Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Kako je vama prosto i jednostavno, sve sto je lose je tu samo zbog Rusije inace bi divni Evropljani i jos divniji Amerikanci po ceo dan mirisali cvece i svirali harfe na livadama.

Link to comment

pa kako bi se razrasli da ih dobra fina Moskvica ne zalijeva?

 

Zalivaju ih njihovi glasači, koji su jedva dočekali vreme da ponovo nije sramota biti stari dobri rasistički Evropljanin.

Preopsednuti su jebenom belom kožom, teško da i h je tu Moskva indoktrinirala, pre su oni Moskovljane.

Link to comment

Kako je vama prosto i jednostavno, sve sto je lose je tu samo zbog Rusije inace bi divni Evropljani i jos divniji Amerikanci po ceo dan mirisali cvece i svirali harfe na livadama.

 

Amerikance Rusi teraju da rokaju crnce kad im je dosadno.

Link to comment

Jebote, kad god hocu da se rasanim, razdrmam, ja se dohvatim tebe ili Andurila, doduse moze i Rodja da posluzi  :P, aman covece, odjebi pljuckanje na Moskvu bilo kakvim povodom i razmatranja kao sto je ovo gore: evropsko desnicarenje se rodilo i odnegovano je u Evropi zahvaljujuci jedino i pre svega okolnostima, drustvenim, ekonomskim, politickim i kakvim god hoces.

I to je pravi problem.

A to sto Moskva nije dobra ni kad je meka za komuniste, ni kad je meka za desnicare, bice da je nesto sasvim drugo, sto naravno tebe ni na tren nece da odvrati od seirenja nad necim sto ti se tog trenutka cini da podupire i govori u prilog tvojim nazovi tezama o Moskvi kao zbornom mestu svih svetskih zala od kojih zazire jadna prosvecena i demokratska Evropa.

Kojoj, eto, samo Moskva srecu kvari, inace bi bila 1 demokratski raj na zemlji.

 

A sto se tice odgovornosti Moskve, imala interes ili ne, pa jebi ga, moze stvar da se posmatra i sa malo drugacije tacke gledista: dovedes mi u avliju najjaci svetski vojni savez, tvrdis da je to sve u ime demokratije, mira i razumevanja, a da sam ja glup, zaostao i zatucan sto to ne uvidjami ocekujes da sedim i vrtim palceve i kazem hvala...

 

Uh kako se uvek nadje neko opravdanje. Rekoh ne vrede te noralne akrobacije. Nema to veze ni sa NATO "u dvoristu" (NATO je u zemljama clanicama NATO). BTW NATO nije bio u dvoristu dok Severna Mongolija nije krenula da pravi ratove oko sebe. Severnu Mongoliju treba tretirati u skladu sa onim kako se ponasa. Ukoliko podrzava ekstremisticke organizacije treba je tretirati kao sponzora ekstremizma. U Srbiji su to nekakvi zavetnici ili Dveri, u Nemackoj AfD, u Francuskoj NF itd. Ne postoji opravdanje za davanje vetra u ledja ovima. Samo sto se Rusiji ovo istorijski gledano vraca kao bumerang pa je stoga jos vise neodgovorno i opasno. (U tom slucaju ja cu biti - >  :fantom: )

Edited by Eraserhead
Link to comment

Uh kako se uvek nadje neko opravdanje. Rekoh ne vrede te noralne akrobacije. Nema to veze ni sa NATO "u dvoristu" (NATO je u zemljama clanicama NATO). BTW NATO nije bio u dvoristu dok Severna Mongolija nije krenula da pravi ratove oko sebe. Severnu Mongoliju treba tretirati u skladu sa onim kako se ponasa. Ukoliko podrzava ekstremisticke organizacije treba je tretirati kao sponzora ekstremizma. U Srbiji su to nekakvi zavetnici ili Dveri, u Nemackoj AfD, u Francuskoj NF itd. Ne postoji opravdanje za davanje vetra u ledja ovima. Samo sto se Rusiji ovo istorijski gledano vraca kao bumerang pa je stoga jos vise neodgovorno i opasno. (U tom slucaju ja cu biti - >  :fantom: )

 

Tretiraju je već nekoliko godina tako kako ti želiš, takoreći bilo je to preemptive tretiranje po tvojoj volji. Sankcije, podrška ukrajinskim ekstremistima i sve tako redom i ti očekuješ da Ruje ne uzvrate i da podržavaju evropske mejnstrim partije centra

Link to comment

Dzaba sve te moralne akrobacije. Surovanje i davanje vetra u ledja takvim grupama nema opravdanje. Posebno ne kada dolazi iz zemlje koja je toliko pretrpela od ekstremnih desnicara. To sto su oni privremeno nasli drugu metu (imigrante i muslimane) ne znaci da se sutra nece vratiti starim (jevreji, sloveni itd). Cak i da se nikad ne vrate, opravdanja nema. Evropa je u problemu i pokusava da se protiv ovog populistickog zla bori a oni koji mu pomazu treba da snose odgovornost imali od toga interes ili ne. Efekat Ruskog rezima na evropsku politiku ide u istom smeru kao efekat teroristickih napada.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Western_Hemisphere_Institute_for_Security_Cooperation

:whistle:

Edited by bigvlada
Link to comment

Tretiraju je već nekoliko godina tako kako ti želiš, takoreći bilo je to preemptive tretiranje po tvojoj volji. Sankcije, podrška ukrajinskim ekstremistima i sve tako redom i ti očekuješ da Ruje ne uzvrate i da podržavaju evropske mejnstrim partije centra

Mozda treba poceti od 1992 i toga kad mocna Rusija nije mogla svoju decu da prehrani pa su im "zli i prevrtljivi" Englezi slalo mleko u prahu. Nafta se i dalje ne jede.

Link to comment

Nema tu nikakvog iznenadjenja zna se ko je ili majka ili Meka svakom desnom fash populisti u evropi danas.

Ja još nijednog poljskog, ukrajinskog ili baltičkog fašistu nisam video u Moskvi. Evo Rođa će da potvrdi da nijedan hrvatski fašista nije bio kod Putina u gostima. Izgleda da Rusi imaju posla samo sa velikim nacijama, istočnoevropsku boraniju zaobilaze, smučila im se.

Edited by slow
Link to comment

Mozda treba poceti od 1992 i toga kad mocna Rusija nije mogla svoju decu da prehrani pa su im "zli i prevrtljivi" Englezi slalo mleko u prahu. Nafta se i dalje ne jede.

 

:lolol:

Link to comment
×
×
  • Create New...