Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Svaki pas je jedinka za sebe.

Malinoa jeste zahtevan pas, moćan, inteligentan, ali traži odgovornog i sposobonog vlasnika.

Generalno pas kojeg treba da izbegavaju početnici. Posebno likovi koji se pale na YT demonstracije dresiranih pasa.

Niti je obučen - dresiran rođen, niti će takav postati u rukama neiskusnog i nesposobnog vlasnika.

Popularnost su stekli u zadnjih 10-tag godina, mahom kao posledicu uništavanja N.Ovčara na izložbama lepote u organizaciji FCI mafije.



  • +1 1
Link to comment
Svaki pas je jedinka za sebe.

Malinoa jeste zahtevan pas, moćan, inteligentan, ali traži odgovornog i sposobonog vlasnika.

Generalno pas kojeg treba da izbegavaju početnici. Posebno likovi koji se pale na YT demonstracije dresiranih pasa.

Niti je obučen - dresiran rođen, niti će takav postati u rukama neiskusnog i nesposobnog vlasnika.

Popularnost su stekli u zadnjih 10-tag godina, mahom kao posledicu uništavanja N.Ovčara na izložbama lepote u organizaciji FCI mafije.




E to sam hteo da pitam šta se desilo sa nemačkim ovčarima?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
20 minutes ago, Frank Pembleton said:

E to sam hteo da pitam šta se desilo sa nemačkim ovčarima?

.... Shiit has hit the fan!
 

IMG-20210426-WA0017.thumb.jpg.51055deb2349c2b754462ce74c72093e.jpg

 

Sestrica Munja <3

  • Wub 2
Link to comment
40 minutes ago, Frank Pembleton said:

E to sam hteo da pitam šta se desilo sa nemačkim ovčarima?

 

sjebali su rasu spuštanjem karlice, sad imaju ozbiljnih problema sa kičmom, zadnjim nogama i kukovima. sve zato što je stoka smislila da je to lepo.

e473b388-59fe-41d0-8ca8-27e8e9935b76.jpg
 

  • Tužno 2
Link to comment

Dugačka je priča o N.Ovčarima, preduga i žalosna.

 

Neko je smislio da će spuštanjem zadnjeg dela proizvesti psa sa boljim kasom. To su opravdali na izložbama lepote, deleći titule novoj liniji N.O. i tu smo gde smo. Sada imamo nekakve "izložbene", "radne", "izvorne", "američke"  .... linije , u princiu katastrofu rase.

 

Pas je ili u standardu ili nije. Ne postoji pas koji idealno popunjava standardne zahteve.

 

U vojsci i policiji standardi su mnogo stroži od FCI izložbi lepote. Tu su u pitanju veće i skuplje stvari od štanceraja.

Zato su se okrenuli drugim rasama i lagano napuštaju "psećeg Ajnštajna"!

 

Link to comment
 
sjebali su rasu spuštanjem karlice, sad imaju ozbiljnih problema sa kičmom, zadnjim nogama i kukovima. sve zato što je stoka smislila da je to lepo.

e473b388-59fe-41d0-8ca8-27e8e9935b76.jpg
 
Ja kad sam krenuo da vidim ovakve desno sve mislio, to je neka bolest i anomalija...
Pa jednog, pa drugog...
Auuu jbte

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
4 hours ago, ivy said:

ja jedinih problema sto sam imala sa mojom kujom je bilo sa malinoama...jedan joj je iz cista mira cak napravio rupu na vratu,umalo je nije zadavio...ti psi nisu za ljude,oni su ISKLJUCIVO za policiju i vojsku.

ja se izvinjavam na recniku i nije licno, ali ovo je vise od potpune gluposti. forum otvornog tipa, svi pisu o svemu, ali ne treba bas svasta pisati. znam da nije lako, ali neki put se treba i uzdrzati.

Link to comment

@panta rhei

pa dobro,to je moje misljenje.

evo slazem se sa zmanicem..zbog popularnosti rase ispastaju psi a ljudi su debili,ti mislis da neko tu nesto razmislja?

 

jako zahtevna rasa i nije za svaku šušu sa kratkom pišom.

 

i kako sad da se zna ko je debil i ko ce napraviti nervoznog i preuzbudjenog psa koji kidise okolo a ko ce moci da se izbori sa njihovim karatkerom,zahtevima i pravilno ih dresira?

kako to da se utvrdi?

 

evo cak mi se cini da su pitovi stalozeniji,manje nervozni i manje hiperaktivni od malinoe.

 

 

 

Link to comment

@ivy

ne zelim da ulazim u diskusiju jer nema se sa cime diskutovati. gomila nabacanih stvari koje nemaju veze jedna sa drugom, babe i zabe. to sa misljenjem (dupetom) je stvar za sebe. 

da li su postali moderni ili nisu i da li ih ljudi uzimaju zbog mode ili ne, ja ne znam, ali licno nemam takav utisak, mozda jedino ljubitelji vucijaka se pre odlucuju za njih na ustrb nemaca, iz gore pomenutih razloga.

neki ljudi nisu za bilo kog psa, nezavisno od rase. 

izvini za direknost, ali tipovi ispred prodavnice sa pivom koji raspravljaju svetsku politiku, verovatno bolje poznaju materiju, nego ti nateriju pasa.

u tom kontekstu moze da se postavi pitanje...ali ja ga necu postaviti, nema svrhe.

Link to comment
On 14.5.2021. at 18:41, maheem said:

Jel neko vodio psa u EU? Tačnije u Hrvatsku?

Koliko su rigorozni na granici što se tiče titar testa?

Nema šanse da dobijemo potvrdu do polaska a vodili bi Felicitu Pepe na more. 

Niko? :(

Link to comment
3 minutes ago, zmanic said:

Javiću vam tel. na koji možete da se raspitate sutra.
U principu, bez titsr testa se ne kreće u Cro.

Thanx, znam propise, al se nosim sa mišlju da probamo bez titra pa rekoh da pitam jel to neko radio.

 

Link to comment

Svakako da nisu sve rase iste i da ima rasa koje su zahtevnije po pitanju vaspitanja.

Ali, za sve "loše" pseće karaktere su krivi ljudi, u to sam ubeđena. 

Nažalost, gledala sam to "in vivo", gde je selo od jednog predivnog bosanskog tornjaka, svojim odnosom napravilo "krvožednu zver". I sad je mučenik na lancu. Duša me moja boli. A znam tog psa od kada je bio po kile mesa. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...