Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne mogu se tako gledati rezultati na Googlu, i znas to vrlo dobro, mrzi me i da objasnjavam zasto. Ja sam posle temeljne provere utvrdio da nije zabelezen nijedan slucaj povedjivanja kirpanom u skolama, a ovaj masakr koji si naveo izvesno nije izveden kirpanima, koji su zbog svog oblika jako neprakticni za masakriranje.I da, ako bih pustio dete da ide u skolu u kojoj svaka budala ima perorez (a ima), i gde se koriste sestari i mali cekici i testere, ne bi mi smetalo ni da bude u drustvu Sika sa kirpanima. I dalje mi nije jasno u cemu je problem.edit: pa jel ga napao macem ili kirpanom?

Edited by vasudeva418
Link to comment

Lepo, da probam da rezimiram. U ime tolerancije i postovanja tudje kulture i obicaja, sme se :- ici maskiran ulicom- odsecati klitoris- nositi oruzjeIma li jos nesto? Ima!!! Udaja na silu? Moze! Honor killing? Sto da ne, i to je deo njihove tradicije i obicaja. Ko smo mi da se tu nesto bunimo?Al je lepo biti antiprotivan...

Link to comment
Lepo, da probam da rezimiram. U ime tolerancije i postovanja tudje kulture i obicaja, sme se :- ici maskiran ulicom- odsecati klitoris- nositi oruzjeIma li jos nesto? Ima!!! Udaja na silu? Moze! Honor killing?  Sto da ne, i to je deo njihove tradicije i obicaja. Ko smo mi da se tu nesto bunimo?Al je lepo biti antiprotivan...
Maskiran ulicom? Burka nije maska. A i da jeste, da, sme se ici ulicom maskiran, nema nijednog zakona u civilizovanom svetu koji to zabranjuje. Odsecati klitoris? Ne, naravno. Mozes da pitas hiljadu puta, ja cu ti hiljadu puta reci - ne. Nositi oruzje? Kirpan nije oruzje, sto ce ti potvrditi policijska praksa, i razlicita zakonodavna tela sirom sveta koja su se time bavila. Debata o kirpanu traje veoma dugo, sa razlicitim rezultatima u razliitim zemljama, ja sam tu stao na jednu stranu i argumentujem je, za razliku od tebe, bez ovako niskih udaraca koji coveku tvoje pameti ne sluze na cast.  Edited by vasudeva418
Link to comment
Maskiran ulicom? Burka nije maska. A i da jeste, da, sme se ici ulicom maskiran, nema nijednog zakona u civilizovanom svetu koji to zabranjuje. Odsecati klitoris? Ne, naravno. Mozes da pitas hiljadu puta, ja cu ti hiljadu puta reci - ne. Nositi oruzje? Kirpan nije oruzje, sto ce ti potvrditi policijska praksa, i razlicita zakonodavna tela sirom sveta koja su se time bavila. Debata o kirpanu traje veoma dugo, sa razlicitim rezultatima u razliitim zemljama, ja sam tu stao na jednu stranu i argumentujem je, za razliku od tebe, bez ovako niskih udaraca koji coveku tvoje pameti ne sluze na cast. 
meni ti licis na vehabiju
Link to comment
meni ti licis na vehabiju
Ili na Sikha, imam i bradu i brkove.Apropo antiprotivnosti, zao mi je, ali imam svoje misljenje, i ne iznosim ga samo da bih kontrirao vecini. Iskreno mi se jebe sta vecina misli. Uostalom upravo sam shvatio da sam licno optuzen za podrzavanje sakacenja i ubijanje nevinih zena i zao mi je, ali pod tim uslovima nemam volje da dalje polemisem. Ceterum censeo kirpan nije oruzje i burke su OK, i ae zdravo. A mozes da stavis sliku koje god zelis velicine, kirpan nije oruzje.  Edited by vasudeva418
Link to comment
Nositi oruzje? Kirpan nije oruzje, sto ce ti potvrditi policijska praksa, i razlicita zakonodavna tela sirom sveta koja su se time bavila. Debata o kirpanu traje veoma dugo, sa razlicitim rezultatima u razliitim zemljama, ja sam tu stao na jednu stranu i argumentujem je, za razliku od tebe, bez ovako niskih udaraca koji coveku tvoje pameti ne sluze na cast. 
Ovo Kirpan_small.JPGkirpan.gifnije oruzje? Edited by braca
Link to comment
Lepo, da probam da rezimiram. U ime tolerancije i postovanja tudje kulture i obicaja, sme se :- ici maskiran ulicom- odsecati klitoris- nositi oruzjeIma li jos nesto? Ima!!! Udaja na silu? Moze! Honor killing? Sto da ne, i to je deo njihove tradicije i obicaja. Ko smo mi da se tu nesto bunimo?Al je lepo biti antiprotivan...
1. ovako kirpan. da citiramo svedjane.
Swedish law has a ban on "street weapons" in public places that also includes knives unless used for hobby (for instance fishing) or profession (for instance a carpenter). Knives considered harmless, like a pocket knife, are allowed, making kirpans legal.
jedino je zabranjeno u danskoj koliko sam ja vide a tamo je dozvoljeno da se nose lovacki nozevi radi sporta i zabave. go figure.2. odsecanje klitorisa brutalan tribalisticki obicaj koji nema veze ni sa jednom abrahamistickom religijom. svuda je kaznjivo gde zakon doseze dalje od plemenskog poglavice.
Religious aspects of the practiceWhatever the origin of female circumcision, it did not originate in the Islamic tradition, contrary to popular belief. Both Muslims and Christians have circumcised their daughters since early times, and there is considerable evidence that the practice existed long before Christianity and Islam. There is no question that female circumcision preceded Islam in Africa.In relation to Islam there are some sayings of the Prophet Muhammad (peace be upon him) which are interpreted differently by Islamic scholars. In one of these sayings the Prophet (PBUH) says to Umm Atteya, "If you circumcise do not go deep (i.e. do not encroach on the clitoris) because it would be useful to the wife and desirable to the husband ".The majority of Islamic scholars doubt the authenticity of these hadiths. This view was supported by the recent declaration of the present Sheikh (head) of Al-Azhar, Sheikh Tantawi, basing his declaration on many references, old and new, and among them some eminent Islamic scholars such as Sheikh Shaltout, a previous head of Al-Azhar.
3. sto se maski tice zasto si ti tako sigurnosno svestan? i tu se opet vracamo na burke i diskurse moci i dva suprotstavljena fundamentalisticka diskursa. jedan koji nalazi uporiste u (donekle)sekularizovanom nacionalizmu i drugi koji se pronalazi u religioznom univerzalizmu. strah od burke je uvek bio i ostao taj da ce sutra oni terati nase zene da se tako oblace. ako to nije paranoja ja ne znam sta je.4. ako neko ovde govori iz pozicije diskursa ljudskih prava, narocito u njegovoj modernoj inkarnaciji, to su oni koji su pobornici zabrane. diskurs ljudskih prava, uvek tezak da se jednostavno univerzalizuje (sto rece de mestr: sreo sam francuze, sreo sam ruse, sreo sam engleze ali ljude nigde), je danas postao i sredstvo projekcije moci. ovde se ta moc projektuje na emigrantsku zajednicu i narocito njene najsiromasnije pripadnike koji pomoc nalaze tamo jedino gde im se pruza: u razlicitim radikalnim islamistickim mrezama koje su jedino ostale posle sloma brojnih nacionalistickih i socijalistickih pokreta na bliskom istoku.edit: pre no sto me optuzis za kulturni relativizam moram reci da uzivam da citiram generala napiera, glavnokomandujuceg ispred kompanije u indiji:
"You say that it is your custom to burn widows. Very well. We also have a custom: when men burn a woman alive, we tie a rope around their necks and we hang them. Build your funeral pyre; beside it, my carpenters will build a gallows. You may follow your custom. And then we will follow ours.
naravno, on nije zabranjivao kirpane, trgao burke i druge stvari za koje je procenio da ne ugrozavaju minimum bezbednosti njegovih podanika u indiji. jebote, ne mogu da verujem da danas mozemo da ucimo toleranciji od britanskih kolonijalista. makar nekih. Edited by kim_philby
Link to comment
Odsecati klitoris? Ne, naravno. Mozes da pitas hiljadu puta, ja cu ti hiljadu puta reci - ne. 
Za burku, kazu da ih je oko 200 u Francuskoj. Za ovo, procenjuje se da se godisnje izvrsi izmedju 35.000 i 50.000 "operacija". Razumem ja da ti kazes ne, svakome iole civilizovanom se od toga jezi koza. Ono sto mi nisi objasnio je - koja je razlika, ako je to deo kulture i ako devojcice na to dobrovoljno pristaju? Siguran sam da bi dobrom temeljnom pretragom nasao i slucajeve gde devojke/zene pristaju da budu ubijene, ili to cak cine same, jer su "obescastile" porodicu.
Link to comment

