Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Turski proizvodi stigli u Katar.

 

https://twitter.com/lampless123/status/873554856870465536

 

Saudijci zabranili Barsine majice na kojima stoji reklama Qatar Airwaysa sa zaprećenom kaznom do 15 godina zatvora i 135.000 evra.

 

https://twitter.com/FCBdaily/status/873521357073653760

 

Originalni članak na Sky Sports Italia:

http://sport.sky.it/calcio-estero/liga/2017/06/09/qatar-indossare-maglietta-barcellona-reato-arabia-saudita.html

Link to comment

Kakve su šabančine ovi Saudijci, ono IX vijek. Jedino što ih svrstava u naše vrijeme je seljoberisanje Ferarijima i Bentlijima.

Link to comment

Videh i ja malopre, bojim se da pokusavaju da na pritisak brodarskih kompanija rasciste saobracajnu guzvu, a i same kompanije gledaju da se sklone.

Interesantnije je sta ce biti sa Suecom: opet na brzinu videh da pritiskaju Egipat da brodovima sa katarskom zastavom zabrane tranzit kroz kanal, pominje se i sira varijanta koja bi se odnosila na sve brodove koji prevoze katarski gas sto bi bio jos jedan presedan s obzirom da Egipat to moze da uradi samo brodovima sa kojima je sam Egipat u ratu.

Presedan po presedan, sve ide u pravcu raspada sistema medjunarodnog prava, Katar mu dodje kao jos jedan zavijutak spirale...

 

Kurioziteta radi, malo je poznato i u senci je nafte i gasa: Katar je veliki proizvodjac i izvoznik aluminijuma i to u svetskim razmerama: evo se i Norsk Hydro i ostalu suvlasnici uzmuvali i zakukavaju...

Ne znam kako, ali Poljaci uvek nastradaju. Pre par dana su otvorili novi gasni terminal na Baltiku sa nadom da ce biti energetski nezavisni (tj. da nece kupovati gas od Rusa). 

 

Svakom demokratskom i pro-zapadnom coveku je napokon jasno da je sve ovo Rusko maslo i da je Putin opet kriv.

btw., svako ko pokusa da kaze drugacije je rusofil, anti-demokrata, ... (dodati po zelji).

Link to comment

Ovakvi statisticari se narocito loze na fraze mladih poklonika trzisne privrede, svuda i na svakom mestu.

Sa sve prosecnim platama  :fantom:

 

Ger_Sov_1939_zpsooyahtjy.jpg

Link to comment

poljaci su izgradili tzv. lng terminal, luku za prijem utecnjenog gasa, koji se doprema brodovima pa je zato i skuplji.

nisu nemci slucajno odabrali podmorsku trasu za severni tok i zaobisli balticke zemlje i poljake.

ovih nedelja se u nermackoj zavrsava zakonska priprema za izgradnju severnog toka 2. evropska unija nije nasla zamerke  :fantom:

Link to comment

Saudijci zabranili Barsine majice na kojima stoji reklama Qatar Airwaysa sa zaprećenom kaznom do 15 godina zatvora i 135.000 evra.

 

https://twitter.com/FCBdaily/status/873521357073653760

 

Originalni članak na Sky Sports Italia:

http://sport.sky.it/calcio-estero/liga/2017/06/09/qatar-indossare-maglietta-barcellona-reato-arabia-saudita.html

 

Kakvi su carevi ovi saudijci. Izmislili novi nivo za patkometriju - sheik level.

Link to comment

Kakve su šabančine ovi Saudijci, ono IX vijek. Jedino što ih svrstava u naše vrijeme je seljoberisanje Ferarijima i Bentlijima.

 

Ja to pricam godinama

 

S. Arabija najnazadnija zemlja u svijet

Link to comment

Rusi ne trose €...

 

1. pogledaj i GDP, posebno PPP™. 2. Koliko je Poljaka u ostalim EU zemljama?

 

Iz nekog čudnog i možda nastranog razloga statistika o prosečnim platama je ovde data u €. Moguće da je to zato što se radi o evropskim zemljama. Pa se onda uzme prosečna plata u lokalnoj valuti i preračuna u evro po tržišnom kursu. I sve to da bi se lakše poredile rzličite države. Da li ti je poznat neki bolji metod?

 

Što se tiče GDP-a i tu su Poljaci bolji i u ppp a posebno u nominalnom od Rusa. Uz to Poljaci imaju viši HDI i niži GINI (kome to nešto znači) Ono jeste da nemaju Vovu pa zato stalno najebavaju.

Link to comment

Ja to pricam godinama

 

S. Arabija najnazadnija zemlja u svijet

I sta predlazes da se uradi po tom pitanju?

 

Imali smo Obamu koga Saudi nisu voleli i koji je napravio dogovor sa Iranom pokusavajuci da balansira region. Pa je narod a i veliki deo ljudi ovde hteo "manje establismenta" i sad smo dobili Trampa kome Saudi prostiru crveni tepih.

Link to comment

Kakve su šabančine ovi Saudijci, ono IX vijek. Jedino što ih svrstava u naše vrijeme je seljoberisanje Ferarijima i Bentlijima.

 

Ja to pricam godinama

 

S. Arabija najnazadnija zemlja u svijet

 

Kad to kažete čovek bi pomislio da se radi o ISIS-u tj da su zadnjih dana otišli najdalje u primeni šerijata, spalili odjednom sto hiljada nemuslimana i homoseksualaca...

 

Nije da to inače ne bi učinili ali ovo što rade i što nagoveštavaju da će tek durade Kataru je samo 1 ogoljeni oportunizam, i ništa što ne rade i druge sile i umišljene sile (Ukrajinci Rusima, Ameri, Balkanci međusobno, Azerbejdžan i Jermenija itd) samo oni to rade tako transparentno i bezobrazno da im na tome treba i pozavideti. A barem sam od Andurila očekivao da im skine kapu na transparentnoj borbi protiv populizma u islamskom svetu oličenog u Hamasu i MB. Mislim, kad saudijski MIP kaže da će jebati Katar jer ovi podržavaju Hamas, to je ono, prilično blasfemično za uši i mozak prosečnog muslimana. Da ne kažemo da sve otvorenije furaju ruku pod ruku sa Izraelom.

 

 

Jednom rečju, vera i ideologija u promilima, a tamo gde je i ima u funkciji je samo i jedino bogaćenja vladajuće dinastije.

 

 

Katar i Erdoganova Turska mnogo doslednije promovišu ideologiju koja ima za cilj islamsko ujedinjenje i ekspanziju. Kao i Iran, samo što je isti preokupiran borbom sa sunitima these days

Edited by dillinger
Link to comment

I sta predlazes da se uradi po tom pitanju?

 

Da se zamene uloge, da malo Saudi budu medjunarodne parije a da se nafta umesto kod njih pazari od Iranaca.

 

Udariti im sankcije k'o Srbiji 90-tih. I kolektivno drzavi i licno pojedincima bliskim drzavi.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...