Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

13 minutes ago, mraki said:

I ja imam taj neki Bosch secko sa dodacima od 600w. Pravim redovno butere od kikirikija i badema bez dodavanja ulja.

Koliko grama ofrlje stavis?I badem ne bude gust?Juce sam bas pustio da radi dok mi nije dosadilo da stojim i nije pustio mnogo ulja.Mozda sam ga prepekao?Kikiriki dosta lakse ide i bas dobijem teksturu kao organski kupovni.

Link to comment

Koji Bosch tačno?

Ja merkao neki Bosch multipraktik MCM 3501M, posebno zbog ove male čaše levo, to je kao spec. za orašaste plodove...

Pravite butere u tako nečemu, ili u ovoj velikoj posudi sa nekim od noževa?

 

7ahZAhs.png

Link to comment

Stavim samo kikiriki, pečeni.

Ako je onaj suvopečeni neslani dodam i mrvicu soli.

Po meni je idealna kombinacija ove dve kesice, ako stavim obe slane bude preslano, ali to je već stvar ukusa.

kikiriki-marbo-gud-peceni-marinirani-200

Kikiriki-gud-diet-195g.png

Skoro sam otkrio u lokalnoj "zdravoj hrani" neki suvopečeni blanširani neslani, i baš mu ništa ne fali. Odličan je za buter a nešto super povoljan tipa 350 din/kg.

Edited by mraki
Link to comment

Ja stavim kašičicu u ovsenu kašu, ili na hleb/dvopek/palačinke. Može i ždžemom.

Ne znam neku drugu namenu pa mi dosta drugo traje, iako se tih 300-400 grama umućenog toliko stisne da bi rekao da nema ništa. :D

 

Nisam ubacivao u tiganj, ali kupio neki blanširani pečeni. Ima i samo blanširani koji je dosta svetliji.

@Skyhighatrist

Edited by mraki
Link to comment

Neslani peceni kikiriki,dopecem ga jos malo u rerni da se lakse melje.

Badem pecem na 150 pola sata i kad se ohladi meljem.Ne sme sirovi jer zalepi sve i pregori motor.Dodajem malo soli i malo sirupa od urme da se dobije ukus.Koristim mali multipraktik Bosh i u njega sam zadnji put stavio sigurno 600,700gr badema.Obicno mi je doza oko 400gr.Koristim veliku posudu.Dodam uvek pomalo ulja,da imam jaci multipraktik ne verujem da bi trebalo jer bi uspeo da razbije masu .

Mazem na leba uz pileca i cureca prsa i list kackavalja,sa dzema,bademov mi je super sam na hlebu.Kikiriki puter za wok i za kari kao sredstvo za zgusnjavanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...