Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ih, ko da je tebi manje lijepo sa zločinačkim napadom NATO soldateske na nevini srpski narod. Tko sam ja da proturječim tebi.
Ma gde nevin, gde to ima da je narod nevin, pa još srpski? Nego ne reče ništa za Topolanekovo samoopažanje?
Link to comment
Slabo je to gledanje. Nije vas Havel bombardovao zato što je bio zao, nego ste vi počinili tolika zla da je i jedan takav dobričina morao reći, ima trenutaka kad se zlo mora spriječiti silom. Saš ti reći nismo mi, Milošević je. Ali Havel nije gađao vas, već njega. Ne možeš držati ubojicu na vlasti i ljutiti se na svakog ko ga dirne, kad ubojica ide okolo i ubija. Al dobro, malo mi išlo uskurac narušavanje pijeteta jednom velikom čovjeku, u principu me ne zanima. Kad se budete mirili s Evropom, pomirit ćete se i s Havlom.
izgleda da se dobrom ciki to usladilo pa nastavio da podrzava vojne akcije po svetu.
U tzv. totalitarizmu smo imali ugled i čast i dobrohotno slali Havelu u pržun pare za žvake. A on nam u tzv. demokratiji uzvraća bombama. Ljucka prava su tzv. evropske vrijednosti od kojih nam je muka.
netacno, muka nam je od pozivanja na evropske vrednosti dok se drugom rukom zavlaci u dzep.
Link to comment

Жешће ме нервира кад овако неко почне да се просипа како треба да схватимо и прихватимо што су нас гађали бомбама. Мислим и да су Енглези данас скроз кул са Хитлеровим бомбардовањем Лондона.

Link to comment
Жешће ме нервира кад овако неко почне да се просипа како треба да схватимо и прихватимо што су нас гађали бомбама. Мислим и да су Енглези данас скроз кул са Хитлеровим бомбардовањем Лондона.
@bold- mislis "Nemci skroz cool sa bombardovanjem Drezdena", tek da se stvari postave na pravo mesto!bibi
Link to comment

Не бих рекао да си их поставио на право мјесто, биби. Србију си поставио на мјесто нацистичке Њемачке а НАТО на позицију земаља којима је та Њемачка или њени савезници објавила рат или их отворено напала. Дакле, погрешно мјесто.

