Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

ne, zeno, bubo, kupi ovo, preporodices se, ne treba snage, ne treba kiseljenje u vodi i deterdzentu, stvarno su serpe i plehovi postali pesma otkako je usla u moju kuhinju pre sto godina. no efort je. njom perem i sudoperu, to kad kazem perem, to znaci da predjem njom ko sto bih pre presla sundjerom, ali iza nje ostaje cisto i sjajno, i sporet perem njom. skida i stare zagoretine. eto. jel treba jos reklame za koju nisam dobila ni dinara od lobija proizvodjaca kovrdzavih zica :D

 

 

 

 

Edited by darling
Link to comment
32 minutes ago, darling said:

misim, ja sam sokirana, ljudi, cime vi ribate zagoretine ako ne kovrdzavom zicom?!

 

 

Svakako hvala na preporuci.

 

Ja ugradnu plocu operem ili abrazivnom stranom redovnog sundjera, ili ako je bas haos tipa iskipelo mleko, onda imamo neki ziletic koji lepo sastruze to sa ploce. Dobijen je u radnji u kojoj je kupljena kujna, super stvar. Serpe potopim i posle onom Plastis cetkom iz Ikee sastruzem.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Inox kovrdzava ili ovaj inox Viledin Glitzi koji mi sluzi umesto sundjera (i zice), sundjer mislim i da nemam, sve sa njom/njim perem i sve skida, i pere, regularno stavim tekucinu za sudova i teram

 

09a2de45c4e6f61ab6e21bde1a15e5b6.jpg

 

Edit: da i plocu sa ovim ribam, nezno samo :)

 

Link to comment

Imaš po farbarama i bolje snabdevenim supermarketima finu čeličnu vunu, izgleda kao vata malte ne. Gradacija je "0000", ali ne piše to uvek na pakovanju. 

 

Nakvasiš tu čeličnu vunu vodom i slobodno "sastruži" sve to. Čelik se pod tom vunom polira, ne sekiraj se da će da ga ogrebe. Posle samo dobro isperi vodom i to je to. 

Ovako izgleda:

 

Image result for steel wool 0000

 

Link to comment

pa to valjda ide kad se regulishu ostaci hrane drugim metodama, da se pomogne da sherpe budu izgledne za komisiju i inspekiju, shto ne sija i moj chelik, a tu vec nema mnogo zive tvari, ako uopshte :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
On 20.2.2020. at 17:10, Jumanji said:

Inox kovrdzava ili ovaj inox Viledin Glitzi koji mi sluzi umesto sundjera (i zice), sundjer mislim i da nemam, sve sa njom/njim perem i sve skida, i pere, regularno stavim tekucinu za sudova i teram

 

09a2de45c4e6f61ab6e21bde1a15e5b6.jpg

 

Edit: da i plocu sa ovim ribam, nezno samo :)

 

:hail:

 

 

Link to comment
On 21.2.2020. at 0:00, JakeBlues said:

Imaš po farbarama i bolje snabdevenim supermarketima finu čeličnu vunu, izgleda kao vata malte ne. Gradacija je "0000", ali ne piše to uvek na pakovanju. 

 

Nakvasiš tu čeličnu vunu vodom i slobodno "sastruži" sve to. Čelik se pod tom vunom polira, ne sekiraj se da će da ga ogrebe. Posle samo dobro isperi vodom i to je to. 

Ovako izgleda:

 

Image result for steel wool 0000

 

 

Ja konačno obnovio zalihe, našao ovo u Woby Hausu  (do sada bezuspešno tražio po Tempu, Metrou...)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...