Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ovo je tačno, ali, vodi računa, formativne godine nisu 30-te, nego 16-20-te. To je razlog zašto među srpskim Gen-Xs pravih levičara ima 10% maksimalno. Pa i to je pitanje. Veliko pitanje.

 

E sad, pogled sa strane - vi meni nikad niste ličili da ćete "izrasti" u socijalne desničare. Govorim o Srbiji. 

nismo, zato sto razmisljas ko uros, uzrok posledica fazon. mladi su uvek bili u stanju da urade nesto potpuno suprotno od onog sta ocekujes.

Link to comment

:pera:

 

Ovo me podseća na mnoge moje drugare iz Beograda koji su uživali u relativno bezbrižnom i za srpske prilike vrlo nadprosečnim detinjstvu, pubertetu i studentskim danima jer su to sve finansirali mama i tata - koji su bili relativno visoko pozicionirani u srpskom društvu (tipa načelnici klinike, profesori na univerzitetu, i sl.) + su imali pozamašne dodatne izvore prihoda (prodali kuću na moru, izdavali stan u centru koji su nasledili od baka-tetke, itd.) i onda postali silno razočarani kada su krenuli da rade i shvatili da je njihova perspektiva rmbačenje uz trpljenje iživljanja šefova za platu od maks. 700 evra, što je daleko ispod iznosa potrebnog da ispuni njihove avioni-kamioni snove iz mladosti. I oni bi ti verovatno neke 2005. rekli da je u Srbiji sve super

Link to comment

First World Problems. :fashisto:  

 

Police report filed after Swedish daycare listens to Pippi Longstocking stories

 

A Swedish daycare’s trip to the local library in Borås took an unexpected turn recently and ended in a police report being filled over racial agitation (hets mot folkgrupp).
According to GT, Expressen, the daycare children were listening to a CD of various Pippi Longstocking stories when another library user became offended by the description of Pippi’s father as a ‘Negro king’ (negerkung).

The library user filed a formal complaint with police, noting that there were children of various ethnic backgrounds among the daycare group.

 

https://www.thelocal.se/20171105/police-report-filed-after-swedish-daycare-listens-to-pippi-longstocking-stories

 

Link to comment

Fresh new era my ass. Borba u vladajucoj partiji. Posledica ovog ce verovatno biti da ce biti jos teze opoziciji da dodje do vlasti, tj. tek sada nece moci da dodje. 

Link to comment

Nadam se da ovo nece da se pretvori u totalno haos, posto idem u Zim za nekih 10 dana.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Aerodrom u Harareu je izgleda zatvoren. 

Link to comment

Aerodrom u Harareu je izgleda zatvoren.

Vic Falls su moja destinacija, i tu postoji alternativa - Livingstone sa druge strane granice.

 

Mada, mislim da je taj region uvek bio nesto bezbedniji, jer zavise od turista.

 

Prosli put kad sam namerio u Zimbabve je bilo kad su krenuli da preuzimaju farme

od belaca (2000.).

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...