Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ponovicu ponovo. Boli me K. za Havela. Pri tom ne mislim na uvredu nego ne zelim da budem licemer pa da ronim suze nad covekom koji je umro u " cvetu starosti" i koji je svoje snove doziveo na javi.

Link to comment
hajde da kazemo da je bombardovanje bio jedini nacin da se zaustavi milosevic i da se zarad diskusije svi slozimo oko toga. zasto je onda gadjan ostatak srbije gde nije bilo sukoba, zasto su unistavali infrastrukturu, fabrike, neke potpuno nebitne ciljeve za ono sto se na kosovu desavalo? dakle zasto su unistili i ono malo sto nam je ostalo da mozemo da se izdignemo iz pakla koji nam je milosevic servirao? zasto kasetne bombe? zasto grdelica, sanatorijun u surdulici, varavarin... nije ovde jeidno pitanje "za" ili "protiv" bombardovanja.
Ne samo to...nego se treba setiti i kako je rat zaustavljen. Došao Ahtisari i rekao da će poravnati Beograd razornim bombama ako Milošević ne potpiše što je potpisao. Sada nekome ko bi to sve podržao u načelu i ko se zalagao za to treba da se ide na sahranu. U krajnjoj liniji, šta on ima da se petlja u sukobe i ratove koji se odvijaju hiljadama kilometara od njegove zemlje i poziva na intervenciju i bombe tamo i ovamo.
Link to comment

Ja bih postavio samo jedno pitanje anti-havelovcima:jeste li otišli na neki pogreb osobi koja je podržavala srpske ratove devedesetih (granatiranje Sarajeva, uključujući i modifikovanim avio-bombama, plaćano iz budžeta koji su punili građani Srbije, pokolje po istočnoj Bosni zaključno sa genocidom u Srebrenici, pokolje po Bosanskoj Krajini, gađanje kasetnom municijom - između ostalih - i moje malenkosti, razaranje Vukovara, raketiranje Zagreba...)?Što se tiče bombardovanja 1999. tiče, to sam ponovio nekih tristo-četiristo puta pa ću opet: DA za bombardovanje vojnih i paravojnih Miloševićevih jedinica, NE za bombardovanje civilnih ciljeva. Ne vjerujem u onu Churchillovu priču o "moralu njemačkog naroda kao legitimnom vojnom cilju" kao opravdanju za drezdenovanje.

Ali pošto se iskreno delimično kaješ, nemaš brige, doći ćemo ti na pogreb u Prag. Nismo mi baš toliko srca kamena.
Vidljiv napredak. Nekad su mu iz Srbije htjeli doći (štaviše i organizovati) pogreb na kućnom pragu.
Link to comment
Ja bih postavio samo jedno pitanje anti-havelovcima:jeste li otišli na neki pogreb osobi koja je podržavala srpske ratove devedesetih (granatiranje Sarajeva, uključujući i modifikovanim avio-bombama, plaćano iz budžeta koji su punili građani Srbije, pokolje po istočnoj Bosni zaključno sa genocidom u Srebrenici, pokolje po Bosanskoj Krajini, gađanje kasetnom municijom - između ostalih - i moje malenkosti, razaranje Vukovara, raketiranje Zagreba...)?
Sta znaci ovo?
osobi koja je podržavala srpske ratove devedesetih
. Ovde govorimo o Havelu kao predsedniku republike. Edited by bergasa19
Link to comment
Ja bih postavio samo jedno pitanje anti-havelovcima:jeste li otišli na neki pogreb osobi koja je podržavala srpske ratove devedesetih (granatiranje Sarajeva, uključujući i modifikovanim avio-bombama, plaćano iz budžeta koji su punili građani Srbije, pokolje po istočnoj Bosni zaključno sa genocidom u Srebrenici, pokolje po Bosanskoj Krajini, gađanje kasetnom municijom - između ostalih - i moje malenkosti, razaranje Vukovara, raketiranje Zagreba...)?
Hajde da kažemo: Da, zarad potrebe diskusije. Ali ne tražimo od tebe da dolaziš, niti od tvoje dece da dolaze u ime mira i prijateljstva, tu je fora.
Što se tiče bombardovanja 1999. tiče, to sam ponovio nekih tristo-četiristo puta pa ću opet: DA za bombardovanje vojnih i paravojnih Miloševićevih jedinica, NE za bombardovanje civilnih ciljeva. Ne vjerujem u onu Churchillovu priču o "moralu njemačkog naroda kao legitimnom vojnom cilju" kao opravdanju za drezdenovanje.
Ma to može tako, samo sutra. Tj. u snovima dripaca koji nikada u životu rat nisu videli, pa se zalažu za ovo ali ne ono i za izazivanje tih i tih posledica ali bez toga i toga. U praksi, o čemu mi pričamo. Jedino nisu ravnali gradove tepih bombama. Sve drugo su izruinirali, i mostove (sem ovih u Beogradu, a i to su hteli), i puteve, i fabrike, grafitnim bombama su gađali dalekovode, struje nije bilo. Da, to su baš mere protiv paravojnih jedinica. Edited by Filipenko
Link to comment
Jedinicu je puno lakše skriti nego sakriti most, dalekovod ili tank s naftom.
Znači zato je Vukovar razrušen do temelja, tragalo se za lako skrivabilnim™ trupama?
Link to comment
Znači zato je Vukovar razrušen do temelja, tragalo se za lako skrivabilnim™ trupama?
Pa čemu dramiti oko toga, zaslužili smo to, zbog secesije™ i rušenja™ Jugoslavije, mijenjanja Ustava i oduzimanja prava.
Link to comment
jedna crtica o Havelu, iz ugla koji je Cesima, uveren sam, dosta zanimljiv. a i meni je.\citat
We definitely cannot forget the president's immediate aid and unequivocal response when we informed him of skinhead attacks on the Romani population in North Bohemia. President Havel emphatically and unambiguously called on the Interior Minister to immediately resign, which happened the following day. In connection with these attacks, President Václav Havel also ensured that Romani neighborhoods and towns in North Bohemia were guarded by military patrols.
jeste, Havel je podrzao bombardovanje. ne, suprotno opstem uverenju, neciji doprinos covecanstvu ne meri se iskljucivo odnosom prema bombardovanju Srbije.
docim je posredno podrzao iseljavanje kosovskih roma i askalija. sa cime je mogao, simbolicki ili prakticno, da se ne slozi. postoji hiljadu gestova i nacina da se podrzi smislena i kontrolisana upotreba nasilja u ime covecnosti, po mogucnosti bez zlocina prema civilnom stanovnistvu bez obzira na to da li ce se politickom snagom preduprediti bilo kakva istraga i nedaj boze osuda istih, isto kao sto postoji nacin i da se osudi necovecni tretman i iseljavanje citave jedne etnicke grupe koja pritom nema ni maticu ni mocnog zastitnika koji bi je spasio od unistenja.a oni cak nemaju ni svog lidera, da ne kazem predsednika, da ga NE posalju na havelovu sahranu. Edited by gazza1
Link to comment
DA za bombardovanje vojnih i paravojnih Miloševićevih jedinica, NE za bombardovanje civilnih ciljeva. Ne vjerujem u onu Churchillovu priču o "moralu njemačkog naroda kao legitimnom vojnom cilju" kao opravdanju za drezdenovanje.
Plus mnogo.
Link to comment
×
×
  • Create New...