Gen Z) kreću od polovine devedesetih, ergo ima već primeraka koji su nedavno okačili diplomu na zid i sad treba da kreću u nove (prve) radne pobede. U eri trampizma, oportunizma i poznoga realitija.

 

Daj im šansu do 30-te, pa da vidimo. Cenim da će biti teže komunjare od ovih „mojih“. :)

 

sa solidnom sigurnošću mislim da mogu da kažem da neće 

Link to comment

See you in five to ten years.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

Nije u tome vic, ta deca ono što sam ih upoznao razmišljaju u malo drugačijim koordinatama. to je prva prava, potpuna, sajber generacija. Druga stvar, a verovatno povezano, generalno gledano čini mi se da su manje druželjubiviji od vas i dosta nepoverljiviji. Recimo to ne ide u prilog nastanku "masa" levičara. Čini mi se da dosta njih (15-20%, što je mnogo) može da "izraste" u neku vrstu libertarijanaca.

Link to comment

Zanimljiva vam je tema, oba stanovnistva imaju svoje argumente, ali toliko brza promena i razvoj tehnologija mrsi bilo kakve jasne racunice i predvidjanjam, zivi bili pa videli ko je upravu sto bi rekli. Plus su sada te promene jako siroke i globalne, i bar se meni cini da neke (ne nuzno klasne) razlike i velike nestabilnosti izbijaju na sve strane

Link to comment

Nije u tome vic, ta deca ono što sam ih upoznao razmišljaju u malo drugačijim koordinatama. to je prva prava, potpuna, sajber generacija. Druga stvar, a verovatno povezano, generalno gledano čini mi se da su manje druželjubiviji od vas i dosta nepoverljiviji. Recimo to ne ide u prilog nastanku "masa" levičara. Čini mi se da dosta njih (15-20%, što je mnogo) može da "izraste" u neku vrstu libertarijanaca.

 

ja sam skoro pricao sa par nekih iz te generacije koji opusteno ispaljuju ono "ja ne verujem nikome", sa sve pametnim poluosmehom kao mnogo sam pametan kad to kazem

Link to comment

ja sam skoro pricao sa par nekih iz te generacije koji opusteno ispaljuju ono "ja ne verujem nikome", sa sve pametnim poluosmehom kao mnogo sam pametan kad to kazem

 

Treba voditi računa i čija su to deca - jedne prilično asocijalne generacije (u poređenju sa onom pre i onom posle). Generacije koja se "kretala" u manjim grupama i bez nekog velikog maspoka (u Srbiji je bilo, ali čak i to, iako pokret protiv nacionalnog socijalizma, sigurno nije bio pokret s leva). Ali generalno - slabo. Neće oni u svojim kućama mnogo slušati o blagodetima socijalizma od svojih roditelja rođenih mid 1960s - early 1980s, tu nema puno "plakača" za socijalizmom, a to utiče. 

Link to comment

 

 

Nije u tome vic, ta deca ono što sam ih upoznao razmišljaju u malo drugačijim koordinatama. to je prva prava, potpuna, sajber generacija. Druga stvar, a verovatno povezano, generalno gledano čini mi se da su manje druželjubiviji od vas i dosta nepoverljiviji. Recimo to ne ide u prilog nastanku "masa" levičara. Čini mi se da dosta njih (15-20%, što je mnogo) može da "izraste" u neku vrstu libertarijanaca.

Jesu, i prilično asocijalni.

Mi smo imali već 12-13 godina kad je internet uopšte ušao u širu, a već 20ak kad je ušao u masovnu upotrebu tako da smo negde na pola u tom pogledu, poprilično integrisani i s prethodnima i potonjima. No, realno gledano, upravo zahvaljujući internetu i galopirajućem razvoju AI računam da će, kad oni budu ulazili u srednje godine, društvene nejednakosti doživljavati svoj peak. Tako da bez obzira na činjenicu njihove otuđenosti, egzogeni faktori će, rekao bih, biti prevashodni motivator koji će određivati i ideološke preferencije.

 

Kao što je uostalom eto i kod mojih. Ja sam iskreno mislio da će cvetati tvrda otimačka desnica, kad ono međutim..

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Jesu, i prilično asocijalni.

Mi smo imali već 12-13 godina kad je internet uopšte ušao u širu, a već 20ak kad je ušao u masovnu upotrebu tako da smo negde na pola u tom pogledu, poprilično integrisani i s prethodnima i potonjima. No, realno gledano, upravo zahvaljujući internetu i galopirajućem razvoju AI računam da će, kad oni budu ulazili u srednje godine, društvene nejednakosti doživljavati svoj peak. Tako da bez obzira na činjenicu njihove otuđenosti, egzogeni faktori će, rekao bih, biti prevashodni motivator koji će određivati i ideološke preferencije.

 

Kao što je uostalom eto i kod mojih. Ja sam iskreno mislio da će cvetati tvrda otimačka desnica, kad ono međutim..

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

ovo je tačno, ali, vodi računa, formativne godine nisu 30-te, nego 16-20-te. To je razlog zašto među srpskim Gen-Xs pravih levičara ima 10% maksimalno. Pa i to je pitanje. Veliko pitanje.

 

E sad, pogled sa strane - vi meni nikad niste ličili da ćete "izrasti" u socijalne desničare. Govorim o Srbiji. 

Edited by MancMellow
Link to comment

 

 

ovo je tačno, ali, vodi računa, formativne godine nisu 30-te, nego 16-20-te. To je razlog zašto među srpskim Gen-Xs pravih levičara ima 10% maksimalno. Pa i to je pitanje. Veliko pitanje.

 

E sad, pogled sa strane - vi meni nikad niste ličili da ćete "izrasti" u socijalne desničare. Govorim o Srbiji.

Pa ja sam izbegavao da govorim o Srbiji jer je ovde stanje stvari jako specifično po tom pitanju - dok je u vremenu naših formativnih godina u svetu carovala sveopšta ekspanzija kapitala van granica, odricanje od suvereniteta koga su se konz vlasti do tada grčevito držale i formiranje polufederalne EU, te fridman-tačer-reganizam krenuo da daje opipljive rezultate - ovde je bio raspad zemlje, celog sistema, ratovi, sankcije i nemanje elementarnih uslova za život, Jezda i Dafina, Ceca i Arkan itd. Pri tome, mi smo uglavnom deca bejbibumera, ljudi koji su u onom sistemu imali sve, a onda budući u poznijim godinama i teško prilagodljivi, ostali bez ičega. Luzera tranzicije, takoreći. Tako da razloga za gnev ima napretek, a on se u masama najčešće na taj (socijalno desni) način kanališe.

 

Utoliko me ovo što vidim po US anketama raduje jer ovde u Srbiji mi smo, uprkos svemu gore navedenom - deca američke kulture, i otud recipiramo trendove. Od transformersa i nindža kornjača na RTBu ranih devedesetih, preko muzike, računara, NBA i košarke kao generacijskog sporta br. 1 pa do omiljene emigracijske destinacije.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...