Jump to content
IGNORED

Satovi


banecare1

Recommended Posts

jedna istorijska zanimljivost, sa FB stranice Crno-beli Beograd:

Nedavno mi je gospodin Bratislav Djordjević, nekadašnji ambasador Jugoslavije u UN, ispričao da je pre nekoliko godina, tokom posete Ženevi, u izlogu firme Patek Philippe, među izloženim istorijskim satovima, ugledao jedan zanimljiv zlatan džepni sat. Imao je portret kralja Aleksandra Obrenovića u emalju sa jedne strane, a portret kraljice Drage sa druge. Bio je okačen ispred ogledala, da bi se videla oba portreta. U natpisu je stajalo da je jedan ruski knez naručio ovaj sat od Patek Philippe kompanije 1903. godine, ali niko nikada nije došao da ga podigne. Gospodin Djordjević je potražio direktora firme da bi greška u identifikaciji bila ispravljena i usput mu razotkrio zašto sat nikada nije podignut...

 

sat.jpg

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 4
  • Hvala 5
Link to comment
  • 1 month later...
On 23. 8. 2023. at 3:09, Heaviside said:

Uf, cartier tank moram posedovati 

Ja sam ga kupio supruzi za jedan "okrugli" rodjendan, a prije toga za jednu manju obljetnicu je dobila Ronde. Ovaj Tank nosi svaki dan iako je large, i vec se sav ofucao:

 

IMG_1787.jpeg

  • Wub 2
Link to comment

Inace, sebi sam prije par mjeseci kupio Aquaracer, i to 25 godina nakon sto mi je supruga kupila Professional 2000 kao zarucnicki poklon. Meni je TagHauer tad bio (a i sad je) pojam za sat i omiljena marka. To jos od kako sam vidio da Jerry Sloan na pressici tokom jednog od finala sa Bullsima nosi TagHauer sa Link narukvicom.

 

 

IMG_4698.jpeg

  • +1 6
Link to comment

Svaka čast za izbor poklona za suprugu. 

Od Taga mi je Monako dobar, sve ostalo mnjah. Preskupi su za to što nude, a prolazi im jer imaju vrhunski marketing. Na tvojoj ruci ovaj Aquarafer izgleda odlično :) 

Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Svaka čast za izbor poklona za suprugu. 

Od Taga mi je Monako dobar, sve ostalo mnjah. Preskupi su za to što nude, a prolazi im jer imaju vrhunski marketing. Na tvojoj ruci ovaj Aquarafer izgleda odlično :) 

Par marketing je ono sto me i privuklo za brand, jer ja nisam urar da se razumijem u sateve. F1, sports celebrity endorsments, istorija brenda, itd. Kao prosjecnom konzumentu, meni je super.

 

A ovaj 2000 mi je bukvalno jedini sat i nosio sam ga u svim prilikama, od plazhe do boardroom-a. Za 25 godina ni jedan problem, samo mijenjam baterije. Zadnju sam cak promijenio sam, kao i oprugu za bezel (krunu?) koja se bila istrosila. Bio CV-19, bio mi stao sati i na eBay kupio baterije i alat za $30. Neka mi i ovaj novi traje 25, a poslije toga mi sat nece ni trebati :-)


Glede supruge, ona je fashionista, prvi sam uzeo jer nisam znao sta da kupim, pa ko ne zna sta je dobro, uzme skupo. Za ovaj drugi je izbacivala hintove, koje sam pravilno procitao :-)

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

Ja sam ga kupio supruzi za jedan "okrugli" rodjendan, a prije toga za jednu manju obljetnicu je dobila Ronde. Ovaj Tank nosi svaki dan iako je large, i vec se sav ofucao:

 

IMG_1787.jpeg

 

Suprug godine. 
Schitts Creek Comedy GIF by CBC


 

Ja sam opet otkrila nešto slično a jeftinije - Lonžin Dolče Vita, cca. 1500eur.

IMG_1286.webp.456e185884a09a7320b668b1c652ff01.webp
 

IMG_1285.webp.b96ef98d1f145d488747b6a8e2337cc7.webp

 

IMG_5495.jpeg.f71b706a3869066b1b6e6689e98a30b7.jpeg

 

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

najprestižniji proizvođač satova iz Srbije, novi mladi superstar koji je proslavila zanemareno srpsko umeće proizvodnje ultra sofisticiranih satova - Rexhep Rexhepi. (rođen u Srbiji, južna pokrajina :D ) #NEDAMOKOSOVO

Quote

With buyer's premium the tally is HK$7.24 million, or US$924,000. The result handily surpasses the last record for a Rexhep Rexhepi wristwatch, which was CHF800,000 (about US$800,000 at the time) for the unique example made for Only Watch 2021.

 

image.thumb.jpeg.2925fb3fe9b6c2b3c49388fb5d1feebe.jpeg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...