Jump to content
IGNORED

Studio B


Eraserhead

Recommended Posts

Budja rezimirao sve što sam hteo da kažem.

 

@Simović: nije kvaka u slušanosti BBC kao brenda, već u ideji govornog radija, koji možeš slušati u kolima, na poslu i dok praviš špagete. Ukratko, koncept 'da domaćica nije sama' suštinski daje radiju prednosti na koje tv i ostali vizualni mediji nemaju odgovor.

Link to comment

kakvi smo mi englezi takvi su nam i radiji u poredjenju sa bbcjevim. ubedljivo najbolja informativna emisija na srpskom jeziku, na svim medijima, je bila njihova vesti u 14 koju je svojevremeno emitovala b92

 

a i te bbc radio stanice će doživeti ogromne promene u narednih 10 godina tokom kojih je planirana ušteda od 500mil £ ili €

pitanje je šta će i u kojoj formi da opstane

 

Lista je bila odgovor Aramovom "tako je svuda u svetu" kao i argumentu "to narod trazi".

 

Dakle, to nije tacno.

Link to comment

Budja rezimirao sve što sam hteo da kažem.

 

@Simović: nije kvaka u slušanosti BBC kao brenda, već u ideji govornog radija, koji možeš slušati u kolima, na poslu i dok praviš špagete. Ukratko, koncept 'da domaćica nije sama' suštinski daje radiju prednosti na koje tv i ostali vizualni mediji nemaju odgovor.

 

Ima BBC 4 i druge namene,

 

Dok sam ziveo u jednom gradu u Engleskoj, baba iznad nas je mene i suprugu budila svaki dan oko 5 ujutro nenormalno glasnim BBC 4 jer nisam na vreme pokosio travu (to sam saznao tek naknadno kao razlog budjenja).

Link to comment

jao bre budjo, mislio sam da je jasno da pricam o muzickim radijima...

 

Ok.

Iz konteksta rasprave gde se naizmenicno govorilo o muzici i trzisnim nisama i istosti radija, sasvim je moguce da sam te progresno protumacio.

Link to comment

pa ok, nije da nema istine, za mene je jedini radio koji postoji - muzicki radio :)

 

+1

 

eto, ja recimo slusam samo nemacki klasik radio, ima ga u ponudi mog tv provajdera, sjajan radio, klasicna muzika ceo dan, uvece malo dzez ili neka ambijentalna muzika, preko dana imaju i vesti koje je meni milina cuti na par minuta jer ne znam nemacki :D  sajt mi se svidja, podkastovi lepi i pregledni, mada, ja bas volim da slusam radio kao radio i eto kod kuce koristim tv uglavnom kao radio aparat, prikljuceni dobri zvucnici naravno.

 

a secam se kada je studio b poceo sa radom, bio sam osnovac tada, kako brzo proletose decenije i zivot  :cry:  i krajem osnovne sam poceo da slusam konjoviceve dzez majstorije na studiju b i malo pomalo dzez mi se uvukao pod kozu, sadasnja domaca radio ponuda mi je blago receno ogavna

Edited by Pontijak
Link to comment

Ivana izgleda ne uspeva da drži tempo prezimenjaka, pa se prešlo na direktno preuzimanje DJV-ove emisije sa Pinka:

Studio B će večeras od 23.50h, zbog velikog interesovanja građana za temu "Medijsko blato Srbije", emitovati emisiju Teška reč.
 
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=132995

 
U međuvremenu, vlasnici bez ikakvih papira grade stambenu zgradu na Dedinju (ima i video prilog na sajtu):

Grade li vlasnici Studija B bez dozvole na Dedinju?

Da li je vreme od najave do izglasavanja Zakona o ozakonjenju mnogim investitorima poslužilo da svesno započnu izgradnju bez dozvole, znajući da će im zakon omogućiti legalizaciju? Jedan od mogućih primera je i slučaj zgrade koja se gradi u elitnom prestoničkom naselju Dedinje gde novi vlasnici televizije Studio B bez dozvole grade stambenu zgradu.

U ekstrazoni, na Dedinju, jednom od najbogatijih beogradskih naselja gde je zabranjeno graditi zgrade više od dva sprata, jedna višespratnica raste na broju 11 u Ulici Koste Racina. Niče od nule i s nulom građevinskih dozvola.

