Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Sto sve nema veze sa time da se u Moskvi primaju i podrzavaju ekstremisti sirom Evrope. Jednostavno ovaj diktatorski rezim u Moskvi jeste pretnja po Evropsku stabilnost taman koliko i ISIS.

 

 

Nego, nesto drugo se danas zanimljivo desilo. U Ekvadoru se ide u drugi krug izbora. Kandidat wlasti 39% a kandidat opozicije 29%.  Da li ce nam se Budja javiti iz studija u Quitu?

Link to comment

Sto sve nema veze sa time da se u Moskvi primaju i podrzavaju ekstremisti sirom Evrope. Jednostavno ovaj diktatorski rezim u Moskvi jeste pretnja po Evropsku stabilnost taman koliko i ISIS.

 

znači, rusi su glavni krivci za jačanje ekstremne desnice u evropi ?

Link to comment

znači, rusi su glavni krivci za jačanje ekstremne desnice u evropi ?

Naravno da ne. Samo su juce primili nemacke desnicare pa eto danas se prica o tome. Ti mislis da je OK ovo davanje vetra u ledja i vidjanje sa desnicom?

Link to comment

Sto sve nema veze sa time da se u Moskvi primaju i podrzavaju ekstremisti sirom Evrope. Jednostavno ovaj diktatorski rezim u Moskvi jeste pretnja po Evropsku stabilnost taman koliko i ISIS.

 

 

Nego, nesto drugo se danas zanimljivo desilo. U Ekvadoru se ide u drugi krug izbora. Kandidat wlasti 39% a kandidat opozicije 29%.  Da li ce nam se Budja javiti iz studija u Quitu?

 

 

Dobro vece, dragi gledaoci.

 

U nedelju sam prvi put imao priliku da glasam na izborima u Ekvadoru. Mali problem je taj sto po Ustavu nemam pravo glasa jer nemam dovoljno godina u Ekvadoru, ali su me, eto, ubacili u biracki spisak (imam licnu kartu). Sad, opozicija je sumnjala, sa razlogom, da se u tome sto je upisano 80,000 imigranata protivustavno krije mogucnost kradje. Da ne dopustim da opozicija bude pokradena, ja glasao. Ne za glavnog opozicionog kandidata Gijerma Lasa, vez za kandidata levoc centra Paka Monkaja koji je dobio nesto manje od 7% glasova.

 

Popodne u nedelju krece propagandno majmunisanje. Vlast, pre isteka izborne cutnje, preko tvitera i drzavnih medija, saopstava rezultate sebi  naklonjenih exit polls po kojima kandidat vlasti, Lenjin Moreno, dobija u prvom krugu (vise od 40% vazecih glasoa i vise od 10% u odnosu na prvog pratioca). Odmah nakon toga opoziciji naklonjeni mediji saopstavaju rezultate dugih exit polls po kojima Lenjin ima 39%.

 

I to tako traje do 20.00. Tada, izborna komisija pocinje da on-line saopstava podatke. Do 22.00 preobrojano jedno 75% i po tome Lenjin iima oko 38.5%. Tada pada sajt, brojanje se usporava, i oko ponoci predsednik izborne komisije saopstava da idu da se odmaraju i da ce nastaviti sutra.

 

Opozicija, naravno, pizdi i krece okupljanje oko zgrade izborne komisije.

 

Sutradan, nastavlja se borjanje ali vrlo polako i raste nervoza i konfuzija, posto se ne zna da li ce biti ili ne drugog kruga.

 

Opozicija nastavlja da se okuplja.

 

Tog dana, u ponedeljak, desila se bizarna epizoda. U centru Kita smo se pridruzili nekolicini automobila trubeci i izrazavajuci podrsku opoziciji. Ja vozio. Kad, ne lezi vraze, zaustavlja me lokalni saobracajni policijac, uzima podatke. Policajac pise prijavu i kaznu (najblazu propisanu) uz obrazlozenje: Nepropisno koriscenje sirene.

(Lokalni policajac ocigledno podrzava Koreu, i nasao je nacin da se sveti raji.)

 

Tako sam, neocekivano, postao zrtva politicke represije, sto mi se u sezoni mitingovanja protiv Milosevica nije desilo.

 

 

 

Inace, sada je sve jasno, bice drugog kruga. Laso (opozicija) ima vece sanse, ali nista jos nije izvesno.

Edited by Budja
Link to comment

Sto sve nema veze sa time da se u Moskvi primaju i podrzavaju ekstremisti sirom Evrope. Jednostavno ovaj diktatorski rezim u Moskvi jeste pretnja po Evropsku stabilnost taman koliko i ISIS.

 

To jedino ako ćeš evropsku populističku desnicu da poistovetiš sa isisom.

Link to comment

Inace, sada je sve jasno, bice drugog kruga. Laso (opozicija) ima vece sanse, ali nista jos nije izvesno.

asanž polako da počne da se pakuje. možda mu i bude bolje u švedskom zatvoru od te sobice u ambasadi.

Link to comment

asanž polako da počne da se pakuje. možda mu i bude bolje u švedskom zatvoru od te sobice u ambasadi.

 

Na moju zalost, tako je. 

 

Na vagi, ipak, prevladavaju argumenti da se glasa za Lasa.

Link to comment

Jednostavno ovaj diktatorski rezim u Moskvi jeste pretnja po Evropsku stabilnost taman koliko i ISIS.

 

Sta sve tebi dozvoljavaju da pises, neverovatno. Ovo ti je, samo sto se ja secam, vec treci put da izjednacavas putina i jebeni isis. Nadam se da to sto radis, ipak radis iz interesa. U suprotnom.. bolest, majke mi.

Link to comment

Sta sve tebi dozvoljavaju da pises, neverovatno. Ovo ti je, samo sto se ja secam, vec treci put da izjednacavas putina i jebeni isis. Nadam se da to sto radis, ipak radis iz interesa. U suprotnom.. bolest, majke mi.

56150599.jpg

Link to comment

 

Para el gobernante, en los comicios "la derecha se juega la vida. Se ha comparado las elecciones con la batalla de Stalingrado (1942-1943), que cambió el curso de la historia durante la Segunda Guerra Mundial. La elección de Ecuador será la muestra de que la derecha sigue avanzando o que ya empezó el retroceso", sostuvo.

33110292681_80157d05a4_k.jpg?itok=xI8Wu2

Nemoj posle da niste znali.

Link to comment
×
×
  • Create New...