Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

1 hour ago, rođeni said:

luk, brdo luka

Probaj tako pa ces videti :D dobices los sladak paprikas :D Ne znam odakle ta fama da se trpa luk u gulas.Spremali smo u drustvu na kazan (bukvalno) 25kg mesa i 5 kg luka, po toj prici koliko mesa toliko luka trebali smo minimum 15kg luka :frust:gulasu jako meso daje gustinu tj masnoca od istog.

 

Probaj da napravis gulas od buta pa javi kako je ispalo. Ne znam odakle tolika filozofija u tako prostom jelu.Gulas od dzigerice bez zaprske nije gulas,prezvakana tema milion puta i milion puta ocenjivano na raznim manifestacijama bez zaprske je paprikas i nije vredno degustacije.

 

To ti je isti kao riblja corba u serpi za 2 sata :laugh:

 

Batalite kafane i da vam one budu merilo za gulas, nego lepo 20.8. u Rusko selo da dobijete parametar sta je gulas i da izbacite to trpanje luka :D

 

Gulas je toliko prosto jelo da nema dalje. 

 

A mogla bi i PPP gulasijada da se organizuje pa da se uporedi, odrasli smo ljudi lako se dogovorimo za vreme i mesto :)

Edited by SDSG
Link to comment

Nije rasprava :D a moze i da se prebaci gde treba, spremali smo gulas bez grama luka koji je ocenjen kao 3. a "tajni" sastojak je toliko prost da niko nije verovao :)

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

kolko mesa tolko luka

 

to se uči u prvom razredu ugostiteljske škole

ja sam ishla u gimnaziju :dry:

 

umem da napishem odlichan sastav o luku i mesu :hihi:

 

32 minutes ago, SDSG said:

Nije rasprava :D a moze i da se prebaci gde treba, spremali smo gulas bez grama luka koji je ocenjen kao 3. a "tajni" sastojak je toliko prost da niko nije verovao :)

koji necesh reci, a mi cemo da te bash molimo :D

Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

ja sam ishla u gimnaziju :dry:

 

umem da napishem odlichan sastav o luku i mesu :hihi:

 

može al na latinskom

:fantom:

 

Link to comment

o boze..nikako luka i nikakva zaprska...prosto ne sipas gomilu vode.

 

 

evo bubo ja ovako pravim

 

3glavice luka iseckam,prznem kratko,ubacim 2 sargarepe i stabljike celera koliko imam (sad ce neko da se buni i oko sargarepe...vi kuvajte u vasoj kuci kako hocete..) ja ovo zovem gulas a ja ne znam sta je gulas u vasoj glavi..

i ubacim dzigu iseckanu na kockice,sta znam 0,5x0,5cm,lovorov list,majcinu dusicu,biber,nameljem jos za sta budem u inspiraciji i nalijem vode da ogrezne(tek da prekrije namirnice ne previse),ako i preteram sa vodom krckam otklopljeno i isparice..i krckam sat vremena i na kraju posolim po ukusu i doteram zacine...

lepo se skuva,juneca dziga bude mekana,bude i safta moze i na testo,moze klot,moze i na ,,testeninu,, od tikvice..

Edited by ivy
Link to comment
15 minutes ago, gospa buba said:

ja sam ishla u gimnaziju :dry:

 

umem da napishem odlichan sastav o luku i mesu :hihi:

 

koji necesh reci, a mi cemo da te bash molimo :D

Ma kakvo moljakanje :D sto da ne kazem, obican svinjski papak, koji moze da se nabavi u svakoj mesari :) samo je fazon sto mora 5 sati da se krcka i onda ga izvadis pa ode na ocenjivanje i surovi madjari kazu gustina ok, slan ok, meso ok ali ne sladi jer madjari vole sladak gulas koji se dobija upravo trpanjem luka :D

 

Lukom se dobija samo ta slatko a gulasa i nista vise pa onda da se dodvoris tim nepcima ide cokolada ili kao pravi majstor klasika dzema od visnje. 

 

Od gulasa su nove generacije napravile toliku famu, a u stvari je prosto jelo meso,malo luka, paprika i vino i nema sta dalje da se filozofira. 

 

Sad neki pominju i sampinjone i ostale moderne stvari :laugh:

 

Jedina filozofija je koliko kima da se stavi, a to nece niko da kaze, jer sebicni madjari :D

Link to comment
45 minutes ago, ivy said:

 

 

izvinjavam se -1x1cm a bas sam htela da budem precizna..a otkud znam koliko je sta cm..

 

Blago tvom momku. 

Link to comment
Quote

Lukom se dobija samo ta slatko

 

 

Mislim da slatko dobija sargarepom

 

 

Malo ulja,dosta luka,meso na kocke 700gr juneceg ili svinjskog i dobro dinstanje(sve je u dinstanju) po ukusu vegete, soli, bibbera, ljute crvene i slatke,makaroni u vodi sa uljem voda se posoli to mu dodje tako nekako

 
Link to comment
o boze..nikako luka i nikakva zaprska...prosto ne sipas gomilu vode.
 
 
evo bubo ja ovako pravim
 
3glavice luka iseckam,prznem kratko,ubacim 2 sargarepe i stabljike celera koliko imam (sad ce neko da se buni i oko sargarepe...vi kuvajte u vasoj kuci kako hocete..) ja ovo zovem gulas a ja ne znam sta je gulas u vasoj glavi..
i ubacim dzigu iseckanu na kockice,sta znam 0,5x0,5cm,lovorov list,majcinu dusicu,biber,nameljem jos za sta budem u inspiraciji i nalijem vode da ogrezne(tek da prekrije namirnice ne previse),ako i preteram sa vodom krckam otklopljeno i isparice..i krckam sat vremena i na kraju posolim po ukusu i doteram zacine...
lepo se skuva,juneca dziga bude mekana,bude i safta moze i na testo,moze klot,moze i na ,,testeninu,, od tikvice..
Jaooo saft [emoji7] pa neki fin lebac u mocu...pfff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...