Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

nas prvi komsija je jedini grifon baset u beogradu. presladak je i super karakter, stalno bi zeleo da se igra sa mojim macama, ali su one ostrokondze koje su ga vec grebale.45005602.JPG
Nije jedini, ima dva.Jedan se zove Hari (od Hurricane) i ziveo je u mom kraju (gazde mu se preselile), drugi je Ikarus. Edited by uros_s78
Link to comment

Moj komsija je Iki:)To za ljubav baseta i jazavicara prema mackama uopste ne kapiram, mi smo hteli da uzmemo stene ostrodlakog jazavicara ali nam je savetovano od strane odgajivaca da to ne radimo jer bi cim malo odraste i ojaca pojeo sve tri macke kao od sale.

Link to comment
Moj komsija je Iki:)To za ljubav baseta i jazavicara prema mackama uopste ne kapiram, mi smo hteli da uzmemo stene ostrodlakog jazavicara ali nam je savetovano od strane odgajivaca da to ne radimo jer bi cim malo odraste i ojaca pojeo sve tri macke kao od sale.
Ma joook :lol: Ima toliko mitova o jazavičarima da je to čudo. Bivša cica od mog starog jazavičara (beogradskog) je bila oštrodlaka i veći deo života provela na farmi međ deset mačaka. Niko nikog tu nije dirao. Kad odrastu zajedno, uzajamno se poštuju, ako već ne mogu da se vole (mada se često i vole). Kad bi uzeo štene jazavičara, ono bi najverovatnije odraslo verujući da su mu mačke roditelji-usvajači. A što se agresivnosti rase tiče, ja mislim da ona dolazi do izražaja samo ako ih gazda dresira za lov. To je tipična rasa "laje a ne ujeda". Moj gorepomenuti jazavičar nikad nikog nije ujeo ili ozledio, mada se oko ženske u teranju neustrašivo tukao sa šarplanincem. :rolleyes:
Link to comment
Moj komsija je Iki:)To za ljubav baseta i jazavicara prema mackama uopste ne kapiram, mi smo hteli da uzmemo stene ostrodlakog jazavicara ali nam je savetovano od strane odgajivaca da to ne radimo jer bi cim malo odraste i ojaca pojeo sve tri macke kao od sale.
Potpuno sam sagalsna sa "izlaganjem" Maxivide :rolleyes: Mislim da si razgovarao sa nekim odgajivacem koji se u taj "suzivot" psa i macke dibiduz nerazume. Stvarno su to price za malu decu da neke rase pasa kao jedu zive macke .Ako uzmesh stene ( nema veze koja rasa) ono ce se klanjati pred tim tvojimmacanima jer ce shvatiti da su one starosedeoci. Dozvoljavace mu da im sluzikao konjce za jahanje. To rade macke moje majke sa zajecarskim terijerima.Kada je Otelo tamo, onda one jadne 4 nedelje zive danju na krovu,tavanima,ali stalno kibicuju jednim okom kada ce da se mikne da barem dobiju nestoza klopu.Ja sam bila kreten,budala, idiJot pa sam ovo moje kuce od malena naucila da juri macke.A ono je potpuno dugi tip ( ovcar koji se zapravo brine o svom stadu), ali kadga nesto naucish , nema vishe povratka.Elem, nemoj mnogo da se kolebash i ako si se nameracio za ovu zivotinjku( taj kratkodlaki jeste neodoljiv, sa dugodlakim ima moj Otelo problema jerga stalno neshto napadaju), pusti odgajivace i njihove price nego uzmijedno stene. Imacesh bre bioskop u kuci :D Macke su tako drske i bezobraznekada pokapiraju da im ne preti nikakva opasnost i onda ce to jadno stenesmarati u toj meri da neces morati satima sa njim da se setash.Inace , i ja sam odlucila kada budem matora ( tu za koji dan wink.gif ) i kada Otelonije vishe medju zivima, da uzmem to pCeto.Stvarno su neodoljivi..Lep pozdrav Edited by Teja
Link to comment
Moj gorepomenuti jazavičar nikad nikog nije ujeo ili ozledio, mada se oko ženske u teranju neustrašivo tukao sa šarplanincem. :rolleyes:
:rolf: hihihija znam jednog oštrodlakog jazavičara i to je najsladje stvorenje na svetunaravno posle mog Aska :rolleyes:
Link to comment

Sedim i citam... Setnja cetr' puta... Svaka po pola sata - sat. SVAKI DAN? Za pceto? Pa nema tijeh para...Deriste masira da kupimo keru, idi bre dete u dupe tvoje, samo mi jos to cudo treba.Nije mi dosta bilo onog komsijskog, zamal' ga ne udavih. Lajalo to da nisi imao mirna dana ni mirna sna. Jede mishomor ko salatu... :blink: Nije kera za ukucu i slus. Jos je manje za ove sto rade po ceo dan. Podivlja to samo u dva sa dva...

Link to comment

Nemačka dogaNjeno poreklo je postalo predmet kontroverznih tvrdji. Prirodnjak Bufon ih naziva Velikim Dancima, verovatno u njima videvši potomke engleske doge koja je imala skandinavsko poreklo, ili je sintagma Veliki Danac nastala od skraćenice francuske reči "danoise" što označava velike pse arleinske dlake (bela sa velikim crnim flekama)U srednjem veku, na svim evropskim dvorovima, psi tipa doge, dosta bliski jedni drugima, koristili su se u lovu na krupnu divljač, čuvali dvorce i bili verni pratioci vlastele. Te doge su se posle raznih ukrštanja sa hrtovima vremenom profinile i počele da liče na današnje Nemačke Doge.Direktni predak današnjeg psa bio je uzgajan na prosoru Nemačkedo kraja XVIII veka. Oko1900. rasa se ponovo poboljšala i konačno odredjena po uzoru na Dogu Ulma uzgojenom u Virtembergu. Naziv Nemačka Doga je tada i zvanično prihvaćen. Englezi su tržili očinstvo nad rasom i psu dali ime Veliki Danac.Ovom psu je neopravdano pripisana reputacija zveri, iako je to miroljubiv, prijateljski raspoložen pas. Traži pažnju i voli život u porodici i decu. Uprkos dimenzijama voli život u stanu, ali su mu je potreban odredjen prostor gde može da se troši i ostane u formi. To je neustrašiv čuvar, ali njegova orednja inteligencija, skroman njuh, suviše velike dimenzije i masa onemogućavaju mu da postne policijski pas. Daje slabe rezultate prilikkom obuke.harlequinqn2.th.jpggermandogegh1.th.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...