Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ima li neka grupa za potrosace kojoj se prijavljuju nepravilnosti u radu firme, konkretno yettel mobilnog pa se tuze? 

 

Ugovori se ne postuju u vezi rominga, ogranicavaju se kapaciteti telefona za esim kartica ....

Link to comment

Да ли могу возити са старом дозволом на дан истека возачке дозволе?  На пример, ако у дозволи пише да она истиче 11. октобра, јел тај 11. октобар такође дан важења, тј. да ли је она онда истекла 10-тог у поноћ или 11-тог у поноћ? 

Link to comment
Quote

Da li je poklon u vidu nekretnine zaista potpuno besplatan?
Porez na poklon se plaća ukoliko je vrednost poklona veća od 100.000,00 dinara.
Od poreza su oslobođeni srodnici poklonodavca prvog naslednog reda, odnosno, njegova deca i bračni partner.
Naslednici drugog naslednog reda (roditelji, braća i sestre) mogu biti oslobođeni poreza ukoliko su neprekidno živeli u zajedničkom domaćinstvu sa poklonodavcem najmanje godinu dana pre prijema poklona, u suprotnom plaćaju 1.5% poreza od vrednosti nepokretnosti.
Ostali poklonoprimci moraju da plate 2,5 % vrednosti dobijenog poklona.

 

https://blog.nadjidom.com/2020/08/ugovor-o-poklonu/comment-page-1/

 

Da li je ovo tačno, recimo brat i sestra žive u istom stanu i jedno se odluči na poklon svog dela stana drugom?

Link to comment

ovo je vise za doom,hejt i sl al posto sam ovde pisala-pitala evo epiloga:

nakon što im advokatica poslala opomenu pred tužbu poslodavac prihvata zahtevano a meni resorni načelnik (kojem su prosleđivali moje pismene zahteve, kao i ovu opomenu od advokata) na zvaničnom sastanku koji saziva sa mnom tim povodom  kaže da je namerno potpisao i poslao odbijenicu na zahteve jer ga nisam zvala da mi to sredi pošto se znamo (nažalost, iz perioda dok je bio samo sportista) nego sam slala pismeno zahteve.

uvredio se čovek što sam išla regularnim putem al eto sad mu valjda prošao bes pa odlučio da baš nakon opomene promeni mišljenje. neverovatni su.

 

 

 

 

 

 

 

  • Haha 2
Link to comment
8 hours ago, El Guapo said:

 

https://blog.nadjidom.com/2020/08/ugovor-o-poklonu/comment-page-1/

 

Da li je ovo tačno, recimo brat i sestra žive u istom stanu i jedno se odluči na poklon svog dela stana drugom?

 

da

 

e: zo porezu na imovinu

Quote

 

Poreska oslobođenja

Član 19

Obveznici koji se, u odnosu na ostavioca, odnosno poklonodavca, nalaze u drugom naslednom redu po zakonskom redu nasleđivanja (u daljem tekstu: nasledni red), porez na nasleđe i poklon plaćaju po stopi od 1,5%.

 

...

 

Član 21

Porez na nasleđe i poklon ne plaća:

...

3) naslednik, odnosno poklonoprimac drugog naslednog reda - na jedan nasleđeni, odnosno na poklon primljeni stan, ako je sa ostaviocem, odnosno poklonodavcem neprekidno živeo u zajedničkom domaćinstvu najmanje godinu dana pre smrti ostavioca, odnosno pre prijema poklona;

 

 

Edited by Krošek
  • +1 1
Link to comment
Koliko max dana godisnjeg odmora za 2022. moze da se prenese u 2023. (i iskoristi do 30.6.23.)?

Tu je prošle/pretprošle godine bila neka "siva zona", bilo je neko uputstvo da će država da toleriše probijanje tog roka ono korona itd...



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Novo pitanje sa teme Beograd. 

 

Ko je nadlezan za izdavanje dozvole za one satore, zvucnike i buku ispred Skupstine vec mesecima? (Neko rece da su tu vec godinu dana.) 

 

Kakva im dozvola uopste treba da bi se ulogorili tu i emitovali svoje poruke? Ko treba da proveri imaju li tu dozvolu? 

 

Ne pitam ko ih je tu montirao ni zasto, to je sve jasno, nego kako legalisti to pokrivaju sa pravne strane? Moze li se to po zakonu uopste? 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...