Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

On 4/11/2018 at 11:25, magnolia said:

Ja već godinama koristim ovaj sistem čuvanja tvrdih sireva: http://thepioneerwoman.com/food-and-friends/how-to-store-cheese/ (tačka 6 i 7). Dakle - ili papir za pečenje ili bilo kakva salveta, pa sve to u  najlon kesicu. Papir upija višak vlage, pa nema prenamnožavanja bakterija, a najlon sprečava isušivanje. Tako mi je preporučio prodavac u Vageningenu, u prodavnici sireva sa rekoše najvećim izborom u Holandiji. Tada sam dobila taj specijalni papir, ali mi je rekao da je sistem sa papirom i najlonom podjednako dobar. 

 

fala ti za ovo otkrice :)

 

Link to comment

valjda ne by using the sekač sira? :cry: 

 

kacmo kod gov.no u sep me čeka 1 svadba u koju je involviran 1 no poslanik. 

kad popijem par koktela pa krenem da provociram vicevima sa sekačem za sir. 

Link to comment

moja majka ovaj sekac za sir zove stedisa (tanko sece pa sir duze traje) i jos tvrdi da je to uobicajeni naziv kod nas. ja samo od nje cuo al necu da se svadjam. otkud znam, mozda je i u pravu. 

Link to comment
On 08/04/2018 at 18:39, kud u maglu Simoviću said:

pojavio se neki tip na bajloniju u mlečnoj sali sa vrhunskim izborom francuskih sireva

 

cjena, onako hmm 2500-3200 za kilo

 

29opl3o.jpg

 

 

 

Comte je meni super. Svajcarski Gruyere je isto dobar i slican, ali stariji su prilicno jaki i ume da zasiti :). Ne znam da li je ovaj Gruyere drugaciji, ali deluje slicno po boji.

 

Cene... pa, dosta. Gruyere je u supermarketu u Svajcarskoj otprilike tu negde, ali posto je tamo sve apsurdno skupo samo po sebi onda i nije neko poredjenje. Van Svajcarske moze da se nadje jeftinije. Mada posto nije roba koja se prodaje toliko dobro kod nas, onda pretpostavljam da ne moze za manje. S druge strane ne mora da se kupi vise od 200g. Raclette je isto u stvari svajcarski sir.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...