Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Just now, pibe said:

Hvala svoj trojici na korisnim savetima. Zaista se odmah javila žena na online četu ali je objašnjenje meni neverovatno i sad je očaj još veći. Postoji na toj parceli zahtev nekog advokata iz 2014 koji još nije rešen pa dok se to ne završi nikakve promene ne mogu da se sprovedu. Bez obzira što su moji roditelji upisani 50 godina u katastru i što imam pravosnažno rešenje o ostavini moram da čekam još neodređeno vreme, možda godinu, pet, dvadeset...

 

Žena sa četa kaže da mogu da tražim uvid u predmet, ali šta sam time dobio? Mislim zdrav razum mi kaže da neko treba da me zaštiti od ovog maltretiranja, ali šta preduzeti?

Pa treba da vidiš šta je predmet zahteva. Da bi mogao sam sebe da zaštitiš :-)

Link to comment

Pa trazi, pogledaj, vidi o cemu se radi, mozda je neko zajebano sranje, mozda je samo neka glupost koju je neko zaturio u svoju fioku i stoji tako zatrpano. 
U svakom slucaju, posto si postao suvlasnik nekretnine sada si i deo tog predmeta, pa valja znati sta dalje da cinis.

  • +1 1
Link to comment

Koleginica išla juče do katastra u 27. marta, da vidi šta se dešava sa nekim predmetom koji se nije pomerio od decembra, kada je prethodni put bila na sastanku u katastru, i tamo joj je rečeno sledeće: "Znate šta, mi smo u januaru prešli na novi program i za mnogo predmeta nije ostala poslednja zabeleška, tako da ja sad ovde nemam informaciju da ste vi bili na sastanku i šta je tada rečeno. Al' vi ste još dobro i prošli, ima dosta predmeta koji su bili u radu ili samo zavedeni, a program ih je arhivirao i sad stranke moraju opet da se jave".

Link to comment

Nikada i nikako, osim ako se ne raspitaju za svoje predmete. Ko zna da li su ostali u elektronskoj evidenciji. Ako nisu, to je takva svinjarija i problem, da treba srušiti zgradu katastra do temelja.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam jedno vadio ranije kada je trebalo za kandidaturu i to je jedan papirić. A ovo sa kretanjem je drugaciji formular. 
 

A takse mislim da moraš onlajn da platiš preko e uprave

Link to comment

Da, da, i radim preko eUprave, ali tamo nema opcije za izdavanje uverenja o kretanju prebivalista, ima samo uverenje o prebivalistu i jos neke druge opcije (prijava, odjava). 

 

Takodje nemam pojma jel treba da stavim opstinu tamo gde zivim ili tamo gde se predaje zahtev (Ljermontova) :huh:

Link to comment

Evo vratih se iz Ljermontove, pa da razresim misteriju. Papir za uverenje o prebivalistu i uverenje o kretanju prebivalista nije isti, ali se vadi na identican nacin, na istom salteru, popunjava se zahtev na malom papiru tamo na licu mesta i placa se ista taksa od (sada trenutno) 660 dinara. S tim sto ako se uverenje o kretanju vadi zarad oslobadjanja od poreza na prenos apsolutnih prava, onda se taksa ne placa.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...