Jump to content
IGNORED

Studio B


Eraserhead

Recommended Posts

Upravo tako. Idioti.

 

 

 

Čemu uopšte onda radio? Svi mi možemo da izaberemo plejliste na aplikacijama, ne trebaju nam oni za to.

 

To prosto nije istina. Govorni radio ima mnogo veću težinu u svakom smislu, pa na kraju i u marketinškom. Priča o rejtinzima na radiju je jednostavno urnebesna. Ko hoće da je proveri, neka ode odmah na strimove - svi najveći neguju svoje radio zvezde, glasove, prezentere, džinglove i tradiciju; to donosi slušanost i sponzore, a ne opskurne specijalizovane internet sekte sa božićnom muzikom.

 

Priča je ovde druga. Vulviću i ekipi ne smetaju jedino radio esovi i Radio Marija.

 

i to je tacno, b92 je sasvim dobro stajao i sa tako merenim rejtinzima ali je previse podsecao na prosla vremena.

 

a rekoh, plejliste su najjeftinija i najbezbednija varijanta.

 

na kraju, vlasnici nisu najcesce nekakvi medijski magovi i vizionari vec obicni trgovci koji su se zadesili u tom segmentu.

Link to comment

ja sam i napisala da je to javni radio, ali stanice koje prenose npr program mogu da se izdrzavaju i od sponzorstva. a ovo drugo, nije valjda da su sve one radio stanice i emisije ciji program slusamo preko interneta, bilo da postoje i u zemaljskoj varijanti, u minusu. kako je pobogu moguce u doba eksplozije podcasta da su sve radio stanice propale i pustaju samo smor i smece? bice da je u pitanju ipak jedno fiktivno odvajanje radija kao bekgraund medija od sadrzaja koji je podobniji za plasman po vise kanala. prosto, da ne idemo dalje od ovog foruma, mi znamo i pisemo o tome da postoji i dobar radijski sadrzaj.

 

korak dalje - i ne kao odgovor tebi - istu smo raspravu imali i o tv stanicama, i ista je logika: sta mi gledamo i o cemu pricamo na serijama, ako je tv kao koncept ostao namijenjen samo idiotima? i odakle onda prostor za kakav-takav, makar i bijedan, ali ipak postojeci, pomak rts-a? i prve tv, da ne zaboravimo. posto, uz sav ne gledajmo domace zar, ona ima par inovacija.

Edited by morgana
Link to comment

na kraju, vlasnici nisu najcesce nekakvi medijski magovi i vizionari vec obicni trgovci koji su se zadesili u tom segmentu.

 

Ovo jeste istina, ali ne može biti slučajno da su samo takve sitne šićardžije ostale u medijskom prostoru. Oni ozbiljniji su jednostavno počišćeni, vlast je to uradila. 

 

Prvi koji bi sa mudima i mozgom upao na taj ogromni brisani prostor pokupio bi i pare i slušanost. Ubeđen sam da vlast to sprečava.

 

A primer koji Morgana pominje u vezi sa RTS je stvarno ilustrativan: zato su im i zalepili nov Upravni odbor, postali su previše normalni.

Link to comment

internet je promenio sve, publika koja trazi sadrzaj na radiju se razletela na milion drugih mesta i tesko ih je okupiti na jedno ponovo, kad vec sami sebi mogu da uredjuju.

formatiranje je predaja bez borbe ali uz moderno objasnjenje i izmisljanje novih radnih mesta, koja po nekakvim formulama izracunavaju muzicki ukus slusalaca.

 

ima i deo da je slika pobedila u privlacenju (video, fotografije...) ali to je vec komplikovano.

 

p.s nedavno sam citao tekst u kome britanci komentarisu kako zaostaju u podkastima za amerikom i ako je radio tradicija na njihovoj strani.

Edited by Takeshi
Link to comment

pa da, i onda u izboru praviti sarenoliki sadrzaj za ljude koji vole radio ili jednostavan muzicki za one koji bi da im svira nesto u pozadini, jasno je sta je prevagnulo.

Link to comment

OK, ovako mozemo do sutra pa cu se ovdje iskljuciti. Nisu sve radio stanice krs, osim kod nas, za Njemacku ne znam, niti su svi radio slusaoci spremni samo na bekgraund zvuk, naprotiv.

Odoh.

Link to comment

Da je RRA radila svoj posao na širenju medijskog pluralizma imali bismo bar studentske radio-stanice u svim univerzitetskim centrima.

 

Ne smem ni da zamislim na šta bi to ličilo.

 

Na šta god bi ličilo bilo bi drugačije makar. Da liči na stari SKC narko radio ili bude studentska verzija Fokusa svejedno, bar bi bilo nekomercijalno i drugačije od ovih istih pesama.