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment
Не бих рекао да си их поставио на право мјесто, биби. Србију си поставио на мјесто нацистичке Њемачке а НАТО на позицију земаља којима је та Њемачка или њени савезници објавила рат или их отворено напала. Дакле, погрешно мјесто.
Iako nije situacija skroz uporediva to je analogija. Srbija je danas u slicnoj poziciji kao Nemacka onomad.
Link to comment
@bold- mislis "Nemci skroz cool sa bombardovanjem Drezdena", tek da se stvari postave na pravo mesto!bibi
and here we goes - Hitler/Slobo, Srbi/Nemci....:isuse:kolika je ova fascinacija Hitlerom i nacističkom Nemačkom ....pa to je za Frojda. Jbmti ljudi niko vam kriv što ste rodjeni prekasno pa niste imali prilike da upoznate autentični fašizam i borite se protivu istog. Svaki put kad čitam ovakve boodalaštine upitam se - koliko su pogubne za mlade umove bile one čuvene priče iz NOBa, ili partizanski filmovi, ili Otpisani kojima su se svi drogirali pa im se na svakom ćošku od neistomišljenika/protivnika prividja Kriger.Face it boys - lošiji ste od djedova i očeva. Oni su bili mudaši - jebavali se po nedodjijama, šorali se mano a mano sa švabama i ujahivali na belom konju u gradove. Vi nemate za to priliku.Ja bi rekao Hvala Bogu, a vi kako oćete. Edited by steins
Link to comment
Slabo je to gledanje. Nije vas Havel bombardovao zato što je bio zao, nego ste vi počinili tolika zla da je i jedan takav dobričina morao reći, ima trenutaka kad se zlo mora spriječiti silom. Saš ti reći nismo mi, Milošević je. Ali Havel nije gađao vas, već njega. Ne možeš držati ubojicu na vlasti i ljutiti se na svakog ko ga dirne, kad ubojica ide okolo i ubija. Al dobro, malo mi išlo uskurac narušavanje pijeteta jednom velikom čovjeku, u principu me ne zanima. Kad se budete mirili s Evropom, pomirit ćete se i s Havlom.
Slabi tebi ide citanje vrlo jednostavnih recenica. Trazili su novu doktrinu, a mi smo se namestili. Nikakve tu nema uzvisene pravde, borbe za trt mrt i ko zna sta jos.
Link to comment
and here we goes - Hitler/Slobo, Srbi/Nemci....:isuse:kolika je ova fascinacija Hitlerom i nacističkom Nemačkom ....pa to je za Frojda. Jbmti ljudi niko vam kriv što ste rodjeni prekasno pa niste imali prilike da upoznate autentični fašizam i borite se protivu istog. Svaki put kad čitam ovakve boodalaštine upitam se - koliko su pogubne za mlade umove bile one čuvene priče iz NOBa, ili partizanski filmovi, ili Otpisani kojima su se svi drogirali pa im se na svakom ćošku od neistomišljenika/protivnika prividja Kriger.Face it boys - lošiji ste od djedova i očeva. Oni su bili mudaši - jebavali se po nedodjijama, šorali se mano a mano sa švabama i ujahivali na belom konju u gradove. Vi nemate za to priliku.Ja bi rekao Hvala Bogu, a vi kako oćete.
@ bold: Naprotiv, mislim da znam veoma dobro o cemu pricam. A to sto se taj fasizam upraznjavao selektivno za vreme Slobe, a da ti i kompanija niste bili upoznati time, jedino moze govoriti o tome koliko vam je taj fasizam smetao. Zapravo ste se malo kasno setili...bibi
Link to comment
Kakvo poricanje. Gde ste to nasli u mom postu?
Bili jednom bračni par Živorad i Milojka. Lepo živeli u početku, ali kako je vreme odmicalo, Živoradova preka priroda je sve više dolazila do izražaja. Pored toga, voleo je da potegne, a onda bi nacvrcan znao i da udari. I to mnogo nezgodno, kakvog ga priroda dala, k'o od brega odvaljenog. Posebno kada bi u poseti bila Milojkina rodbina i iznervirala ga, posle toga bi Milojka uvek bila dobro naplavljena. A i zbog totalnih sitnica, nedovoljno slanog pasulja, ili zato što mu je slučajno prebacila kanal na TV-u dok je bio neki sport.I više to nisu samo bili šamari i ćuške, batine su postajale sve žešće i češće. Milojka je par puta pokušala da pobegne, međutim Živorad bi je uhvatio dok čeka voz na stanici, ili bi je našao preko njemu lojalne rodbine. Naravno, svaki taj pokušaj se završavao premlaćivanjem do krvi. Ali, Živorad je uvek mislio da je on, premda prek i tvrd, ipak čovek dobar u duši i u svakom pogledu ispravan.Rodbina i prijatelji su to sve, naravno, primećivali i pokušavali da pomognu kako znaju, međutim, Živorad bi i njih zastrašivao, znali su da se sa njim nije za šaliti. Prošlo je mnogo vremena pre nego što je neko o tome izvestio policiju i nadležne organe, a i onda je Živorad samo bio pozivan na informativne razgovore i uz pomoć advokata uspevao da do nedogleda rasteže celu stvar. Pritom, bio je sve gori prema Milojki (i njenoj rodbini), bio je uveren da su te prijave nadležnima njihovo zlodelo i da su to uradili zato što su jednostavno naopaki ljudi i što ga mrze jer je u osnovi on ispravan čovek.Jedne večeri je Živorad ponovo uhvatio Milojku sa koferom kako pokušava da se iskrade iz kuće. Ovaj put je prekardašilo, nije mogao, a ni hteo, da se više uzdržava i tukao ju je najstrašnije, svim šta mu je pod ruku došlo. Lomljava se čula po celom komšiluku, i ne prvi put, pa se neko od komšija konačno dosetio da pozove policiju pre nego što Milojka dušu ispusti. Policija je ovaj put začudo došla brzo i to u par službenih automobila. Odmah su počeli da lupaju na vrata, međutim Živorad je odande vikao "marš odatle, ovo je moja kuća i moje vlasništvo"! Na kraj su morali da provale unutra, bace se na Živorada i stave mu lisice na ruke.U zatvoru je zadržan kraće vreme, međutim to je bilo dovoljno da Milojka, uz pomoć rodbine, nestane i da joj se izgubi svaki trag. Protiv Živorada je pokrenut sudski postupak, koji je on rastezao uz pomoć advokata koliko god je mogao. Zbog troškova, morao je da proda porodičnu kuću i preseli se u mali stan.Kad danas neko pita Živorada o tome šta se desilo i ko je za sve kriv, on obično daje jedan od ovih odgovora:
  • Milojka je bila jedna obična kučka, nezahvalna
  • Milojkina rodbina, to je sve sam izrod, pogan, trebalo je da ih pobijem na vreme
  • Uopšte nije istina da sam ja nasilan, to je laž koju su smislili oni koji me mrze jer sam pravedan
  • Šef policije je, kao što svi znaju, najgore đubre od čoveka, kome je kafe kuvarica uhvaćena da puši onu stvar, pa je on krenuo u akciju ne bi li se to nekako zaboravilo
  • Policijske snage ovog grada su samo htele da dobiju dobar napis u štampi, zato su sve ovo inscenirali
  • Policija je samo htela pred nadležnim ministarstvom da opravda zahtev za nova sredstva
  • Ko je uostalom i ta policija, ko su ti sudovi i ko je uopšte njih proglasio nadležnim
  • Ama šta vi meni "jel sam mogao da ne bijem Milojku", nisam je ni pipnuo 'leba mi
  • Šta, jel' je trebalo da je pustim da ode, da se razvede, kao da sam neki slabić i šonja?

Link to comment
and here we goes - Hitler/Slobo, Srbi/Nemci....:isuse:kolika je ova fascinacija Hitlerom i nacističkom Nemačkom ....pa to je za Frojda. Jbmti ljudi niko vam kriv što ste rodjeni prekasno pa niste imali prilike da upoznate autentični fašizam i borite se protivu istog. ....
Sto prekasno? Eno tamo za Harpera je nemacki KFOR na Kosovu isto sto i Vermaht. Dakle, sasvim dobra prilika za anti-fasiste da se dokazu. Mislim, slazem se sa tobom da se to poteze mozda suvise cesto ali, poteze se sa svih strana kako kome odgovora.Takodje, jedno je nauciti neke lekcije iz istorije da se ne bi ponavljale greske (zbog cega recimo i ja cesto navodim primere iz istorije) a nesto sasvim drugo preslikavati situacije iz proslosti u sadasnjost iz propagandnih razloga kao sto se radilo recimo masovno pocetkom devedesetih (ili kao sto Harper radi) da bi se plasilo (umisljenim) neprijateljem.
Link to comment
×
×
  • Create New...