Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Slažem se sa Pejsijem, BNV će brzo da sraste sa ostatkom Beograda, a kad čujem za džentrifikaciju u Srbiji, uglavnom potežem log off.

BNV je tragedija u zakonskom smislu, kao pljačka i skandal obustave pravne države; arhitektonskom jer su one zgradurine kopipejst neke investitorove generike od ko zna gdje i urbanističkom tamo gdje će preopteretiti infrastrukturu. Što se ostalog tiče - a isto mišljenje imam i o zapuštenim golim djelovima Novog Beograda - skandalozno je da takav prostor ostaje prazan, no, kad se jednom napuni, ako je izvedba loša, ostaje trajna katastrofa i tu leži tragedija, resurs nije brzo obnovljiv.

Naravno da ljude sa ruba BNV treba da boli uvo za to, žive decenijama kao na rubu nekog prljavog predgrađa.

 

Ja ipak gajim nadu da će se nakazni spomenik rušiti kad na vlast dođu naši.

Edited by morgana
Link to comment
8 hours ago, djeneralche said:

Plus drugi koji nisu vezani za njega stoje jer su pare preusmerene na BnV. Jebo ih Bulevar Vudroa Vilsona. Inace bukvalno jedina dobra stvar koja se trenutno dole gradi je crpna stanica, valjda su glupaci shvatili nesto posle svih poplava i na najmanju kisu kada se druge crpne stanice zatvaraju da bi se plavio ostatak grada umesto BnV. Ako je istina to sto sam cuo mada indikativno je da ima vise poplava po auto putu i ostatku grada iako postoje crpne stanice za to unazad par godina.

jel' to onaj ogroman šaht desno od žira gledano ka bivšoj stanici?

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

Ja ipak gajim nadu da će se nakazni spomenik rušiti kad na vlast dođu naši.

ma neka ga kada ga već stavljaju. ja bi da se nemanji ivuče onaj žir ispod nogu. da se spusti na zemlju.

Link to comment
55 minutes ago, Filozof manijak said:

Ahahahaha, već su pajseri uspeli da sjebu Oko sokolovo.

So progressive :rolf:

Brate, uspeli su kamene kocke na Trgu da sjebu, neće kinesku tehniku.

Ajmo sad nanovo da se prisećamo Đilasovih zlodela i ponavljamo šta su Žuti navodno radili.:fantom:

  • +1 1
Link to comment

Žir je baš bizarnost cele BNV scenografije, kada pogledate poviše iz Nemanjine. Obavezno pođite da vidite - meni je prva reakcija bila neki podsmeh koji kao treba da simulira negaciju viđenog, tako nešto.

 

Ne znam šta da savetujem neke buduće vlasti. Kad je već taj spomenik naručen i napravljen, sigurno nije naivna rabota, mora se nešto s njim uraditi, a greota je da se pretvori u staro gvožđe. Zajebana situacija. Radikalski legacy.

Link to comment

Trebalo bi napraviti neki poseban park i tamo premestiti sve ove novije spomenike. Nemanja na ziru, Asteriks sa Zemunskog keja, levitirajuci patrijarh Pavle sa Tasa, Tesla sa aerodroma, Gajdar Alijev, Zambil Zabajev, Konfucije... Sve ih poredjati oko fontane sa Slavije. Takodje negde smestiti i fontanu kod pevca

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Delija67 said:

Trebalo bi napraviti neki poseban park i tamo premestiti sve ove novije spomenike. Nemanja na ziru, Asteriks sa Zemunskog keja, levitirajuci patrijarh Pavle sa Tasa, Tesla sa aerodroma, Gajdar Alijev, Zambil Zabajev, Konfucije... Sve ih poredjati oko fontane sa Slavije. Takodje negde smestiti i fontanu kod pevca

 

 

ne znam zasto su ljudi u generalnom uzasno dosadnom fazonu da spomenici uvek budu na jednom istom mestu. zasto bi gradjani tipa ripnja morali da idu u beograd da bi videli spomenik patrijarha pavla matrkisa, umesto da ga nekih pola godine svaki dan gledaju u centru ripnja. da se mladi ripnja tu okupljaju, mozda prvi put poljube mladu ripljanku u senci spomenika ili tako neku stvar koju mladi ripljani preferiraju...

 

jedini nacin da se resimo ovog stefana nemanje je da spomenik dodje u borcu na samo sest meseci, to bi bio spomenicki el dorado za sve crne borcance, koji drze da su i shahtovi visak, a kamoli ovakvo monstuozno izdrkavanje u vidu nepoznatog lika od celika

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...