Link to comment

OK, ovako mozemo do sutra pa cu se ovdje iskljuciti. Nisu sve radio stanice krs, osim kod nas, za Njemacku ne znam, niti su svi radio slusaoci spremni samo na bekgraund zvuk, naprotiv.

Odoh.

ok, mozemo i duze, te odoh i ja, ali i dalje je 95% do 99% radio stanica svuda krs, mi nismo nikakav izuzetak. a i ovo "naprotiv" jednostavno ne stoji, i tu je procenat slican. a da ne govorim o tome da u onih 5% koji zele nesto drugo ima bar pedeset vrlo razlicitih struja. ne govorim o internet radiju.

Link to comment

ok, mozemo i duze, te odoh i ja, ali i dalje je 95% do 99% radio stanica svuda krs, mi nismo nikakav izuzetak. a i ovo "naprotiv" jednostavno ne stoji, i tu je procenat slican. a da ne govorim o tome da u onih 5% koji zele nesto drugo ima bar pedeset vrlo razlicitih struja. ne govorim o internet radiju.

Bar 5 posto znači da ima stanica koje nisu krš. Dovoljno bi bilo jedna da valja. Ili dve na pola. Ovde čak i po 202ojci koja je krš ali je bar drugačija i nekad može da se sluša, kruži priča da će nova urednica da juri slušanost, čitaj tdi.

Link to comment

Bar 5 posto znači da ima stanica koje nisu krš. Dovoljno bi bilo jedna da valja. Ili dve na pola. Ovde čak i po 202ojci koja je krš ali je bar drugačija i nekad može da se sluša, kruži priča da će nova urednica da juri slušanost, čitaj tdi.

 

Što se tiče dvestadvojke, forumaši se sećaju da sam hvalio njihov program, ali sa novom koncepcijom radio je otišao u radikalno zatupljivanje slušalaca. Odmah je ukinuta političko angažovana emisija "Crna rupa", dalje, jednočasovna emisija Fiće Mladenovića "Mućni glavom" svedena je na neki ponižavajući petominutni blok u okviru druge emisije, a počeli su da caruju plitkoumni sadržaji, tipa gostovanje udbaške podguzne muve, čuvenog teoretičara zavera dekija lučića, čoveka koji bi u svakoj normalnoj državi nosio košulju zakopčanu pozadi ...

 

Doduše, tu su i dalje svi ljudi - lazić, kocijančič, kuzma, vlada-džet, fića, modli, ali nešto se menja. Modli to pokušava diskretno da provuče kroz objave na svom fejsbuk nalogu, kocijančić pruža neki otpor redovnim objavljivanjem grafita i aforizama koji aludiraju na autoritarnost postojećeg režima, ali ...

 

I zato na ovim izborima nužne su promene! Sada!

Edited by stoka
Link to comment

pa da, i onda u izboru praviti sarenoliki sadrzaj za ljude koji vole radio ili jednostavan muzicki za one koji bi da im svira nesto u pozadini, jasno je sta je prevagnulo.

 

 

 

The top 10 radio stations with the most listeners

Normally, when people ask for the most popular radio station, they mean the one with the most amount of listeners. This will always give national or London stations as a result, and ignore smaller, local radio stations - even though, in many areas, the most popular station is a local one.

  1. BBC Radio 2 (15.1m listeners every week)
  2. BBC Radio 4 (10.5m)
  3. BBC Radio 1 (10.4m)
  4. Heart (8.9m)
  5. Capital FM (7.1m)
  6. BBC Radio 5 live (5.3m)
  7. Classic FM (5.3m)
  8. KISS (5.2m)
  9. Smooth (4.6m)
  10. talkSPORT (3.0m)

 

 

 

 

 

BBC Radio 4 is a radio station owned and operated by the British Broadcasting Corporation (BBC) that broadcasts a wide variety of spoken-word programmes including news, drama, comedy, science and history

 

Hvala i dovidjenja.

 

Uzgred, sareniji i slusaniji je radio program i kod mene u Ekvadoru nego Srbiji.

Politicki talk show, recimo, na radiju je znacajno popularniji nego na TVu.

Link to comment

Formatiranje radija je jedna od većih gluposti  medijskih pseudo-eksperata ... Bolje ga ukinuti nego ga formatirati, jer će se prihod tako formatiranog radija u jednom trenutku svesti na 0 dinara. To je prosta logika ... 

Link to comment

kakvi smo mi englezi takvi su nam i radiji u poredjenju sa bbcjevim. ubedljivo najbolja informativna emisija na srpskom jeziku, na svim medijima, je bila njihova vesti u 14 koju je svojevremeno emitovala b92

 

a i te bbc radio stanice će doživeti ogromne promene u narednih 10 godina tokom kojih je planirana ušteda od 500mil £ ili €

pitanje je šta će i u kojoj formi da opstane

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...