Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Znam to, ali overi dvojezični punomoćje gde na engleskom piše jedno a na srpskom drugo ako zena na salteru ne zna engleski. Npr, u srpskom piše i prodaja a u engleskom samo izdavanje 

Link to comment

Slazem se da to ne bi bilo "korektno" nego bi bilo prilicno uzasno (tim pre sto punomocja za nekretnine odnedavno morauju da idu u onlajn registar koji se vidi na eupravi, e: 1 izvor), ali bar ti notari (ili pak taj notar) moze da zaposljava zene na salteru sa nekim sertifikatom engleskog...

Edited by Krošek
link
Link to comment

To nije dobro, slazem se. Mada, realno, ako gledamo malo sire, taj koncept "teta na overama" koja babaserise overe ne gledajuci sta pise ne valja kurcu nezavisno od jezika

 

e: koncept "neulazenja u sadrzinu isprave" nije da se ni ne procita sta pise na prokletom papiru. niko ti ne brani da procitas i konstatujes da tu ima nesto sto zahteva nesto (mozda da se pozove pera pripravnik da prouci). U praksi, ja cak mislim da to i nije realan problem i da su narečene tete generalno osposobljene u tom smislu. Ako nisu notar ima sega mega odgovornost... to su čari autsorsinga, nek se snađu u suštini i smisle neke logične obrasce organizovanja delatnosti. 

Edited by Krošek
Link to comment
15 minutes ago, napadaj said:

A gde je taj registar? Ja ga nisam još video na eUpravi.

 

ima neki qr kod pa ti otvori stranicu na specificnoj stranici, sto je sve valjda deo euprave

 

e: ima i nesto tipa pretraga preko jmbg valjda sa svog naloga za punomocja koja si ti dao, ali nisam toliko ulazio

Edited by Krošek
Link to comment

I ja sam sad gledao. Ne nalazim ni ja neku narocitu "punomocja" stranicu/podstranicu sa svog naloga. Kanda to (jos uvek?) i nema u vidu generalizovane vakve nakve pretrage, ali da ima nesto preko qr koda (na potvrdi koja se moze dobiti od notara), to ima, video sam.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, x500 said:

Imam pitanje vezano za apostil pecat na diplomi. 

Da li mora da se uradi u istom gradu gde se nalazi skola?

 

Tj da li moze da se uradi u sudu u Pancevu za diplomu skole u Beogradu?

У Републици Србији, за оверу исправа по основу Хашке конвенције, надлежан је основни суд према седишту органа који је издао предметну исправу.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

У Републици Србији, за оверу исправа по основу Хашке конвенције, надлежан је основни суд према седишту органа који је издао предметну исправу.

Hvala puno. Spasio me muka!

Sad samo da se dobije termin u Prvom osnovnom sudu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...