Za početak, ovde je prekršen Zakon o planiranju i izgradnji, jer na ovom gradilištu ne postoji gradilišna tabla na kojoj bi moralo da piše ko je investitor, ko je izvođač radova, šta se gradi i gde je građevinska dozvola.

Tek prošlog novembra neko je došao i posekao sedam borova starih 100 godina, a onda su stigli i bageri. Kaznu za nelegalnu seču od 100.000 dinara platilo je preduzeće Maksim medija koje je, ispostavlja se, i vlasnik placa i investitor radova. To je preduzeće porodice Krdžić koji su u javnosti poznatiji kao novi vlasnici gradske televizije Studio B. Iako su opštini Savski venac više puta podnosili zahtev za dozvolu da grade zgradu sa više od tri stana, zbog nepotpune dokumentacije, nikada je nisu dobili.

"Mi smo kao gradska opština uradili sve što je u našoj moći da zaustavimo bespravnu gradnju, zabranili smo radove, zatvorili smo gradilište, podneli smo krivičnu prijavu“, kaže Dušan Dinčić, predsednik Opštine Savski venac.

- 14. novembra prošle godine stiže naredba investitoru da zatvori gradilište, ali on uklanja znak zabrane i nastavlja gradnju

- 23. novembra inspekcija naređuje da se obustave svi radovi

- 9. decembra dobija i dozvolu da sruši nelegalno gradilište, no umesto toga, gradnja se nastavila.

Ovo za N1 demantuje vlasnica kompanije Maksim medija Ružica Krdžić, kaže da se na njihovoj parceli ne izvode nikakvi radovi. Na pitanje šta je onda konstrukcija koju je novinar N1 snimio ona kaže:

"Mi smo investitori za navedene stvari, ja stvarno nisam toliko u toku da znam šta je izvođač radio, koliko je dospeo sa dozvolama, u svakom slučaju mi imamo potvrdu da je dozvola u toku ili je već dobijena, što možete i da proverite".

N1: Ja sam proverila u opštini, vi nemate nijednu dozvolu, postoji dokumentacija...
R. Krdžić: Onda je u toku, ja imam potvrdu da je izdavanje dozvole u toku, eto...
N1: Dobro, možda je u toku sada, ali sve ono što se dosad gradilo, gradilo se bez dozvole, zar ne?
R. Krdžić: Ja vam kažem, ja nisam izvođač radova da bih znala...
N1: Ali vi kao investitor morate da znate šta vam izvođač radova radi, zar ne?
R. Krdžić: Majo, rekla sam vam, dozvola je u toku ili je već dobijena, kako da vam kažem više kad apsolutno nemam šta više da vam kažem, apsolutno to je to.
I to će naročito biti "to" nakon što mu legalnost bude dodeljena i po novom Zakonu o ozakonjenju.
 
http://rs.n1info.com/a127776/Vesti/Grade-li-vlasnici-Studija-B-bez-dozvole-na-Dedinju.html

Link to comment

e tako. secate se one afere kada su novi vlasnici stb bacili na djubriste vinile iz magacina pa dosao paspalj i pokupio oko 1500 primeraka. dakle, on je odlucio da ih pokloni narodnoj biblioteci srbije koja u svojim fondovima cuva i katalogizuje i audio materijal kao sto je rec i obicaj u nacionalnim bibliotekama.

Link to comment

Alal vera!

 

i ja to rekoh pre par sati kada sam saznao :) na zalost u medijima nema ni crtice o tome ali to me i ne cudi, nije afera! skandalozno! sokantno! i tako dalje

Edited by Pontijak
Link to comment

i ja to rekoh pre par sati kada sam saznao :) na zalost u medijima nema ni crtice o tome ali to me i ne cudi, nije afera! skandalozno! sokantno! i tako dalje

 

Za sada su objavili Mondo (vest od sinoć), RTS i 021 (poziva se na Blic, verovatno je Blic objavio u štampanom izdanju).

Link to comment

Za sada su objavili Mondo (vest od sinoć), RTS i 021 (poziva se na Blic, verovatno je Blic objavio u štampanom izdanju).

 

nisam bio vredan u pracenju medija danas :)  hvala na infou, drago mi je zbog toga, nadam se da ce to malo obrazovati vlasnike takvih vrsta materijala da ne moraju vise da bacaju vec da mogu da takve materijale poklone odgovarajucim ustanovama

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...