moze biti da sam ja blesav ali meni je van pameti da se deca pustaju u skolu s nozevima sta god da je razlog. i sta uopste znaci to - niko nikog nije povredio u skoli? treba mozda da cekamo da neko nekog iskasapi pa da onda dodje iz dupeta u glavu da nozevi nisu za skolu? ja znam da ne bih voleo, cak bih se i te kako bunio, da mi dete ide u skolu s raznima koji to nosaju. sta ja znam ko, kad, kako i zasto moze da odlepi ili kome mali nasilnici mogu da maznu taj noz pa da ga iskoriste na mom detetu. na kraju, ako oni nose nozeve, zasto ne bi i drugi? zakon vazi za sve. ili ga se ipak necemo drzati ko pijan plota?p.s. ko je citao clanak, procitao je i da je klincu od kojeg je sve ovo pocelo ponudjeno od strane skole da nosi manju ostricu ali je familija odbila. evo - The Compton School offered the boy the option of wearing a smaller knife, welded into a metal sheath, but his parents refused and withdrew him - an action by the family that Sir Mota said he supported.

Link to comment
2. odsecanje klitorisa brutalan tribalisticki obicaj koji nema veze ni sa jednom abrahamistickom religijom. svuda je kaznjivo gde zakon doseze dalje od plemenskog poglavice.
A zasto bi trebalo da ima veze sa bilo kojom abrahamistickom religijom? Jeste da je tema krenula od islama, ali ja sam ovo naveo kao primer "tradicije" koja postoji, cak je i mnogo rasirenija od burke.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...